Kupujúci odmieta poslať splnomocnenie

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jurko00001
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurko00001 »

So slovakmi sa neserie mne minule volal pacient na auto rok vyroby 2003 ci ma skrabance a ake hlboké hned som mu zložil ak nepride so splnomocnením nič nepredaj ak sa pyta na aku kolvek zaruku žen to z dvora preč okamžite !!!!!!!! Daš prst zjedia ti celu ruku obvzlašt ak predvaš tragač za par eur týto ludia čakaju ferari aj že im budeš pohonn hmoty hradiť.
dankeen323
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 04.09.2007 01:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dankeen323 »

Auto vies odhlasit na policii za 5 Eur na Jeden Rok. Nepotrebujes znacky Treba Velky Tp Poistku a 5 Eur Kolok. Spz su zadane v Systeme a policajti si z nim Poradia,Alebo mu znacky zoberu lebo take auto nema co robit na ceste. Za 5 Eur to zaradis do evidencie a odhlasis Nanho ak Budes Chciet.
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

oco13 napísal:O tom či neodhláxenie tejto zmeny robí zmluvu neplatnou snáď rozhoduje súd????
ako je potom možné že nesplnenie si administratívnej povinnosti absolvovať STK a EK robí vozidlo nespôsobilým prevádzky na poz. komunikáciach???
Tieto povinnosti sú si pred zákonom rovné a dokonca aj sankcia je za ne rovnaká.
Súd s tým nič nemá. Prevod držby/vlastníctva vozidla nemá akosi nič spoločné s tým, či je/bude vozidlo spôsobilé alebo nespôsobilé na prevádzku na pozemných komunikáciach.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Súd by mal rozhodnúť o platnosti zmluvy ak nie je splnená zákonná povinnosť evidencie vozidla.
Vozidlo nie je bežná hnutelná vec ako práčka, pretože k jeho vlastníctvu sa viažu určité povinnosti.
Rovnako nemôžeš byť vlastníkom zbrane , bez splnenia ostatných zákonných náležitostí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco uz som Ti to vravel,daj sa na politiku... otocis aj nemozne lol
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je v tom paragrafe napísané "ak osobitý právny predpis nestanoví inak" - JE . Čo je povinnosť zápisu do evidencie, ak nie osobitný právny predpis??
Nejako neviem čo je na tom otočené, 2 a 2 sú vždy 4. Ak nesplníš zákonnú podmienku zmluva nemôže byť platná.
Kto môže nakladať s vozidlom ak nie majitel? A ako identifikuje majitela DI pri všetkých úkonoch spojených s vozidlom? Tak , že si pozrie kto je zapísaný v TP.
Pýtali od teba pri prepise KP zmluvu? Odo mňa za posledných 10 rokov veru nie. Ale vždy pýtali OP a porovnávali to s údajmi uvedenými v TP.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco odbocim trochu od temy a pripomeniem Ti co si zvykol pisat ... idealne je kupovat auta kde je uvedene "bez prepisu"

A koncim s mlatenim prazdnej slamy, Lukesovi888 zadanie temy vyslo na 100%, vsetci sme sa namotali
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano stále je kopa takých v ponuke - človek sa tým zbavuje zodpovednosti. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

@oco13
Osobitný právny predpis (8/2009 Z.z.) nepodmieňuje platnosť prevodu držby vozidla prepisom v evidencii na DI PZ a ani nevyžaduje ako podmienku nadobudnutia držby povolenie zmeny v evidencii vozidiel (aj preto sa zmena iba ohlasuje a nenavrhuje, ako je to napríklad pri prevode nehnuteľností formou návrhu na vklad do katastra). Prevod držby/vlastníctva a zmena v evidencii sú dva rôzne inštitúty, hoc sú spojené práve s prevodom držby.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak sa zmena iba ohlasuje , a teda nie je za zákona prikázaná, prečo sa potom zanedbanie tohto úkonu pokutuje?
A ešte ma napadlo ak zmena v evidencii nie je možná, lebo je na aute exekúcia, aj tak je KP zmluva platná a a auto je majetkom kupujúceho, aj keď sa nedá prepísať?
Potom načo je v TP kolonka "držitel" - veď na to je KP zmluva
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Oco, je fakt únavné čítať tie tvoje konšpirácie.
Keď si myslíš že to je inak ako ti tu už bolo na striebornej tácke predložené, tak dobre, napíš že ty si to tak myslíš, ale nehádaj sa s ľudmi ktorí o tom vedia násobne viac ako ty, ktorý si len myslíš, ale nevieš.
A sám si protirečíš, áno v TP je napísané "držitel", t,j. ten ktorý vozidlo drží a vzťahujú sa na neho niektoré tebou uvádzané úkony, ale nemusí to byť vždy súčasne aj majiteľ toho auta.
A ešte formalitka – napadnúť ťa mohol pes, ale myšlienka mohla len „ti napadnúť“, t. j. píše a hovorí sa že "mi napadlo", nie "ma napadlo".
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ok takže mi napadlo - že o platnosti lebo neplatnosti KP zmluvy môže rozhodnúť súd. A registrácia na DI je podmienkou platnosti zmluvy - pretože auto nie je bežný hnutelný predmet.
No a ak si unavený tak to nečítaj. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Áno, o platnosti lebo neplatnosti KP zmluvy môže rozhodnúť súd, ak niekto podal na súd žalobu že z nejakého dôvodu vznikla pochybnosť o platnosti tej KP zmluvy, napr. že predávajúci to auto niekomu ukradol, prípadne bolo ukradnuté ešte predtým než skončilo u posledného predávajúceho.
Ale registrácia na DI určite nie je podmienkou platnosti KP zmluvy.
A že auto nie je bežný hnuteľný predmet ? Ale áno, je to bežný hnuteľný predmet, veď sa pozri koľko ľudí ho má. Veď len ty koľko ich máš ?
To že jazdiace auto (aj po poli) formálne podlieha evidencii na DI a zo zákona by malo mať EČ (so všetkým čo s tým súvisí), to nemá s vlastníctvom auta nič spoločné.
Konečne nikto ti nemôže zabrániť aby si vlastnil nejaké auto, ktorého budeš majiteľom, ale nebude evidované na DI, ani nebude mať tabuľky s evid. číslom, a to že nebude mať žiaden TP, to už je len maličkosť. Možno že sa tiež v tomto štáte budeš musieť vyplatiť z povinnosti ho odovzdať do šrotu.
Ale napriek tomu budeš jeho vlastníkom, so všetkým čo s tým súvisí, aj keď formálne s ním nebudeš smieť jazdiť.
Len prosím nezačni zase rozvádzať teórie o tom, ako jazdíš po poli bez evid. čísel.
No a únavné je popri príspevkoch k veci, čítať aj tie tvoje ktoré sú pravidelne od veci.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

jurko00001 napísal:So slovakmi sa neserie mne minule volal pacient na auto rok vyroby 2003 ci ma skrabance a ake hlboké hned som mu zložil ak nepride so splnomocnením nič nepredaj ak sa pyta na aku kolvek zaruku žen to z dvora preč okamžite !!!!!!!! Daš prst zjedia ti celu ruku obvzlašt ak predvaš tragač za par eur týto ludia čakaju ferari aj že im budeš pohonn hmoty hradiť.
na druhej strane je ochrana spotrebitela, a najma skryte vady, ktore sa nemusia prejavit skusobnou jazdou....
ale hentake odrby by vyhovovali smelinarom urcite.
patris medzi nich ? lol
jurko00001
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurko00001 »

Nie nepatrim ale nemam ani nervy na ludi co pridu obzerat tragač za 3000 eur ako keby videli ferrari preto dam radsej auto do srotu ako sa s ludmi ujedať o kraviny a to ze neprepisu na seba ani nevravim dneska je viac odrbavacov kupujicich spekulanti sami ako predavajuci

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní