Kvalita LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som mal tri a všetky boli za 100vkou bez generalky :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a bez modreho dymu este povedz lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

oco13 napísal:Pán Hatiar - ale zase je to o tom, že súčasná doba produkuje šmejdy. Porovnajte si hrúbku drieku ventilov u Spartaka a nového Hjundaia.
napr hrubka na psa motoroch je cca 6mm...ale su plnene sodikom, a hlava okolo vyfuk ventilov ma viac vodnych kanalov.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

bajo777 napísal:a bez modreho dymu este povedz lol
Vtedy na modro dymila polovica aut, Trabanty,Wartburgy už z princípu motora.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja si to pamatam, a preto nechvalim stare serble, teda tie co boli serble uz vo fabrike, blbe je ze kvalita isla od shade tvojich snow hore a dneska-uz to trva dlhsie... uz pada zase dole, tiez "z principu motora" :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

-viktor- napísal:Tak Google vravi, ze je to slogan tejto firmy:
http://gazol.pl/
Maju ho uvedeny priamo na titulke hlavnej stranky.
A klud, maju v ponuke aj autogas :) http://gazol.pl/autogaz/
Suhlasim s Tebou na 100%. Ale sam vidis, ze maju DVA druhy plynu.
"Gaz dla domu" a "Autogaz".
Co to znamena ? Ze maju aj oni plyn s rozdielnym zlozenim, LPG do aut ma INE zlozenie ako plyn do sporakov.
Sporakovy plyn nema ani zdaleka take prisne naroky na zlozenie, preto moze byt (a aj je) PODSTATNE LACNEJSI. A prave toto "niekto" (lacne cerpacky) fajne zneuziva. Objedna si ten lacnejsi plyn a predava ho do aut. A potom to zacina...odchadzaju motory, ventily, sedla...mechanici by vedeli rozpravat.
Co konkretne (a kto) vozi sem sice neviem dokazat, ale tusim...
A ruka v ruke s tym ide to, o com ja stale "tocim" dookola.
Nieje jedno, co tankujete.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

oco13 napísal:Pán Hatiar - ale zase je to o tom, že súčasná doba produkuje šmejdy. Porovnajte si hrúbku drieku ventilov u Spartaka a nového Hjundaia.
Favorit s podtlakovým plynom bude jazdiť aj bez filtrov, nový systém s drahými vstrekovačmi a RJ na plyn aj benzín - dovi dopo.
DObre už bolo, Smerujeme do pekla, nielen s plynom ale aj s elektrikou a vlastne celou mobilitou.
So skutocnostou, ze doba produkuje smejdy suhlasim. Ale preco do tych smejdov tankovat palivo, o ktorom sa VIE, ze ma v sebe vela siry a tym urychlit smrt motora ? Toto je to, na com mi zalezi. Aby boli ludia s LPG-ckom spokojny a nie aby si pri pive rozpravali, ako im plyn znicil motor. A pritom castokrat nieje na vine plyn, ale síra...
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Tak ale aj tu treba povedat B, stare podtlakove systemy dokazali pri minimalnej udrzbe navalat stovky tisic km, to sa zial o novych so vstrekovanim, pripadne lpdi uz zial neda povedat. O zaobstaravacej cene a aj cene udrzby ...to su neporovnatelne polozky
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

MayoZVOLEN napísal: Len si pri tankovani LPG vyberam kvalitu lebo viem, ze sa to oplati...nechcem zazit to, co zazivaju
lpg teplota vyfuku o chlp nizsia ko benzin..........

https://www.youtube.com/watch?v=Kzej3WzcvAM
preto by ma zaujimalo, na kieho frasa je flashlube lol :40bd:
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

A pritom castokrat nieje na vine plyn, ale síra...

Veď preto som prešiel z Hunnaft na Daliborovu a Gasku pretože čo poslali dokumenty tak Hunnaft mal najviac síry :41c2:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

MayoZVOLEN napísal: Toto je to, na com mi zalezi. Aby boli ludia s LPG-ckom spokojny a nie aby si pri pive rozpravali, ako im plyn znicil motor. A pritom castokrat nieje na vine plyn, ale síra...
Lenže táto problematika má dve celkom rozdielne stránky a pohlady na vec.
Aj Keď som užívatelom LPG od svojich 18rokov, keď sa ešte jazdilo na systémoch z talianskych vrakovísk a menila sa flaša za sedačkami škodovky. Aj keď si už do smrti iné auto ako s plynom nekúpim. Aj tak budem každého presviedčať, že plyn je zlý nebezpečný a ani sa neoplatí.
Dôvod je celkom jednoduchý "POLITIKA" Plyn môže byť lacný len preto, že je naň nízka spotrebná daň. Čím viac ludí si ho dá do auta tým väčšie je riziko, že niektorému politikovi zasvieti v bedni a spotrebnú daň zvýši a tým aj plyn zdražie. :40bd: :40bd: :40bd:
Takže ako spokojný užívatel budem naďalej robiť antireklamu. :4012:
Zase objektívne treba priznať že stará Corsa do ktorej tankujeme hydraulický olej je na prevádzkové náklady ešte lacnejšia. A postaršie francúzske HDI v maličkom aute sa finančne celkom vyrovná bežnému rodinnému kombíku v plyne. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

ked raz budem menit auto, tak by som rad ostal lpg...
len obavam sa ze na vyber budu len dacie alebo na baterky... lol
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, pomalicky to vymiera... motorov ktore sa technicky daju prevadzkovat na LPG je sialene malo, americke nepriamovstreky u nas prakticky nezozenies a keby aj, tak nema zmysel jazdit "ekonomicky" na 6.1 litrovom howade s LPG... proste pruser.

Jak Oco tvrdi ze do smrti bude jazdit na LPG : holt nebude, pokial neplanuje dozit este 5-8 rokov. Tipujem ze po 10 rokoch bude LPG tak sialene okrajove palivo ze ho uz pumpy jednoducho nebudu drzat, pretoze to pre nich nebude zaujimave, a zaroven tipujem ze pojazdnych aut na LPG bude takisto riedko ; navyse dovtedy sa bude vehementne pretlacat elektrika takze o 10 rokov ajtak vsetci skoncime v nejakych posratych Leafoch a na dome nahodene solarne panely :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo vo ZV sa veselo prerábajú Hjundaje na plyn pod záštitou oficialneho importera, a Dacií na plyn nejakjo neubúda skôr naopak.
Elektrotragače si ludia kupovať velmi nebudú, lebo slováci sú chudobní a sprostí. Počítam že ešte budem jazdiť tak 10 rokov, s odchodom do dochodku s jazdením po cestách končím a ostanú mi len polia ,lesy a lúky. :40bd: A tých 10 rokov dá kludne aj sučasný vozový park.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

hnůjdaj s plynom? na ich webe nic sa o tom nepise

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných