Kvalita LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

z Tomegasu stale ziadna odpoved ale medzitym som tankoval Tomegas v Ruzomberku tak som sa pytal priamo tam, nevedel sice presne ale aspon zhruba:

na Slovensku su vraj 4 cerpacky: Ruzomberok, Trebisov alebo okolie, Nitra alebo okolie a este jedna na zapadnom Slovensku

prvy krat sa mi podarilo jazdit na mojom Golfe na Tomegase (mal som ho odskusany ale na dvoch inych autach) .. samozrejme vyborna spotreba ale hlavne tah .. ked jazdim napr. na Probugas tak citim jemnu stratu vykonu v spodnych otackach, na ECO+ je to lepsie ale na Tomegase to bolo na nerozoznanie od benzinu, odspodu tah ako ma byt :2f93:
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

andy.gee napísal:na Slovensku su vraj 4 cerpacky: .......este jedna na zapadnom Slovensku
Nevieš kde konkrétne na západnom Slovensku?
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

bohuzial neviem, tie cerpacky mi povedala obsluha (aj to len tak z hlavy co si pamatal lebo tam nemal zoznam, ktory tam kedysi zvykli mat)

ak je niekto z Ruzomberka skocte tam niekedy a ked tam bude nejaky ich sef/veduci snad si bude pamatat alebo to bude vediet pozhanat
bopcox
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 01.11.2008 11:53
Bydlisko: PN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopcox »

Ogi11 napísal:
andy.gee napísal:na Slovensku su vraj 4 cerpacky: .......este jedna na zapadnom Slovensku
Nevieš kde konkrétne na západnom Slovensku?
Jedna je v PN pri letisku za Slovnaftkou :)
Jak to má kola nebo kozy, tak s tým budou brzo problémy.

Mazda 6, 2.0 108 kw, LPG
Obrázok
Domica
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 23.10.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Domica »

V Ruzomberku je Tomegas kde konkretne? Na Bystrickej (to co je na natankuj.sk) ?
dro
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 21.07.2008 20:41
Zdieľať na Facebook

re:

Príspevok od používateľa dro »

Ano, Tomegas je v Piestanoch pri letisku a takisto som vcera natankoval LPG v Klacanoch pri Nitre, a mali tam Tomegas.. Zda sa mi,ze Tomegas som tankoval aj v Nitre na Braneckeho 23 - tusim ze je tam Motorgas... Cize tie cerpacky nebudu iba 4...
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

je to mozne .. ten co tam tankoval sam nevedel presne .. spomenul akurat 4 no

a v Ruzomberku je to ta cerpacka na Bystrickej (je to aj na natankuj.sk ale na tej stranke nie je oznacena ako Tomegas), smerom do BB na pravej strane v takom dvore, maju tam take okruhle lpg logo vonku
Domica
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 23.10.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Domica »

diki andy

skusim tam nacapovat, uvdiim co to spravi... zatial mam osobne najlepsie skusenosti s Flagou pri Ivachnovej (spotreba o 0,5 l/100 km nizsia oproti eco a probugas, na vykone rozdiel necitim)
Domica
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 23.10.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Domica »

Nuz pani, takze skusenost po troch nadrziach Tomegas: Spotreba 7,6 l/100 km, co je o 0,3 menej ako pri Flage (rovnaky styl jazdy, rovnaka trasa). Celkom ma to potesilo. Na vykone som rozdiel opat nepocitil, ale asi pri vykone 88 kW a sequente to nie je az take markantne. No a zaverecne zhodnotenie: Pokial bude moznost, capujem Tomegas, pripadne Flagu. (Mozno by bolo vhodne zistit, ci ma Tomegas nejaku stanicu, kde dodava plyn aj v BA a blizkom okoli)
bopcox
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 01.11.2008 11:53
Bydlisko: PN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopcox »

Andy, pisal si aj do AGIPu ?
Pred Sencom je jedna s LPG a po SVK som ich tiez zopar stretol - ZA a okolie...

popripade ma niekto realne skusenosti s LGP AGIP ?
Jak to má kola nebo kozy, tak s tým budou brzo problémy.

Mazda 6, 2.0 108 kw, LPG
Obrázok
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

do agip som nepisal
maju vlastne lpg? lebo o agip lpg som nepocul .. mozno maju len dovozcu nejakeho ako lukoil

inac v tomegase na mna asi kaslu :d :D uz som tam pisal na x mailov ale stale nic
bezdo.p
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 07.12.2009 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bezdo.p »

Bol tu dotaz na cerpacky Tomegas. Dostal som zoznam keď mi inštalovali plyn na jar v Žiline,ale pochybujem, ze je ešte aktuálny.
tu je odkaz:
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 9c8f48d77d
Jedna je aj na trase do Nitry z Topoľčian v Dolných Lefantovciach.
bopcox
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 01.11.2008 11:53
Bydlisko: PN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopcox »

Dalsi Tomegas pumpu som objavil v TT, je dost zasita na okraji mesta, ked ides od Mercedes predajne krajom mesta v priemyselnej zone smerom v Peugeotu predajne.
Jak to má kola nebo kozy, tak s tým budou brzo problémy.

Mazda 6, 2.0 108 kw, LPG
Obrázok
bezdo.p
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 07.12.2009 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bezdo.p »

Pani,dostal som sa k zaujimavej informacii.preco nikde nenajdete zoznam cerpaciek Tomegas,resp.su dost zasite? Tieto cerpacky si zriaduje hlavne distributor.akonahle ich objavi konkoruncia,samozrejme ponukne svoj lacnejsi plyn a ostane vacsi priestor na zisk pre "podnikatela".Preto len maloktory predajca prejde na drahsi,s mensim ziskom.O jednom takom viem,len dufam ze je to skutocne tomegas,a ze este stale tam je(uz som tade nesiel asi 4 mesiace) V Dolnych Lefantovciach,pred NR cestou "popod horu".
jolik21
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.11.2009 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jolik21 »

bobcox aku mas spotrebu? si spokojny? dik

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 78 neregistrovaných