Lada Niva 1.7i - nastavenie rozvodov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cajicekroh
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.08.2008 18:26
Zdieľať na Facebook

Lada Niva 1.7i - nastavenie rozvodov

Príspevok od používateľa cajicekroh »

Zdravím. Mam rozobraty motor z lady nivy a potrebujem pomoc s nastavením rozvodov. Ak si vačku nastavím na tu risku v akej polohe ma byť prvý valec ? Alebo poprosím o nejaku radu ako ich mam nastaviť. Ďakujem
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ak sa značka na rozvodovom kolese prekrýva so značkou na kryte vačiek, tak potom nastavíš kľukový hriadeľ tak aby ti začal páliť 1.valec /značka na remenici upevnenej na kľuke bude niekde medzi 3-oma ryskami na bloku motora/

1-vý valec je prvý od chladiča nie od kabíny, ten je 4-tý valec.

Zistiš to aj podľa očislovania vyvodov rozdeľovača
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Je to jednoduchšie robiť tak že že točíš motorom a sleduješ ktoré ventily strihajú - V-zatvára a S-otvára. A ideš podla schémy že pri 1 nastavuješ ventily na 4 valci a naopak , a aj stredné 2-3 tak isto ak strihá 2 nastavuješ 3 a naopak. A neviem ako tento motor ale staré pôvodné žigulácke sa mali merať len v polohe ak vačka bola o 180 ° otočená voči vahadlu že vraj preto lebo vačka bola tak brúsená že len v tej polohe bola zaručená správna miera merania medzery. Zrejme to nebolo po celom obvode dokonale kruhovo brúsené . Som to vyčítal z múdrej knihy.To len tak na okraj nikdy som tomu nevenoval nejak extra pozornosť.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

VLADY on sa pytal na nastavenie rozvodov a nie ventilov.ale aj toto bude potrebovat :2f93:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Sorry.....asi už bolo veľa hodín keď som to písal... :-\
Napísať odpoveď

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní