Kurz starostlivosti o funkčnosť auta

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Mozno by bolo dobre ak chce clovek vediet tak priamo napisat typ auta a co chce clovek vediet a zivit temu stale ak pride konkretna poziadavka na pomoc. Je dost veci kde ani chlap mysliaci si, ze to zvladne v pohodicke musi nakoniec zavolat servis :) Treba polozit konkretne otazky ohladom konkretnych veci a chlapci urcite radi pomozu aj bez platenia za kurz, forum je zive a prispevok k novej poziadavke svieti takze je to viditelne, univerzalny nastroj "neexistuje", pytat sa a dozvediet sa je naj cesta.
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Xentry dakujem, tato odpoved sa mi paci. Ako som pisala vyssie, auto mi zatial riesi otec, ale mozno jedneho dna zostanu aj technicke veci na mne a je fajn vediet, ze je viacero moznosti aj v pripade, ze su ludia zaneprazdneni. Takze dakujem.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

xentry napísal:Mozno by bolo dobre ak chce clovek vediet tak priamo napisat typ auta a co chce clovek vediet a zivit temu stale ak pride konkretna poziadavka na pomoc.
Presne tak,nevidim v tom problem.
MaryN,zober si napr.sackovu francuzsku polievku,varil som ju milionkrat ale aj tak sa musim pokazde pozriet kolko minut sa vari.Ale nastavit ventile na 12 valcovom motori si pametam.Aj my chlapi nevieme uplne vsetko len tie auta mame tak neako dar od boha im rozumiet.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len podotykam, že toto o konkretnych veciach som písal aj ja.
A zase konkretne nabíjačku, by malo zvladnuť na novšom aute aj dieťa v 1 ročniku zš.
Otvoríš kapotu baterka je hranata vec s dvoma výžnelkami červenej a čiernej farby (take klobučiky) nabilačka ma na jednej strane šteker na zasuvku 220V a na druhej klieštiky rovnakej farby ako su tie klobučiky. Takže farba na farbu a naťukať do nabijačky udaje podla jej navodu. Zvyknú tam byť piktogramy čo ťa vedú.
Pre miestnych mechanikov - ano 35 rokov nabíjam baterky bez odpájania od auta a funguje to. Oživil som baterku čo bola pod 4V a bola stale pripojena k sieti. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Xentry dakujem, vidis a ja som zas proti sackovym polievkam, radsej nakrajam zeleninu, do vody pridam kvapku oleja, aj vdaka nemu sa uvolnia vitaminy, dam povarit, pridam kmin, zeleninovy bujon, pismenkove cestoviny a bylinkovu zmes so solou bez glutamanu a polievka je na svete. No nic, nepomozeme si, naozaj vie kazdy nieco. Je to asi len strach vo mne, co bude ak...ale v kazdom pripade aj toto mi pomohlo...a ta znama, co som o nej pisala vyssie, mi napisala, ze zohnala jedneho pana a ze je s nim dohodnuta, ze jej pomoze, keby potrebovala a ze uz vie aj podolievat rozne kvapaliny a skontrolovat nejake veci pod kapotou, tak nakoniec vsetko dobre dopadlo :2f93:
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Oco13 super, dakujem a presne toto som potrebovala. Teraz trosku nestiham, auto mi uz nejaky cas lezi v garazi, tak asi viem, co bude treba riesit. Tak Vam dam potom vediet, ako som si ako baba pocinala. Samozrejme za asistencie cloveka, ktory to ovlada :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pozor toto platí len pri normálnych autách. Pokial máš v rodine "kutila" tak je vysoko pravdepodobné, že aj autá sú ním napadnuté rovnako ako koroziou. V tom prípade po otvorení kapty vidíš pozabúdané náradie, zmeť kablov hadičiek a iného bordelu čo bolo vytvorené pred x rokmi "len na dojazd". Mne sa kludne stane že nabíjačku nosím mesiac volne pohodenú na motore a spod kapoty vyčnieva len kabel. Odrazené zrkadlo z minulej zimy je stále chytené lepiacou páskou a zadný stierač nejaký vtipálek otočil smerom dolu, takže visí ako psovi chvost.
Pri takýchto autách a všeobecne zariadeniach ostáva už len telefon na pachatela.
Naposledy gazdinej zahrkotalo auto cestou z roboty. Dopálili dvaja kutili (ja a syn) Zavesili na lano a pome domov. Po pár km majaky a na krajnicu
Pan vodič kolko ste išli? 90 ved som mimo dediny
Ale vy ťahate to maličké autíčko
No veď jemu to nekuri, tak aby mi tam nezamrzol
Prosím vás, ale rychlo zmiznite odtialto, budeme sa dívať inam
Pani obdivujem vás že ste ho ešte nezabili.
takže aj také sa stáva na cestach. :40bd:
Inak dcere kým ešte dochádzala do švajcu som popísal fixkou aká kvapalina kam ide dal značku pokial má byť a v kufri mala krabicu ak by bolo treba doplniť. Len ona dávala 1200km na jeden záťah a v zime to bol masaker.
Odkedy je tam trvale tak sa stará jej muž. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Oco13 dakujem, otec nie je kutil a vo veciach ma dost poriadok, raz sa mi podarilo rozbit spätne zrkadlo a do 2 tyzdnov som mala nahradne, takze vsetko ok. Len kym tu nasu su, sa snazim naucit rozne veci, aby som nebola v tak velkom strese, ked tu raz nebudu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Myslím, že to prejde tak nejako plynule , ak pravda neodíde člen rodiny náhle a nečakane.
Ja som sa takto naučil zabiť prasa, zajacov, sliepky, kačice, husi. Aj starostlivosť o hydinu a dobytok - proste svokor vládal stále menej tak mu bolo treba pomocť a tá pomoc vlastne presúvala tú prácu pomaly na mladších. Volakedy ako mladík som hádam ani nevedel že dom má komín. Potom zrazu sa ozvalo choď tam pre istotu s otcom, potom už som otca nechal na povale a išiel som ja vymetať. A teraz už zase ja počúvam gazdinú ako hovorí synovi - choď tam s ním pre istotu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Veľmi sympatická myšlienka,a plne zrozumiteľná.Kým sa o téme bavíme,niekto z prezíru,iný z nudy,ok.Ak by to malo dostať reálnejšie kontúry akejsi vykonateľnosti...tanec na tenučkom ľade z minmálnou pravdepodobnostou že z toho nebude ľadový kúpeľ.Od tláchania v netovom priestore je to mydlová bublina.Jediná reálna myšlienka je xentry-ho.Budem mať problém,dám dotaz.Nechcem byť hnusný,ale trochu lepšie poznám pohnutky a schopnosť anonymného priestoru si z kýmkoľvk v sekunde utrieť,len tak,z hlúposti a nudy.
Podčiarkol by som čo radil xentry,treba sa pýtať konkrétne.Rozum by mal diktovať že cielene pokiaľ sa len dá čo do témy aj čo do osoby koho.Lebo to jediné dáva nádej že si pomôžeš.Myslím že viem čo píšem,6 rokov v dôchodku sa asi nenájde človek ktorý sa viac učí ako ja.Ale viem koho pozerať,viem koho počúvať a viem kde ich hladať.Z toho sú priateľia na telefone a garancia že dostanem to najleopšie čo vedia poskytnúť.Najdôležitejší a asi najťažší úkol dneška,vedieť selektovať.Ak je niečo čo cenu má,je možnosť niekomu overenému volať ku komu je možné mať dôveru.Po 50 rokoch počúvania životných peripetií svojich zákazníkov viem prečo.Najlepšie a najskôr sa oklamú veľmi blízky priateľia a rodina.To platí ako zákon,i keď sa páčiť mnohým nemusí,život sa neriadi podľa páčenia a vždy a znova to potvrdzuje.
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Oco13 dufam, ze mas pravdu. Dost ma vystrasil tento Covid, sme tu a zrazu nie a popravde dufam, ze to pojde plynulo, len ked vidim, ze su na are spoluziaci mojich rodicov, zostala som trochu vydesena. Aj tak Vam vsetkym dakujem :2f93:
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

od dveri hovorim, ze takto sa pomoct neda...to vyzaduje chcenie, talent, vedomosti a pod. a auto je cim dalej, tym zlozitejsie, takze nie je to len o akumulatore a nabijacke... jasne to je vidiet na prispevkoch tohto fora a aj ja som som vzdy tvrdil, ze taketo fora pre laikov musia byt zadarmo, lebo to nie je len o 2-3 veciach a hlavne zvycajne porucha v aute nevyzera uplne jednoznacne a este dolezitejsie je, ze malokto dokaze poruchu opisat...vid aj vedlajsiu temu, kde autor nevie urcit, ci auto trha, myka, skace, netaha, klepe, vrzga a pod... pre mnohych je to to iste....
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Lorak777 najviac ma trapila bateria a z pocuvania znamych, hlavne v zimnych mesiacoch to byva caste trapenie. Ale uz sme dospeli k urcitemu vysledku, takze dakujem.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan - aj pri vyše 50 ročných životných skusenostiach , pri probleme sadám k pc a pýtam sa uja googla. Na fore menej , tam je to také diskutabilné.
Ale auto je už natolko zložitá a komplexná vec že naozaj okrem baterky a kontroly kvapalín už nič neriešim - telefon a info mechanikovi aby si to prebral.
Iniciatívny blb je horší ako triedny nepriatel - to určite poznáte.
S traktorčkmi je to celkom iné tam som tvorca ja tam viem "vo co go" , ale tiež rozvody nebudem robiť ani na celkom primitivnom hladkom diesli - pre istotu.
Mary , aj ja sa práve bijem s covidom, vidieť to podla príspevkov, a je to zakerná sviňa
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Oco13 prajem Ti skore uzdravenie. Neviem, ci o tom vswtci viete, ale uz aj v telke davali, ze na to pomaha liek Ivermectin. Je to liek pre zvierata, aj v telke to uz bolo, kolega to daval zene a v Indii je to sucast balickov, ktore clovek dostane, ked mu zistia Covid. V ziadnom pripade liek neobjednavajte na nete, treba si ho pytat od veterinara. Vobec si nerobim srandu, jedna sa o roztok 1mg na 1 ml a davkuje sa podla hmotnosti cloveka. Urcite to treba riesit s lekarom. No a potom tak ako ste uz asi poculi, velke davky vitaminu C a D a kyslu kapustu. Samozrejme vzdy zalezi od konkretneho cloveka, preto aj s tym Ivermectinom sa treba poradit s lekarom. Pekny den Vam vsetkym prajem.

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní