Kupujúci odmieta poslať splnomocnenie

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

martincichy napísal:ak nie je právnym predpisom ustanovené inak.
Martin, toto je dost dolezita podmienka. Nie som pravnik, fakt sa v tychto veciach nevyznam, a nerypem, fakt! Len by ma zaujimalo, co moze znamenat ten “pravny predpis”, nemoze to byt evidencia vozidla na DI? Lebo samozrejme ked kupis telku ci chladnicku cez bazos, to sa nikde neeviduje, vyplatis, podate si ruky a dovidenia. Ale auto, tym ze musi prejst nejakym procesom evidencie, predsalen sa nan asi vztahuju ine predpisy ako na hokedlik z bazosa... No neviem, najlepsie by asi bolo zistit to priamo na DI.
Kazdopadne suhlasim s tvojou radou v prvom prispevku.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

plati co napisal martin, ale zmluva musi byt overena u notara, inac je to iba zdrap papiera, druhy ucasnik moze povedat ze jeho podpis bol sfalsovany alebo ze sa dohodli ustne a on ziadnu zmluvu nevidel
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Obrázok
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Čo sa modlis o odpustenie za to co si napachal na tomto fore? :40bd:
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

A ustanovil inak? Nie. Len existuje evidencia motorovych vozidiel. Kupa a predaj sa nedeje na policii. Tam sa len eviduje a zakon poskytol obyvatelom tohto statu par tyzdnov na to, aby vykonali potrebne zmeny v tejto evidencii.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Martin - ale kto je pre policiu osoba zodpovedná za všetko čo sa s vozidlom spácha ? majitel alebo ten kto je zapísaný v TP. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco miesas jablka s hruskami.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prečo?? poprosím o vysvetlenie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

No lebo si zacal na prvej strane tym ze majitelom sa stavas az po prepise na DI. A k poslednej otazke,ano miesas hrusky s jablkami. Lrbo si neupresnil ci sa jedna o objektivnu zodpovednost (ta je presne ohranicena kedy sa da pouzit), alebo vseobecne :) . A ano,dostavis sa na "fizlaren " aj so zmluvou o predaji ,ked uz pojde do tuheho a podas "vysvetlenie" .

A idem uz drichmat,ta pani co so mnou byva si mysli ze pisem s frajerkami, tej nevysvetlim ze pisem somariny na ab eu :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

martincichy napísal:čo o prevode vlastníctva hovorí občiansky zákonník?

§ 133
ak nie je právnym predpisom ustanovené inak.
A práve podmienka prepisu v tp je to "právnym predpisom ustanovené inak
A myslel som nielen objektívnu zodpovednosť, ale aj absolvovanie etk a ek a podlžnosti na pzp, rovnako ak auto bude použité pri trestnom čine zase policia sa obráti na človeka zapísaného v TP.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Jasné, že sa obráti na neho a na koho iného keď o inom nevie? Na to máš zmluvu a keď si paranoidný a máš skúsenosti tak v nej máš okrem dátumu uvedený aj čas prevzatia vozidla novým majiteľom.

Ktorým právnym predpisom týkajúcim sa prepisu majiteľa na DI je stanovené nadobudnutie vlastníctva? Žiadnym! Je len stanovené, že administratívny prevod je potrebné usutočniť. Nie, že je to podmienka nadobudnutia vlastníctva.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie je stanovené nadobudnutie vlastníctva , ale je to podmienka platnosti KP zmluvy - teda ak sa do xy (asi 15) dní neuskutoční prepis - zmluva je neplatná.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

oco13: Absolútne sa nevyznáte v daných veciach, ale dookola robíte závery, ktoré sú úplne chybné.
Všeobecné ustanovenie o nadobúdaní vlastníctva tu bolo primo zo zákona citované. Ako vodič by ste mali poznať zákon o cestnej premávke, ktorý ustanovuje aj povinnosť ohlásiť zmenu držby vozidla (=aj prevod vlastníctva), ale nikde nenájdete, že neohlásenie tejto zmeny vôbec alebo včas robí samotný prevod (zmluvu) neplatným.
Je skutočne lepšie sa vyjadrovať k veciam, ktorým rozumiete, než zbytočne písať domnienky, odpočuté od suseda a podobne. Ja sa napríklad nevyjadrujem v témach zadávateľov k tomu, aký je problém s daným naftovým motorom...pretože o tom viem holé nič.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

O tom či neodhláxenie tejto zmeny robí zmluvu neplatnou snáď rozhoduje súd????
ako je potom možné že nesplnenie si administratívnej povinnosti absolvovať STK a EK robí vozidlo nespôsobilým prevádzky na poz. komunikáciach???
Tieto povinnosti sú si pred zákonom rovné a dokonca aj sankcia je za ne rovnaká.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

trucker694 napísal:Čo tak zdemontovať značky z auta a odovzdať na DI PZ dočasne odhlásené na jeden rok. To je úplne legálne, veď je v TP stále majiteľ zadávateľ témy :40bd:
. pri docasnom vyradeni z evidencie sa ecv uz neodovzdavaju!! vyrad to docasne na rok a moze sa pojebat. kym budeme zit v tejto riti, kde je vzdy prepis auta podmieneny odhlasenim na niekoho, nie ako v civilizovanych statoch eu ze sa odhlasuje z evidencie , tzn. na nikoho, ale z evidencie, tento prezitok a sikanovanie je chory! auto je majetkom toho kto ho vyplatil a ma zmluvu, nie kto ke v tp?

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných