Kurz starostlivosti o funkčnosť auta

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kurz starostlivosti o funkčnosť auta

Príspevok od používateľa seven549 »

MaryN napísal: Vedeli by ste mi s tým prosím poradiť?
a to nemas nejakeho kamosa co sa v tom vyzna.ja mam asi 5 kamosiek ktore ucim a tiez su take ze chcu same.
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Oco13 dakujem a presne tak som uvazovala, ze v nedelu vecer to mozem dat elegantne nabit a hotovo :2f93: uznavam, ze sme aj rozni ludia, niektori vacsi flegmatici, ini menej, ale mozno ten stres vo mne robi aj tato situacia, niekto berie zivot nejak bolo, nejak bude, ja som zas kludnejsia, ked som pripravena :300f:
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

seven549 ano mam, len som myslela, ze pod tou kapotou je to trochu zlozitejsie, preto som sa pytala na kurz :300f:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Flegmatizmus prichádza až s vekom lol teda u chlapov, ak neposlúcham gazdiná rozhodne flegmatická nie je. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

MaryN napísal:seven549 ano mam, len som myslela, ze pod tou kapotou je to trochu zlozitejsie, preto som sa pytala na kurz :300f:
kurz ti neda nikto.vsetko je to o zvedavosti a chceni.ako videl som v cz ze tam musia soferi vediet o aute viac,ucia ich to v autoskole co ktora kontrolka znamena a co treba robit.a take veci ako teba zaujimaju tam prave ucia v autoskole.ako nabit autobateriu ako skontrolovat olej vodu ako dofukat gumy kde aka kvapalina ide.to normalne funguje aj v inych krajinach ale slovensko je jedna velka zaostala diera a vinu davam systemu a ucitelom ktory stale tvrdia ze sa drzia osnov ministerstva.uz len v cz take veci su totalne popredu.

keby si bola skor narodena tak kedysi boli k autam knihy ako sa o to starat.o farbu plasty a pod.a 95 percent ludi v tej dobe na to prdkalo-{pretoze bola taka doba a boli lenivy aj napriek platom a ceny auta}uz stare skodofky 120L mali knihy kde pisalo napr aj taku nepodstatnu vec akym samponom umyvat skodovku aby nezmatneli tie zadne plastove svetla.a to bola kniha z roku 1978 dodavana k autu ako manual na konci tej knihy pisalo starostlivost o lak a plasty.a to nevie ani 90 percnet ludi tu na fore ze take nieco tam bolo napisane.aj skody favorit to mali taku nepodstatnu vec napisanu.

ak chces vediet vybrat bateriu z auta a nabit to kup si lidl autonabijacku lacna ale funguje vercajg sadu vidlicovych klucov 12 euro v lidli malu gola sadu za 15 ecok a sadu srobovakov plochy krizovy a torxy T10 T15 T20 T25 T30.alebo sadu na golu torx sadu 50 ecok a mas tam vsetko.vsetke velkosi a 4 druhy torx alebo imbus srobov.bez toho to nedas.alebo ti treba kamosa co ma dielnu a vsetko ti ukaze.pokial ta to bavi.

ja to beriem ze doba sa zmenila dnesne zenske chcu vediet aj viac ako nase mamky a moja dobra kamoska --slobodna-- 33 rocna veduca vo firme sik zenska sportovkyna bez chlapa bola kedysi len uzivatel auta ktora nevedela ani aky benzin tankovat a dnes rezervu vymeni.a naucil som ju ako si nepolamat prstiky ze treba na to rukavice.nabit bateriu bezna rutina vymenit ziarovku stretavacku bezna rutina.pride ku mne na zdvihak ked som doma a olej si meni.slecinka ma nalakovane nechty ziaden mozol no nedavno jej az pod pazuchu tiekol olej lol dostane vysmech ale snaha sa ceni.

dalsia kamoska casnicka 28 rocna menila dusu na bicykli a dala to sama.stacilo jej to vysvetlit a mensi dozor a FULL-RESPESCT aj nalakovanymi nechatmi to slo lol dalsia 30 rocna uctovnicka ucil som ju ako si ma vymenit na fabii brzdy a ze majitel auta zodpoveda ako si utiahne kolesa :3dcline: :3dcline: mam take slobodne kamosky od 25-38 rokov.bavim sa s nimi ohladom opravy ako s rovnocennym a musim povedat ze kedze nemaju chlapa daju to aj same pretoze vedia ze usetria na servise.

a ma to vyhody ked mi treba to a to z ich fachu vzdy pomozu.ja im pomaham s autami.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

mna by zaujimalo, ak by taky kurz bol kolko by boli ochotne zaplatit vodicky - studentky nakolko by podla vsetkeho to nebola masovka ale ku kazdej by sa muselo pristupovat individualne koli specifikam ich vlasneho auta (lebo aj v tom blbom zdvihaku ako ho rozbalit a kde to auto podopriet je rozdiel, aj vo vymene ziarovky, pomaly aj v tom ako otvorit kapotu.....) to by boli individualne hodiny a aby to bolo rentabilne muselo by to byt ratam v desiatkach eur za hodinu....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Kurz starostlivosti o funkčnosť auta

Príspevok od používateľa hjundai »

seven549 napísal:
MaryN napísal: Vedeli by ste mi s tým prosím poradiť?
a to nemas nejakeho kamosa co sa v tom vyzna.ja mam asi 5 kamosiek ktore ucim a tiez su take ze chcu same.
- kde bývaš? To musí byť fajn miesto na život chlapa :zg282:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no fajn miesto je snad vsade.na celom sk su take co maju 30-40 za sebou su slobodne bez deti.len problem je ze dnes uz take po baroch nechodia a ani do kostola.vsetko sedi doma bud u rodicov alebo v podnajme.dnes sa komunikuje cez blbosti ako anonymne zoznamky potom uz vyzsi level facebuky vajber mesendzer atd.ja to poznam vsetko od casnicok.chodim s partiou aj 4x tyzdenne vecer po 20.00 na 3-4 pifka.a znudene casnicky cez tyzden ked su prazdne bary si aj prisadnu a uz sa to pohne vymena informacii zo zvedavosti.no pokial neni zavrete ako teraz.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

umrem... som "soc. siete" negativ čiže nič z toho čo píšeš buď nepoznám alebo nepoužívam - ani facebúúk... tak ti želám dobré kvalitné doučovanie len aby si na to "nedošiel" :3c90:
Ja som vyrastal v čase keď jeden telefon v bytovke sme mali my pretože mamka robila na vojenskej správe, ak chcel niekto volať hodil korunku do pokladničky a volal... keď volaný nebol doma dal sa odkaz alebo "smola". A za kamošmi sa šlo pekne domov, zaklopať...
jáj to boli časy keď sa na sídlisku hral hokej do noci, dnes nevidíš vonku jedno decko - hokej futbal to bola sociálna sieť...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai takých je nás tu viac, čo pamätáme doby 1 auto na 4 rodiny. Dnes sú 4 autá v jednej rodine, ale šťastnejší nie sme.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak ja mam zvoju zensku to som len som napisal ako to dnes bezi.doba sa zmenila.uz to neni ako pred 10 rokmi.ked vyjdem na pivo cez tyzden-no mimo koronu- po lokaloch uz nechodi tolko ludi ako kedysi ze piatok vecer to bolo nasekane hlava na hlave.

jaj mam svoju partiu zenaci rozvedeny ale normalne sa ide na besidku.ale nie sa odpalit len normalne pokecat a dat si par piv.kazdy ide kedy moze ked sme komplet tak sme 6 za stolom,ale nie kazdy moze ist napr 4x tyzdenne niekto dobehne z poobednej na 2 hodinky a tak.vzdy je to podla okolnosti.chodime tak uz snad 15 rokov stale ta ista banda.

a napadla ma vec s tym navodom ci kurzom co chcela zadavatelka temy.

ak uz zeny samozijuce chcu nieco o aute vediet treba ich sem prilakat a ukazat im ze toto su chlapske navody a kurzy tieto fora.tu sa keca o vsetkom.
trinity144
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.06.2010 10:53
Zdieľať na Facebook

Re: Kurz starostlivosti o funkčnosť auta

Príspevok od používateľa trinity144 »

Trosku po funuse, ale az dnes som nasla tuto temu a fakt sa mi z vas, chlapci, urobilo nevolno. Uplne chapem, co chcela povodne MaryN, pretoze aj mne by sa hodil kurz automechanika a keby sa mam rozhodovat v 15tich znovu, idem studovat auta a nie na gympel..Asi tolko.
Proste ma auta bavia - no a? Som baba a viem doliat kvapalinu do ostrekovaca, prekvapivo aj olej, co robim furt, lebo mi ho ta svina (Ford Focus 1.6) zerie jak na beziacom pase, bezne si menim ziarovky a kto aspon trochu vie ako FF 1.6 vyzera a pozna vymenu ziaroviek tak vie, ze to je ku...robota.
MaryN, proste googli...chlapi ti neporadia vacsinou preto, lebo PROSTE SAMI NEVEDIA. Presne ako to napisal oco, aspon jeden normalny, aj oni volaju kamosom, behaju po servisoch a prd vedia. Bohuzial prd vedia aj servisaci, mne ,,beha´´ rucicka na tachometri jak debilna uz roky a nikto nevie, co to je, na mojom byvalom aute (Fiat Panda) triaslo volantom a nikto nevedel, co tomu je, kazdy len prevrati oci, ze to moze byt 100 veci a dovidenia. A ked si nieco precitam a opytam sa, ci to nahodou nemoze byt toto alebo tamto, tak zo zasady NIE. Vsak este aby som mala pravdu...Chlapi maju v autach jedinu vyhodu, to si zapamataj a to fyzicku silu. Nic ine. 98% z nich si ani nevie vymenit koleso a co este nejaka technicka vec.
Ale mali by si aspon trochu vazit baby, co sa zaujimaju a nie ich stale zotierat, je to vazne hnus.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kurz starostlivosti o funkčnosť auta

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celkom smutné a je to vizitka chlapov celkom zahambujúca.Len mne je známa,za pomaly 20 rokov poznám fórum odpredu odzadu. Pokiaľ je ten záujem vážny,napíš ss,poskytnem nejaké návody,smerovky ako na to aby to pokrylo potrebu.Chyba verejného priestranstva je to,že sa do toho môže zapojiť každý od maximálne múdreho po maximálne sprostého,a ešte to komplikujú vyslovený zlomyselníci,zabávači a nudiaci sa
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Kurz starostlivosti o funkčnosť auta

Príspevok od používateľa Pilotek »

Myslím, že na MaryN je chvályhodné, že sa chcela naučiť niečo viac o základnej údržbe auta (to, čo robia zdatnejší otcovia a/alebo manželia/partneri/kamaráti). Nie je pravda že drvivá väčšina chlapov o tom nič nevie. Len sa treba cez kamarátov (a prípadne ich kamarátov) skontaktovať s niekým šikovným, kto by bol ochotný o tom porozprávat a poukazovať na konkrétnom majiteľkinom aute. Ale chce to čas (víkend), pracovné oblečenie a nejaké pokojné miesto, kde o tom pokecať a poukazovať všetko prakticky (asi nie v meste/na sídlisku na rušnej ulici). Konkrétne technické detaily pre konkrétne auto treba (ak nie sú v manuále) vygoogliť. Na youtube sú videonávody "takmer na všetko", niektoré veľmi pomôžu. Dobré rady človek nájde aj na internetových fórach danej značky (len treba mať trpezlivosť a pozorne čítať s ignorovaním predvádzajúcich sa trubirohov).
trinity144
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.06.2010 10:53
Zdieľať na Facebook

Re: Kurz starostlivosti o funkčnosť auta

Príspevok od používateľa trinity144 »

mhlavaty, pilotek diky :)
Ja viem, ze niektori vedia, niektori nie, niektori poradia a ini sa dokazu len vysmievat. Vsak aj my (baby) by sme sa mohli smiat ze co je za otazku ci sa prazenica robi z vajec (realna otazka, nerobim si srandu) a ako na to...
Len to dost bab odradi, radsej sa neopytaju, aby nevyzerali sproste. Tot vsjo.
Ale vsak, kto chce, info najde a radsej asi hladat potom uplne konkretne.

PS: ochotnych chalanov moc nie je, a ked sa nejaky najde, skor ci neskor po babe vystartuje, osobna skusenost a to som neni ale ze vobec ziadna miss, prave naopak, ale vsak musime pretiahnut co vidime, nie?..To len na okraj, vsak blbci su vsade, mne je jasne

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný