Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa seven549 »

urobil si spravne jedina moznost je kontaktovat policiu.ale,skratka si to cele frajersky nechal na kupca nech sa stym trapi.a teraz ten cas co si usetril stratis 5x s tym behanim na policiu.nakoniec to skonci tak,ze auto ti vrati naspat a ty jemu peniaze :2f93:
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa fzubaty »

Frajersky to nechal na kupca. Fuuu.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

PROCHY603 napísal: 22.06.2023 17:23 NAHLAS TO AUTO AKO UKRADNUTE.
Neviem, načo sú takéto rady... Auto mu ukradnuté nebolo, takže keby ho tak nahlásil, dopustil by sa trestného činu. A možno nielen jedného - krivé obvinenie, krivá výpoveď...
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

seven549 napísal: 22.06.2023 17:58 urobil si spravne jedina moznost je kontaktovat policiu.ale,skratka si to cele frajersky nechal na kupca nech sa stym trapi.a teraz ten cas co si usetril stratis 5x s tym behanim na policiu.nakoniec to skonci tak,ze auto ti vrati naspat a ty jemu peniaze :2f93:
On to nenechal "frajersky na kupca". Keby si si prečítal čo píše, tak spísali ZMLUVU, v ktorej sa píše, čo má kupec urobiť a dokedy. Zmluva je záväzná pre obe strany a tu je dokonca písomná (= dokázateľná).
Nech už to bude predávajúceho stáť akékoľvek peniaze, môže ich potom od toho blbca vysúdiť naspäť.
Ak teda ten bude mať nejaký príjem alebo majetok.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa seven549 »

ale to je zmluva len medzi nimi.a je na to lehota 15 dni nie 10 ako si predavajuci zadal.povinnnost od statu je prepisat auto do 30 dni.cize este stale je v limite.

predavajuci zrejme zrusi pzp na zaklade zmluvy a kupec ak nebude mat pzp tak mu pridu zobrat spz pokial auto najdu.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa aristoteles »

Tak to silno pochybujem... Ale,, som zvedavy...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak teda ten bude mať nejaký príjem alebo majetok.
Práve toto je dôvod prečo v rodine držím pasíva ja a aktíva všetci ostatní - aby zlé rozhodnutie nepotopilo celú rodinu. :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa Dep »

Najst si auto a vziat si znacky. Nechat spravu za stieracom s telefonnym cislom a ked zazvoni telefon, ist pekne odprevadit toho srandistu za rucicku na najblizsi inspektorat ako v skolke.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa Moonshine »

seven549 napísal: 23.06.2023 19:46 ale to je zmluva len medzi nimi.a je na to lehota 15 dni nie 10 ako si predavajuci zadal.povinnnost od statu je prepisat auto do 30 dni.cize este stale je v limite.

predavajuci zrejme zrusi pzp na zaklade zmluvy a kupec ak nebude mat pzp tak mu pridu zobrat spz pokial auto najdu.
Poistenie sa ruší na základe zapísania nového vlastníka do TP na dop. inšpektoráte dňa úkonu.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dep napísal: 25.06.2023 10:13 Najst si auto a vziat si znacky. Nechat spravu za stieracom s telefonnym cislom a ked zazvoni telefon, ist pekne odprevadit toho srandistu za rucicku na najblizsi inspektorat ako v skolke.
Bolo to lacné auto a už je možno rozsekané a zavezené v šrote, teda značky už možno ani neexistujú.
Za druhé - zobrať značky = krádež. Raz to podla zmluvy predal a to že to dotyčný neprepísal nikoho neoprávnuje mu zobrať značky a už vôbec nie nechávať odkaz za stieračom s telefonnym číslom aby dotyčný vedel kto je páchatelom trestného činu...
Aby sa nestalo že za ručičku odvedú policajti páchatela, na ktorého kupec podá ešte aj trestné oznámenie

Ked už teda za predpokladu že auto ešte existuje mu potajme čmajznúť jednu EČ aby bol nútený ísť na DI a tváriť sa že ja s tým nič nemám, skrátka asi stratil...
PPETKO
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 09.06.2008 20:10
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa PPETKO »

Zdravím, ja to riešim tak, že pošlem mu SMS. Pokiaľ to neprepíše idem na políciu poviem nech mi vystavia duplikát TP (strata). A ak to do troch dní neprepíše, tak vozidlo vyradím z evidencie natrvalo. Ak ho rozobrali tak to nikomu nevadí. A ak nie tak potom oni majú trvalý problém.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa oco13 »

tak vozidlo vyradím z evidencie natrvalo.
Ako vyradíš vozidlo bez potvrdenia o ekologickej likvidácii alebo 500eurového poplatku na odbore ŽP.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
PPETKO
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 09.06.2008 20:10
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa PPETKO »

Staré šroty išli na vrakovisko. Ponúkol som v rodine zadarmo, nikto nechcel, tak na vrakáč. Za 3-4 stovky nebudem predávať. V dnešnej dobe to je skoro nič len strata času. a potom sa dohadovať. Lakomosť je strašná vec. Len tak pre zaujímavosť: Pokuta za skončenú stk, EK, pripadne mýto, neplatná PZP, nedaj bože nehoda a pod. Potom zaplatíš tisíce €, aby ťa s tých sračiek niekto vytiahol.
Zmluva je pekná vec, ale úradný záznam má navrch. Neprepísané vozidlo je tvoje vozidlo. A nejaké peniaze dostal. Tak to nebude taká strata a nech si zoberie ponaučenie.
PPETKO
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 09.06.2008 20:10
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa PPETKO »

Ešte som zabudol môžeš to aj dočasne vyradiť. Potom ak ta zastavia na dočasne odhlásenom vozidle, tak si min.pol roka adept na hromadnú dopravu.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa martincichy »

Ani nie. Ved auto si kupil, len si ho neprepisal. Problem bude mat druha strana. Pretoze vedome urobila ukon, na ktory nebol dovod.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných