Kurz starostlivosti o funkčnosť auta

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Kurz starostlivosti o funkčnosť auta

Príspevok od používateľa MaryN »

Ahojte, už nejakú dobu myslím na to, že by som sa chcela vedieť postarať o auto, no neviem ako. Aby som to upresnila. Väčšina žien sa pri problémoch s autom spolieha na manželov, susedov, automechanikov, priateľov,...Povedzme, že je nedeľa poobede, zistíte, že máte vybitú batériu v aute alebo, že treba riešiť rôzne druhy kvapalín, ktoré sa pod kapotou nachádzajú. V skratke hľadala som na nete niečo ako kurz o starostlivosť o auto pre ženy, no márne. Zatiaľ nič také asi neexistuje. Viem, že sú tu na všetky možné veci automechanici. Ale ja hovorím o takom kurze, aby si aj žena vedela s autom poradiť tak, ako chlap, keď zistí, že s autom nie je niečo v poriadku a do autoservisu tiež zájsť len vtedy, kedy by išli aj chlapi. Vedeli by ste mi s tým prosím poradiť?
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

zeby stacilo precitat si manual k danemu vozu?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tak to bola fundovaná odpoveď.
V čom by si potrebovala poradiť, niečo z čoho by sa dalo odpichnúť. Prázdne koleso,neštartuje auto, klepe niečo pod autom? Nejaký priklad poruchy
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

vedela s autom poradiť tak, ako chlap, keď zistí, že s autom nie je niečo v poriadku
Ja ked zistím že niečo nie je v poriadku tak si pridám na radiu. Ak auto postojí, beriem telefon a volám mechanikovi, že tam a tam máš tú mrcinu, platím ti tak sa staraj. lol
Do servisu chodím tiež tak že mi zazvoní telefon - ty somár kolko si po termíne s olejom? somár si ty lebo si mal volať skor. A hneď to mám aj s prirážkou. :40bd:
Takže chlapi to riešia aj takto. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Zeby bolo fajn, keby taky kurz existoval, aby skolitel skontroloval aj to, ci baby vsetko dobre robia a dotahuju a ci si skutocne dobre vedu, aby z toho nebolo na cestach viac skody ako uzitku???
Dokonca si myslim, ze ked existuje kurz smyku, preco by nemal existovat takyto kurz? Ani nahodou nie som sama, ktora by sa to chcela naucit. Aj vcera mi kamoska pisala, ze zhanala niekoho, kto jej daval do poriadku bateriu, pretoze otec jej uz zomrel a urcite by sa mnohym zenam ulavilo, keby to vedeli. Keby existoval chlap, ktory by dal na net takuto moznost a este lepsie reklamu, aby tie zeny o tom aj vedeli a bol by ochotny riesit s kazdou zenou auto, pricom by si kurz zaplatila a nemusela s banalitami nahanat ludi okolo alebo platit automechanika aj za nieco, co by si bezne chlap vedel riesit sam, neverim, ze by vysiel naprazdno. Ale dakujem aj za Tvoju odpoved...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Keby existoval chlap, ktory by dal na net takuto moznost a este lepsie reklamu, aby tie zeny o tom aj vedeli a bol by ochotny riesit s kazdou zenou auto, pricom by si kurz zaplatila a nemusela s banalitami nahanat ludi okolo......??? kam ten svet speje? Aby si musela baba platiť také banality?! MaryN nechcel som byť tvrdý,ale za veľa vecí si môžete Vy ženské jemné nežné pohlavie,a ten fenomén sa volá FEMINIZMUS! Viem,chápem, nie každý muž, chlap je voči žene galantný,slušný ale Vy jemné pokolenie ste sa snažili byť nezávislé od nás dobrodruhov,grobianov,chra.p.úňov, chceli ste nám dokázať že dokážete existovať bez nás, ale si jedna z mála čo to úprimne píšeš, že nás ešte treba. Treba hľadať, Vás jemnejšia časť populácie je v prevahe. Treba sa pýtať konkrétne, nie každá otázka je spoplatnená,sú odpovede aj grátis. :300f:
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Aby som Vam to upresnila, som slobodna baba po 30ke a ked vidim, co sa deje vo svete, snazim sa pripravit na vsetko mozne. Proste sa len snazim byt zodpovedna. Keby som vydata, otravujem manzela, ale aj slobodne zeny chcu zit plnohodnotny zivot po kazdej stranke, aj co sa tyka techniky. Ja este zatial mam otca, ktory mi tieto veci dava do poriadku, ale vcera mi pisala kamoska, ktorej otec uz zomrel, ona je onkologicky pacient, momentalne len s prijmom z invalidneho dochodku a keby mala so vsetkym chodit za automechanikom, nemyslim si, ze je to ok. Vcera zhanala niekoho, kto by jej dobil bateriu na aute, aj sa jej nakoniec podarilo, ale neviem az na kolky pokus a ja si hovorim, ci je to ok? Viete, ako ked je autoskola alebo ako som pisala vyssie skola smyku, ci by mohlo casom existovat aj nieco take, ze zena pride rano do garaze, nastartuje auto, nieco neni ok, otvori kapotu, popozera a vie, kde je problem...presnejsie vediet dobit bateriu, doliat kvapalinu do ostrekovacov, riesit brzdovu kvapalinu, olej, nemrznucu zmes, vymenu pneumatiky...a to vsetko vdaka takemu kurzu...napisala som to velmi laicky, ale ja skutocne nepoznam ani jednu babu, ktora by vedela hoci aj to, kde ma doliat kvapalinu do ostrekovacov. Na autoskole Vam narychlo ukazu, kde sa co nachadza, chalani sa zaujimaju, ale pre baby je to spanielska dedina. Ja som sa minuly tyzden spytala mojho 60 rocneho otca, ci ma nauci dibijat si bateriu na aute a povedal mi, ze to nie je take jednoduche, ze tam treba nieco sledovat. Ako sa to ale potom mozem naucit?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mary - toto nefunguje, auto zvládneš ok a čo ďalej ? Bývaš v byte to je jednoduchšia varianta - preskne bateria na umyvadle strieka voda, vypadnú balkonové dvere z pantov , odtrhne sa radiator, vyhoria elektrické káble v stene..... to je len pár príkladov.
Verzia chlap, žije sám v byte , všetko si vie spraviť, ale myslíš že vie oprať a ožehliť prádlo? Technicky možno ano, ale napadne ho to?
Zase technicky si vie uvariť, ale na obed si spomenie o 2min 12 v chladničke sú tri pivá a konzerva pre psa. Zastelie niekedy po sebe? Umyje kúpelku?
40 rokov skúšam byť dokonalý a vedieť všetko a dá sa to - len musíš mať vela dobrých čísel v telefone.
:4012:
Alebo choď po konkretnych veciach a ujo google + videa na YT ťa dokážu niečo naučiť - len tam treba hladať konkretne.
Napriklad ja dnes rano - vypadol kotol, tak som do googla napísal Protherm Panter chyba F22. Ujo google sa zamyslel a napisal mi - dolej tam vodu ty trkvas. Jasné že mal pravdu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Trucker694, pevne verim, ze nie som feministka, len som proste este nestretla toho praveho alebo o tom aspon neviem...Kazdy clovek na svete vie nieco, nikto nevie vsetko a navzajom sa mame tiez doplnat. Kurz starostlivosti o auto po stranke funkcnosti bol zatial taky napad...zvlastne je, ze som nasla niekolko kurzov, kde ludi ucia ako auto spravne nalakovat a nalestit, ale ja si hovorim, naco mi je vylestene auto, ked je nedela, na druhy den mam ist do prace, ale nejde nastartovat. Je tu moznost zavolat si taxi, ale niekedy clovek dochadza aj viac km a nechce dat neviem kolko eur za taxi a dalsou moznostou je autobus, ale budme k sebe uprimni, ked mas moznost vybrat si medzi busom a svojim farom, chces radsej auto. V skratke, rada by som sa dockala niecoho takeho, ked mi napr. kamoska napise: Ahoj, auto mi neslo nastartovat, ale bola to len vybita bateria, uz som ju dobila...Nechcem zo zien robit muzov, ani z muzov zeny, ked napr. chlap zije sam a ma si sam oprat, navarit, upratat,...Chcem len, aby si ludia vedeli v zivote poradit bez ohladu na pohlavie aj keby uz prisli o rodicov...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

MaryN nemyslel som konkrétne teba, ale dnes je taká zlá doba. Nikto sa nechce do nikoho starať, a nikto nechce aby sa niekto staral o mňa. Začarovaný bludný kruh. Ale z kruhu sa da vyjsť správnym smerom. Posla l som ss.
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Oco13 prave mi potvrdzujes to, ze sa navzajom doplname ako ludstvo, aj pohlavia, suhlasim. Ludstvo tvori celok, potrebujeme sa navzajom. Urcite su mnohe veci aj v byte, ako uvadzas, ze na to treba chlapsku ruku. Minule sme sa s babami bavili aj o tychto veciach a riesili by to cez cloveka, ktory ma na starosti bytovku. Ako je to v realnom zivote, zatial neviem :300f:
Mozno raz stretnem toho praveho, ale zatial si myslim, ze je fajn, ked sa zaoberam otazkou postarat sa o seba aj po technickej stranke a urcite nie som sama takto uvazujuca a to vlastne bez ohladu na pohlavie. Raz jeden mudry clovek povedal, ze je dolezite byt s niekym lebo ho milujeme a nie preto, lebo ho potrebujeme alebo inak povedane, je dolezite, aby sa dodrziavalo: Potrebujem Ta, lebo Ta milujem a nie aby to bolo v zmysle: Milujem Ta, lebo Ta potrebujem...a aj preto si myslim, ze je dolezite, aby sa aj baby ucili technicke veci a mozno aj chlapi za inych oklnosti babske veci...mozno si potom budeme aj ako pohlavia viac vazit jeden druheho...
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Trucker694 dakujem za upresnenie. Doba je vzdy nejaka, raz vojna, inokedy totalita, teraz je tu Covid...clovek si nesie svoj kriz, len si myslim, ze je lepsie, ked sa o vsetko mozne uzitocne zaujimame ako keby sme vystraseni sedeli niekde v kute a cakali, co bude dalej...mozno aj to, ze ma nieco ako kurz zakladnej automechaniky pre zeny napadol nie je uplne na zahodenie...koniec koncov...aj ked mali postavit napr. prve kolajnice pre vlaky, musela najprv prist myslienka...dokonca som pocula, ze kolajnice medzi Benatkami a Viednou boli postavene este skor ako existoval prvy vlak...vzdy je najprv myslienka
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ako pouzivatel vozu a absolutny laik, nemas co robit ine ukony ako tie v manuale k vozu. Otvorenie kapoty len na doliatie ostrekovaca, nic viac.
Az mas auto, tak si platis PZP a tam mas zvycajne v cene aj asistencnu sluzbu, ktora by ti napr. tu autobateriu vyriesila a zdarma.
Az nezijes niekde na samote, tak mas urcite susedov, kazdy ma auto a vzdy sa najde niekto, kto ti aspon poradi.
Pises o tom nabiti baterie. Mas nabijacku? Mas gola sadu na odmontovanie baterie? Zvladnes vybrat 15-20 kilo olova z auta, aby si dala baterku doma nabit?
Az mas normalne auto, tak chod na pravidelne prehliadky raz za rok a tvoja jedina starost bude tankovat a dolievat ostrekovac.

Ale aby som ti nebral elan, tak mozno by bol zaujem o nejaky youtube kanal, kde by zena ukazovala taketo veci inym zenam. Ja by som to nepozeral, ale samozrejme ani nie som cielovka.
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Pidizvi dakujem za info. Nasla som jednu zenu, ktora ukazovala nabijanie baterie pri pouziti ineho auta. Viem, ze v tomyo pripade plus ide k plusu a minus k minusu. Da sa ale nabit aj bez pouzitia ineho auta, teda vdaka el. prudu, nie? Aspon tak som pocula. Video som nasla len z auta do auta...ale nevadi, aj ked sa clovek uci cudzi jazyk musi nejako zacat a ked sa tomu venuje, zacne hovorit plynulo... :300f:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Poslal som súkromnú správu

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných