Kvalita-nekvalita z ciny

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Kvalita-nekvalita z ciny

Príspevok od používateľa mjato »

Po par mesiacoch zhanania a kupovania naradia som sa dopracoval k tomu,ze 99%naradia pre automechanikov dostupneho na internete,dealerov,alebo v obchode je vyrobeneho v cine a nemam s nim dobre skusenosti.Mam par kuskov naozaj neznicitelneho naradia priamo z nemecka pre porovnanie.Zamerne nejdem uvadzat firmy ani znacky,ale boli by ste prekvapeny,ze aj ty co proklamuju na vyrobkoch made in germany je v skutocnosti cina.Budem rad ak ma niekto poopravy a posle mi SS na kvalitne nemecke naradie za normalne ceny.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dnes je to patália zo všetkým, milion obchodných zástupcov, každý len chodí otravovať aby od neho človek nakupoval, človek mu dá kúpiť hlavičku do vrtačky a on bez hanby donešie šmejd na ktorom najviac zarobí...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám rôzne náradie od Gedore cez Proxxson po Tonu a vonkoncom nemám za problém kúpu nového a kvalitného a dá sa preberať a hrabať po krk v špičkovej kvalite celý deň.Práve som do školského zberu hodil asi 5 cm hrubý nemecký katalog výbavy dielne. Len nech na to sú bubáčiky.Nesmierne výnimočne sa mi čosi poškodí a tak mám takmer všetky sady kompletné a to idú do tretieho desaťročia života.Ja si pokojne kúpim z Polska napr od Bass,Honiton,Jonesway náradie skôr špeciálitky ako mini kratučké alebo extra dlhé a tvarove atypické extrémy a nič sa mi ešte nepodarilo zničiť.A to ani Áron svatý nevie kde to robili.Pokojne som si kúpil velkú pneu uťahovačku cca 3500Nm za peniaze asi 20% z tunajších cien,ale ide poctivo a ma nezaujíma či ju vyrobil Mao,lebo je lepšie mať za 100 e.- ako nemať za tisíc.A ako tak po dielňach pozerám,viac nemajú ako majú a racing nášivky na uniformách auto neopravia.Lepšia fréza na sedlo vstreku čínska a sedlo urobené,ako nemať nemeckú a sedlo sa ignoruje...lebo veď čít to mám urobiť ? Obehal som všetkých priateľov po dielňach,ani nevedeli čo vlastne chcem.Takže asi tak,ani nemec ani čína ani rozum a chcenie,len a len kalkulačka
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

No ti je tak, aj v Číne kúpiš kvalitu, len za ňu častokrát aj zaplatíš dajme tomu 60-80% cien "kvalitných" značiek. Reálne majú aj oni problém kúpiť v Číne kvalitnú oceľ, tak to riešia nákupom napr zo Svajciarska.

Pred 3 týždňami som napr bol vo firme v Pekingu, ktorá má zhruba 900 (slovom deväťsto) rôznych kovoobrabacích strojov (napr. DMU 80,150,...) a len 3D CMM meracích stolov som videl na dielni asi 10... Nikto ma nikdy nepresvedcí, že v Čína=nekvalita. To je blud, to len niektorý sa snažia predávať lacné kúsky za vysoké ceny, lebo sa to podobá....
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Nevidím dôvod nenapísať značky... aj autá tu hodnotíme podľa značiek.... ja osobne mám dobrú skúsenosť so značkou Proxxon, nerád kupujem veci len nech sú a potom sa iba trápim že zlyhávajú a nefungujú, je však pravdou že toto náradie som kupoval viac menej pre seba, - neživím sa opravami áut, a neležím pod nimi denno denne... ale chcel som náradie ktoré by som mal v pohode aj po nejakom tom desaťročí....Ja osobne mám jeden problém a to že zháňam kufrík v ktorom by bola sada bežných skrutkovačov, klieští a prípadne sada bitov a také niečo.... avšak toto v jednom kufríku nájsť v dobrej kvalite je problém.... ak by mal niekto nejaký návrh poprosím o link....
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Dopracoval som sa k zaveru,ze asi pouzivam zly technologicky postup,ked mi jeden orech praskne a do druheho sa mi otlaci matka...podobnych pripadov by som mal viac a to ma moje naradie nezivi.Kupim 5kg kladivo a bude po probleme.Kebyze nemam to nemecke na porovnanie tiez si myslim,ze cinske je dostacujuce.Ak sa mi podari cosi z toho nemeckeho precitat hodim sem nazov znacky.Mne sa zda aj stara TONA kvalitnejsia ako to dnesne naradie.
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

hlavne zalezi na spravnom pouzivani naradia. su nastavce urcene na utahovacku a urcene na rucne naradie tj racnu. tam je zasadny problem vo vydrzi.

ked budes davat predlzene torxy (100mm) (ale aj obycajne kratke) na utahovacku tak ich budes potrebovat za kamion ked to budes pouzivat kazdodenne s utahovackou
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Z cenovo prijateľných a kvalitných jednoznačne tiež TONA...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

66QUATTRO napísal:...zháňam kufrík v ktorom by bola sada bežných skrutkovačov, klieští a prípadne sada bitov a také niečo.... avšak toto v jednom kufríku nájsť v dobrej kvalite je problém....
Tak toto problém je , takéto veci kupujem len po sadách , nikdy nie "UNI Multi sadu" to stojí vždy za Obrázok

Hlavne tá sada bitov je problém, ak je aj kvalitná bez tak je často nepoužitelná kôli tomu že bit je krátky a kvôli adaptéru ani nevojde tam, kde ho človek potrebuje dostať.
Ja mám sadu od Fortum, kde sú bity rovno na nastavec, žiadny nasádzanie cez adaptér a podobne - samozrejme aj krátke aj predlžené, ale taká sada stojí +-70€
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Ivko1: ja som pôvodne chcel nejakú ozaj veľkú sadu ku autu, podmienka bola aby to nebol celú stolík ale niečo čo sa dá dať do kufra a v prípade potreby to použiť kde treba.... také niečo ale nie je splniteľné.... takže mám najväčšiu dostupnú sadu od Proxxon a sadu tisíchranov k tomu, potom sadu bitov, sadu očko-vidličiek(veľká hanba že za cenu akú som za ne dal ich predali v úbohej kartónovej krabici-doteraz mám problém to nejak normálne zobrať so sebou) a teraz by som chcel ešte kufrík s klasickými skrutkovačmi + kliešte(tie bity som chcel len aby som nemusel nosiť celé náradie -teda aby ne niečo jednoduchšie mi stačil len 1 kufrík) ale veľa ľudí to nerobí - nie značky od ktorých by som to chcel.... a zase nie som ochotný kupovať 6 plochých , potom osobitne 6 krížových , potom sadu klieští.... bol by som ak by to bolo zabalené v niečom rozumnom teda nie 50x50x50 cm aftermarket kufor... lebo už aj tak ich mám kus viac než by som chcel....ale hold pre nejaký ten servis čo si chcem spraviť na aute mi nejaké tie veci treba...
kalias
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 21.08.2010 16:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalias »

Tato tema je zbytocna. Cina vyraba rovnako kvalitne ako aj nekvalitne veci. To, ze sa do Europy dovazaju prevazne nekvalitne veci je uz vecou dopytu. My chceme lacne veci, oni ich vyrobia. Za kvalitu sa ale vo vacsine pripadov plati.
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Tak u nás v meste je jedna veľká firma, veľkoobchod, ktorá dodáva najrôznejšie náradia. Príde kontajner cez oceán a tu na každé balenie nalepujú nálepky a etikety "tona". Keby mi to nevraví kamarát, čo tam pracoval, neuverím.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

U nas na dielni sa tiez pohybuje naradie roznych znaciek od 40 rocnej Tony po sucasnych znamych hracov. Ale jeden postreh si dovolim ze medzi lacne a naozaj dobre naradie radim taiwanske FORCE. Pouzivame naozaj silne vzduchove utahovacky a nemam problem so znicenymi orechmi. Za posledne dva roky pri 3och vozikoch sa znila 1x17 a 1x19.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Ak nechces cinu kup si naradie ako Snap-on alebo Matco, tieto robia v amerike a davaju dozivotnu zaruku (tj zivotnosti dokladu o kupe). Cize tak robia veci aby im ich ludia naspat neposielali.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

TONA už nieje čo bývala....Už tiež len prebaľujú.Momentálnu kvalitu neviem asi posúdiť ale zmenili dizajn a príde mi to na pohľad také lacné.... staré golasady toho vydržali dosť hlavne račne, stačilo občas vyčistiť drážkované vnútro, ten systém bol skrátka tak konštrukčne riešený že vydržal.
Každá zabehnutá značka má viac kvalitatívnych tried náradia. Ale zas zničiť sa dá všetko, ak sa robí bez rozumu.
Ak potrebujem orech do uťahovačky aby robil 8 hodín denne ,tak predsa nekúpim obyčajný ani ten najdrahší , ale kovaný na to určený.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných