Kvalita LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bezdo.p
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 07.12.2009 14:53
Zdieľať na Facebook

Kvalita LPG

Príspevok od používateľa bezdo.p »

Musím sa podeliť o svoje najnovšie skúsenosti.Včera sa kolega vrátil z opravy LPG systému svojho auta. Ako dôvod problémov mu servisáci z nemenovanej žilinskej firmy uviedli tankovanie nekvalitného plynu.(podotýkam LPG sme si dali namontovať do aut 2. januarový týždeň 2011 v rozmedzí 3 dní- Ja stále bez problémov.) Odporúčali nám tankovať Tomegas(má svoju kvalitu-nezapierajúc, aleéééé asi asi hlavne preto lebo prevádzkujú aj jednu stanicu.(ale to som nechcel rozoberať)Druhov odporúčanou značkou bol ECO+.Aj ja ,aj kolega sme tankovali prevažne ECO+, keď sa podarilo tak Tomegas,ale tých je málo.Pri oprave kolegovho auta páni SERVISACI uviedli, (s odstupom času)že nečepajte na SLOVNAF...lebo aj tak sa už ECO tam nevyrába,prenájomcovia týchto púmp si tam tankujú čo chcú, ale predávajú to pod značkou ECO.
Toto ma dožralo natolko,lebo som tomu neveril, že som vyplnil kontaktný formulár na stránke slovnaftu večer 4.4. Na moje velké prekvapenie mi 5.4.2011(dnes ráno) znoní telefon, že chcú reagovať na moj podnet. Volal osobne Ing. Čeleš zo slovnaftu ktorý ma na starosti LPG.Náš rozhovor trval 19,39min.Vysvetlil a uistil ma, že ECO sa stále vyrába,iné ako kamiony s logom ECO sa na 110 staniciach nemožu ani ukázať. Taktiež nepradávajú inak ako vo svojej sieti ich plyn a to z dôvodu aby nedošlo k dosť známenu zvyku PODNIKATELOV zmiešať kvalitnýECO plyn a bordelom z niekade.... a predávať to pod hlavočkou ECO+.
Týmto som nechcel robiť reklamu nejakej značke, ale už ma nebavilo počúvať klamstvá,sprostosti a výhovorky ked si akože technici nevedia radi s nastavením systému.
driffter184
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 11.12.2007 02:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa driffter184 »

hmmm hovoríme o zádubní že ? :) ja osobne eco+ netankujem, považujem ho za najhorší plyn, mám to vyskúšané, ak si zo ZA, lepšia je už aj tá pumpa súkromníka čo je hneď vedľa eco+, ten tomegas čo je pri slovene je veľmi dobrý plyn, chodím naň najčastejšie... ale skôr mám problém s konkrétnou firmou na montáž LPG v zádubní.... ceny majú na všetko približne o 30% vyššie než majú napríklad vo Zvolene, Hlohovci alebo Sliači... keď sme tam prišli na servis LPG, lebo to skapíňalo a strieľalo do filtra, tak sa vyhovorili na sviečky, káble a indučku - to malo mať za následok strieľanie do filtra (všetko bolo úplne nové) potom nám ale neboli schopní nič povedať ďalej... idem teraz robiť montáž LPG do jedného auta, ale v zádubní to isto nebude!
bopcox
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 01.11.2008 11:53
Bydlisko: PN
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalita LPG

Príspevok od používateľa bopcox »

bezdo.p napísal:Musím sa podeliť o svoje najnovšie skúsenosti.Včera sa kolega vrátil z opravy LPG systému svojho auta. Ako dôvod problémov mu servisáci z nemenovanej žilinskej firmy uviedli tankovanie nekvalitného plynu.(podotýkam LPG sme si dali namontovať do aut 2. januarový týždeň 2011 v rozmedzí 3 dní- Ja stále bez problémov.) Odporúčali nám tankovať Tomegas(má svoju kvalitu-nezapierajúc, aleéééé asi asi hlavne preto lebo prevádzkujú aj jednu stanicu.(ale to som nechcel rozoberať)Druhov odporúčanou značkou bol ECO+.Aj ja ,aj kolega sme tankovali prevažne ECO+, keď sa podarilo tak Tomegas,ale tých je málo.Pri oprave kolegovho auta páni SERVISACI uviedli, (s odstupom času)že nečepajte na SLOVNAF...lebo aj tak sa už ECO tam nevyrába,prenájomcovia týchto púmp si tam tankujú čo chcú, ale predávajú to pod značkou ECO.
Toto ma dožralo natolko,lebo som tomu neveril, že som vyplnil kontaktný formulár na stránke slovnaftu večer 4.4. Na moje velké prekvapenie mi 5.4.2011(dnes ráno) znoní telefon, že chcú reagovať na moj podnet. Volal osobne Ing. Čeleš zo slovnaftu ktorý ma na starosti LPG.Náš rozhovor trval 19,39min.Vysvetlil a uistil ma, že ECO sa stále vyrába,iné ako kamiony s logom ECO sa na 110 staniciach nemožu ani ukázať. Taktiež nepradávajú inak ako vo svojej sieti ich plyn a to z dôvodu aby nedošlo k dosť známenu zvyku PODNIKATELOV zmiešať kvalitnýECO plyn a bordelom z niekade.... a predávať to pod hlavočkou ECO+.
Týmto som nechcel robiť reklamu nejakej značke, ale už ma nebavilo počúvať klamstvá,sprostosti a výhovorky ked si akože technici nevedia radi s nastavením systému.
Dik, kedze dost jazdim na LPG, pre mna cenna info...
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ja mam s Tomegas jednoznacne vyborne skusenosti ale na vychode ani neviem ci ho niekde maju (ak je niekde cerpacka Tomegasu v PO alebo KE dajte vediet)
tankoval som ho ked som chodil do BB v Ruzomberku (na Tomegase sla spotreba vyrazne dole a tah bol vynikajuci)

inac vyhradne tankujem VIFF Probugas a ECO+, s oboma mam vyborne skusenosti (vacsinou vsak beriem VIFF lebo je lacnejsi o 4 centy u nas)
spotrebu mam na oboch rovnaku (teda nezaznamenal som nejake rozdiely), na ECO+ mam pocit, ze je auto jemnucko vykonnejsie

este ma raz prijemne prekvapilo, ked som dal ECO+ v Levoci a potom dost som to svihal po dialnici (40% dialnica, 45% mimo mesto, 15% mesto) tak mi ta spotreba vysla prekvapivo dobra
Naposledy upravil/-a andy.gee v 25.10.2011 18:25, upravené celkom 1 krát.
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
driffter184
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 11.12.2007 02:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa driffter184 »

veľmi dobre auto šľape aj na plyn FLAGA, moje osobné skúsenosti - o pol litra menšia spotreba a auto ide tichšie... čo sa týka ECO+, považujem ho za fakt zlý
bezdo.p
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 07.12.2009 14:53
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalita LPG

Príspevok od používateľa bezdo.p »

bezdo.p napísal:Musím sa podeliť o svoje najnovšie skúsenosti.Včera sa kolega vrátil z opravy LPG systému svojho auta. Ako dôvod problémov mu servisáci z nemenovanej žilinskej firmy uviedli tankovanie nekvalitného plynu.(podotýkam LPG sme si dali namontovať do aut 2. januarový týždeň 2011 v rozmedzí 3 dní- Ja stále bez problémov.) Odporúčali nám tankovať Tomegas(má svoju kvalitu-nezapierajúc, aleéééé asi asi hlavne preto lebo prevádzkujú aj jednu stanicu.(ale to som nechcel rozoberať)Druhov odporúčanou značkou bol ECO+.Aj ja ,aj kolega sme tankovali prevažne ECO+, keď sa podarilo tak Tomegas,ale tých je málo.Pri oprave kolegovho auta páni SERVISACI uviedli, (s odstupom času)že nečepajte na SLOVNAF...lebo aj tak sa už ECO tam nevyrába,prenájomcovia týchto púmp si tam tankujú čo chcú, ale predávajú to pod značkou ECO.
Toto ma dožralo natolko,lebo som tomu neveril, že som vyplnil kontaktný formulár na stránke slovnaftu večer 4.4. Na moje velké prekvapenie mi 5.4.2011(dnes ráno) znoní telefon, že chcú reagovať na moj podnet. Volal osobne Ing. Čeleš zo slovnaftu ktorý ma na starosti LPG.Náš rozhovor trval 19,39min.Vysvetlil a uistil ma, že ECO sa stále vyrába,iné ako kamiony s logom ECO sa na 110 staniciach nemožu ani ukázať. Taktiež nepradávajú inak ako vo svojej sieti ich plyn a to z dôvodu aby nedošlo k dosť známenu zvyku PODNIKATELOV zmiešať kvalitnýECO plyn a bordelom z niekade.... a predávať to pod hlavočkou ECO+.
Týmto som nechcel robiť reklamu nejakej značke, ale už ma nebavilo počúvať klamstvá,sprostosti a výhovorky ked si akože technici nevedia radi s nastavením systému.
Páni tankujte si čokolvek, vobec som s tým nechcel povedať, či je dobrý alebo zlý, ten či onen plyn(vela zaleží aj od sporáka do ktorého to natlačíte),ale som chcel povedať, ked "mechanik" nevie kde z konopy tak jediné čo vie zahnojiť je "tankuješ zlý plyn."Samozrejme, že nám ho ako druhý v poradí odporúčal. A napr. na OMV povedal že to ničí membrány.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

driffter184 napísal:veľmi dobre auto šľape aj na plyn FLAGA, moje osobné skúsenosti - o pol litra menšia spotreba a auto ide tichšie... čo sa týka ECO+, považujem ho za fakt zlý
zaujimave, ja mam zase s Flagou dost zle skusenosti, hlavne co sa tyka spotreby ale mozno to je iba cerpackou
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
rooboo
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.11.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rooboo »

no ja mam tiez dost zle skusenosti s FLAGOU ak beriem z pohladu spotreby, na plnej nadrzi tak cca 50km menej.S ECO+ urobim 350km s flagou 300km overene aspon 25 krat. Inak zacina mi moja felicia strielat do sania a skapinat, maju sviecky velky vplyv na strielanie do sania ? (neboli menene tak cca 20 tisic km)
driffter184
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 11.12.2007 02:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa driffter184 »

rooboo napísal:no ja mam tiez dost zle skusenosti s FLAGOU ak beriem z pohladu spotreby, na plnej nadrzi tak cca 50km menej.S ECO+ urobim 350km s flagou 300km overene aspon 25 krat. Inak zacina mi moja felicia strielat do sania a skapinat, maju sviecky velky vplyv na strielanie do sania ? (neboli menene tak cca 20 tisic km)

zaujímavé, ja som na flage čo som tankoval vo vrútkach, prešiel o 40km viac ako na tomegase... a k tým sviečkam, určite ich vymeň, buď sú to sviečky, káble, indučka rozdeľovač alebo zlá membrána
roberto2222
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29.08.2008 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roberto2222 »

aj ja sa podelim,mam motor 5,7l v8 sekvenčne vstr.ked som natank.u 1.slov.propan but.tak som musel prepnut do benzinu aby som sa rozbehol a ked bol len čo i len kopček ,tak auto mi to preplo do benzinu-su to odrbavaci-davaju nízko oktanovy plyn,akože som toho chlapika čo mi ho natankoval skoro prizabil. čo do eco plynu-to nieje plyn ale naprdeny plyn a vôbec nachapem čo ten chlapik pisal ,že z ecoplynom dalej zajde.ja mam 50 litrovu nadrž na ecu prejdem 200-Max 230km. z probugazom 300-310km a najlepši je tom gaz 350-380 km a to hovorí za všetko.čo sa tyka problemu alebo servisu z plynom robim si to sam vela som sa okolo toho naučil a ja osobne mam vždy problem so vstrekovačmy,pretože do akeho kolvek plynu sa pridava vonavka ,ktora ked sa spaluje ,tak zanecha červeny povlak a nie len na vstrekoch-tým že jazdim prevažne na plyne tak to samozrejme zanaša vstreky ,akurat včera som ich čistil ultrazvukom a v pohode.inač filtre som nemenil nikdy -su čiste a na plyne som naj.130 km prevazne som tankoval probugaz ,ale aj tak najlepší plyn na slovensku je tomgaz-jadnoznačne škoda že tich čerpačiek ma malo
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

no ja mam dobru skusenost ked natankujem plym na omw,motor na crome mi ide jak basny.skoda len ze nie vsade tie pumpy plyn maju aku znacku neviem ale vzdy ked mozem tak si tam tanknem moja skusenost a potom slovnaft eco :41c2:
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

roberto2222 napísal:gaz 350-380 km
myslis tomegas alebo nieco ine? ak je to v ke napis kde je cerpacka niekedy vyskusam
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
roberto2222
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29.08.2008 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roberto2222 »

ano tomegaz ,ale neviem v košciach som ju nevidel.a to dost jazdim po slovensku-na vychode asi niesu. jedna je v ružomberku a druhu som tankoval v martine.inač ten tomegaz su to nemci ale maju fakt namakaný plyn. a ked už si na východe tak stale tankujem na lukoil ,pretože tí maju od probugazu a ten je celkom v pohode.na omv to striedaju raz maju od probugazu a niekedy od inych beru-nieje iste čo natankuješ.a ked už nič tak aj ta flaga je dobra ,ale je to špinavý plyn-moja skusenost šuplikanti.a na slovnaftke a 1 .slov.propanbut.nikdy viac to radšej nejazdim!
Santer77
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 09.02.2011 20:19
Zdieľať na Facebook

Porovnanie

Príspevok od používateľa Santer77 »

No ja som zatiaľ vyskúšal 3 značky plynu...teda čerpačky...Najhoršie sa mi javí Jurki - auto úplne lenivé...ale iba raz som tam tankoval...odvtedy ani raz.. Slovnaft - taký priemer...ale u mňa vyhráva LukOil. Dobrá cena, auto šlape a fajn personál.

Ešte som neskúšal od OMV. má niekto skúsenosti s ich LPG?
dro
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 21.07.2008 20:41
Zdieľať na Facebook

kvalita LPG

Príspevok od používateľa dro »

takze Vam mozem dat cerstvu predstavu o kvalite LPG. Auto mam kupovane v Nemcku a celkovo na LPG bolo najazdene asi nieco okolo 110 000km (polovica v Nemecku, druha na Slovensku). Pred 2 tyzdnami v piatok som odchadzal z prace a ako sa uz automaticky preplo na LPG, motor zacal zhasinat. Tak som musel ist na benzine. Ked uz bol motor zohriaty na normalnu teplotu, vyskusal som znovu prepnut, ale bolo to to iste. Tak este asi po 10km som to vyskusal znova a uz to slo normalne. Na dalsi den rano som chcel vybehnut do mesta, ale prip prepnuti na LPG zasa motor zhasol. Takze som zavolal p. Outratovi do Greenfuelu do Brna. Kedze ma toho vela, musel som ho prehovorit a vo stvrtok som siel k nemu. Samozrejme rano, ked bolo auto zasa studene, robilo to to iste. Po cca 20km som zasa vyskusal prepnut na LPG a uz to islo. Tak som dosiel k nemu, pripojil diagnostiku a sli sme to vyskusat. A samozrejme nic. Ukazal sa ale iba vacsi plnaici tlak. Ale ta chyba, ktoru mi to robilo sa zasa neprejavovala. Nakoniec zvazil vymenit regulator a membranu. Membrana bola v pohode. Ale ked mi ukazal regulator... Na tej oske bola taka vrstva cierneho bordelu. Takze ako to (ne)regulovalo, zasekavalo sa to na tom bordeli. P. Outrata mi povedal, ze videl uz aj horsie. Filter bo cisty. Ale ze to je tou kvalitou LPG na Slovensku a v Cechach. Davaju tam vela siry. Auto mam 2roky a zo zaciatku pol roka som tankoval v Sulekove v Agrofinale, neviem ci tam maju Flagu alebo Probugas. Teraz tankujem iba Tomegas. Na dojazd to u mna nema vplyv. Obcas tankujem aj Eco a ani tam nesledujem nejaky rozdiel. Cize z toho mi vyplyva, ze je docela jedno, ci tankujete Flagu, Probugas alebo Tomegas. Eco je u nas drahsie a kvalitativne podla mna na rovnakej urovni.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných