Kvalita LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stefan090
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19.07.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefan090 »

Hondar napísal:LPG ma stat 25ct/L...
gratulujem, neviem kde si dospel k tomuto vypoctu, ale momentalna cena LPG v rakusku v rafinerii je 0,3€ bez dopravy - a momentalne cena stupa, takze ... dovol si postavit LPG pumpu za 30 000€+ a predavat plyn pod cenu (co podla zakona tiez nemozes - predavat zo stratou - ibaze by si bol "nas clovek")

LPG na dalioile bude - udajne mozno este tento rok, ak tie tak urcite v prvej polovici buduceho

Jurki BA berie 1.SPS

OMV momentalne probugas

TAM určite nevozí FLAGA - načo by mali vlastnú cisternu ktorá chodí 2x do týždňa do polska na plyn

a FLAGA ma polsky plyn (vlastne rusky - polsky plyn neexistuje)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Štefan to že plyn v rakúskej rafinerii stojí 0.3eura ,neznamená že tolko stojí aj v polskej ,moldavskej,ukrajinskej ,rumunskej.
A že TAM nevozí Flagu a má vlastnú cisternu??? Je to možné , pre mňa je dôlžité že cenu držia dlhodobo pod 50centov. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

Jurki BA pred 2-3 rokmi brala nejaky cas Probugas, potom brali plyn od Tomegasu (vid predosle strany a problemy s Tomegasom), pytal som sa nedavno na Jurki v Stupave, tetuska povedala, ze stale maju Tomegas, ale k certifikatu sa bezne nedostanes .. u nich sa to vsak moze menit castejsie .. tak ci onak na Jurki radsej netankujem (hoci na starom aute som tam kedysi tankoval casto)

obcas ked mam cestu zoberiem Probugas na Vajnorskej, mam to vsak od ruky
Naposledy upravil/-a andy.gee v 07.10.2016 12:32, upravené celkom 1 krát.
stefan090
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19.07.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefan090 »

oco13 napísal:Štefan to že plyn v rakúskej rafinerii stojí 0.3eura ,neznamená že tolko stojí aj v polskej ,moldavskej,ukrajinskej ,rumunskej.
A že TAM nevozí Flagu a má vlastnú cisternu??? Je to možné , pre mňa je dôlžité že cenu držia dlhodobo pod 50centov. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
vidim ze mas prehlad o cenotvorbe LPG ... prosim, vymenuj mi aspon jednu polsku a ukrajinsku rafineriu, doteraz som zil v tom ze vsetok plyn je dovazany z ruska

a rakusky plyn je momentalne najlacnejsi ... v polsku je po 0,33€ bez dopravy
___
@andy.gee
OMV zasobuje urcite probugas (mozno z vlastnych cisterien, ale stale probugas)
Jurki ma tolko pump ze ich nikto nevie zasobovat, preto sa kludne moze stat ze niekde je tomegas, niekde 1SPS a inde zasa probugas

P.S. dufam ze ti ten tomegas na vajnorskej chuti, videl som tam cisternu
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

obcas chuti lebo je tam Probugas :d :D ta cisterna je stara a ma ciastocne prelepene resp. odlepene nalepky

tu je zoznam cerpaciek kam Probugas dlhodobo oficialne dodava LPG, treba zoscrollovat nizsie:
http://www.probugas.sk/produkty/lpg
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Pista zjavne mas svoje info, ale zasadna vec, "plyn" sa z ruska vsade kde pises "vozi" /rulou/ ale zemny lol

Lpg z ruska ako vyrobok skor nie, kedze doprava..., kedze tu zjavne mame lokalne rafinerky a vedlasi produkt procesu destilacie ROPY je lpg :41c2: , ktore kdesi treba minut...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pišta , Bajo to to napísal po lopate. Plyn dodávajú rusi (CNG) ale LPG nie je plyn ale produkt destilácie ropy (v plynnom skupenstve) :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stefan090
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19.07.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefan090 »

andy.gee napísal:obcas chuti lebo je tam Probugas :d :D ta cisterna je stara a ma ciastocne prelepene resp. odlepene nalepky

tu je zoznam cerpaciek kam Probugas dlhodobo oficialne dodava LPG, treba zoscrollovat nizsie:
http://www.probugas.sk/produkty/lpg
probugas tam dodava len tolko plynu kolko sa vycerpa cez probucard
bajo777 napísal:Pista zjavne mas svoje info, ale zasadna vec, "plyn" sa z ruska vsade kde pises "vozi" /rulou/ ale zemny lol

Lpg z ruska ako vyrobok skor nie, kedze doprava..., kedze tu zjavne mame lokalne rafinerky a vedlasi produkt procesu destilacie ROPY je lpg :41c2: , ktore kdesi treba minut...
zjavne mam svoje info, ale zaklada sa na realnych skutocnostiach, LPG sa z ruska vozi vagonmi na sirokorozchodnej kolaji (terminály so širokorozchodnou kolajou u nás - 1SPS trebišov, probugas - čierna nad tisou) flaga kúpila (cez materskú firmu) terminál na širokorozchodnej kolaji v polsku pri meste Sosnowiec
a LPG už dávno nieje "vedľajši produkt ktorý treba kdesi minúť"

ak by si mohol, prosím, menuj lokálne rafinérky
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Polsko - PKN Orlen, Ukrajina - BRSM Nafta, ujo google ti najde aj tie najmenšie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stefan090
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19.07.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefan090 »

a prave z tychto sa na slovensko nedovaza (iba ak minimalne mnozstva) - ORLEN predava na slovensko len cez cesku firmu (Ceskarafinerska) - z ich ceskej rafinerie - vozi to bonifer, a ukrajinsky plyn? uz bielorusky je o nicom ... vacsina sa na slovensko dovaza mozyr,swechat,ingolstadt, a potom este nieco z kazachstanu ... momentalne aj z americkych lodi z hamburgu

//ak este stale trvate na svojom o prevoze lpg z ruska, aky by bol dovod aby mali firmy vlakove terminaly na ruskych kolajniciach?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Stefan ty si sa pýtal na lokálne rafinérie , tak som ti ich napísal.Ja absolutne neriešim čo a kde sa robí a kto a kde to vozí. Som si ale stopercentne istý , že najviac ma (ako vždy) na palivách okráda štát. Keby Robertko nebol pažravý znížil by spotrebné dane , ale to sa nestane a tak štát bol a aj ostane najväčším zlodejom. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stefan090
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19.07.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefan090 »

OK, pomylil som si ta ...

na LPG je spotrebna dan 182€/tona (1tona = 1700-1800 litrov) čiže niečo medzi 0,10 a 0,11€

a spotrebna dan je udajne "nizka" vdaka tomu ze jeden synovec podnika s plynom
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Bavme sa v tejto teme o kvalite LPG.
Ja tlacim LPG najradsej na Jurki v Kalnej za 46,8 ct/L najazdene mnohe tisicky kilometrov uplne bez problemov. Na zaciatku co som kupil auto na plyn som sa nechal presvedcit o vynimocnosti Hunnaftackeho ECO- avsak jeho jediny plus citila moja penazenka, kde rozdiel na nadrzi predstavoval aj viac ako 6€. A za tie radsej spravim cistych 120 km ako mat dobry pocit ze podporujem RIA, RIA, HUNGARIA akcionarov :3035:
Nemam pravdu Tatinko13?
Pičta, povedz kde a ako tankujes ty...snad len nie priamo z vagonov :-\
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jurki v Kalnej tankoval aj Opel - umrel, ale rovnaký plyn tankuje ovela dlhšie aj Lancia a tá sa nesťažuje. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

To preto ze Opel sa nekupuje......Opel sa predava :4090:

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných