kupit feliciu alebo fabiu?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juraj556
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 30.07.2019 13:19
Zdieľať na Facebook

kupit feliciu alebo fabiu?

Príspevok od používateľa juraj556 »

pozdravujem, chystam sa kupit auto s ktorym budem chodit pravidelne trasy do roboty, denne 40km sa na nom urobi, a obcas cez vikend dialnica 400km. mam zaujem kupit si feliciu-ide mi o to aby to auto bolo co njalacnejsie a nasjpolahlivejsie. ale neviem sa rozhodnut ci fabiu ci feliciu. co sa menej kazdi resp. co ma na udrzbzu vyjde lacnejsie ? mam zobrat radsej fabiu ?
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

AK kúpiš fabku 1.4 mpi nič stým nepokazíš, ale hlavne v prípade nárazu je to oproti felde oveľa bezpečnejšie auto.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

fabia 1.4 mpi je bezpečnejšia a pohodlnejšia ako felicia.
juraj556
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 30.07.2019 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj556 »

no rozmyslal som presne nad tou fabiou 1.4. ale je aj spolahliva? hlavne mne ide o tu udrzbu, aby sa to co najmenej kazilo a oprava stala co najmenej. o pohodlie mi nejde hlavne nech s tym nemam stale nejake starosti
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

a co sa ti ma pokazit,ved tam nic nieje-motor je jednoduchy az trapny.ak kupis zaklad,co ma svihadla,tak vybavu mas trubu,kluc.ked nebude hnila,burana,uz mozes riesit tak servo-tie sa seru a max.kabelaz,ale to nema kazdy s tym problem.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
juraj556
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 30.07.2019 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj556 »

prelistoval som toto forum a dost ludi sa stazovalo ze im motor zhasinal alebo len 3 valce sli a museli s tym behat po diagnostikach a servisoch. nerad by som aby som musel kazdu chvilu aj ja toto riesit. takze kvalitativne je fabia ako felda na tom ?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Servis Felicie je za desať eur, bezpečnosť nula, výbava nula. Fabia 1,4 50kw,po roku 2000 klasika motor upravený z Felicie, servis za pätnásť eur, bezpečnosť tri hviezdičky, výbava štandard. Radšej fabia, priestorove menšia ako Felícia, ale novšie bezpečnejšie vozidlo. Ja by som bral fabiu, ta porucha motora, ide na tri válce je opravitelna za päť korún. Motor má vložky, je to pôvodný z tisícky embéčky tam je jeho pôvod. Klasika osem ventil, nenáročný na údržbu, ale pozor ŠTVORVALEC, OSEM VENTIL 50 KW! Ešte potom 1,4 benzín 16 ventil 55 kW z volkswagenu ten bol celkom vydarený mal som ho vo fabii combi 2004-2006, najazdené 200000 km bez závady, iba olej, filtre každých 15000 km. Spotreba okolo šesť litrov, olej nič nežrala ani jedna. Robil som kedysi obchodného zástupcu pre NR kraj, za dva roky dvestotisíc a ďalšie na zodratie.
juraj556
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 30.07.2019 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj556 »

no dalsia vec, fabie, pozeral som na bazosi, kazda jedna co predavali tak mala nad 200 000 kimoletrov najazdenych. pri kolkych km uz zacinaju problemy s tym motorom ? kedy zacne zrat olej a podobne ?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To je taká otázka ani hlava ani päta
Lacnejší servis bude mať to v lepšom stave
Príde mi že hladáš aj čo najlacnejšie, tak aby si sa potom nečudoval, že budeš toho meniť vcelku dosť a nie je lacné ako lacné.

Mna nemusí servis stáť vôbec viac ako teba na Felde, rozdiel je či si to urobíš sám, alebo to za teba urobí servis.
Teba by stál kotúč na Feldu 15€ (mna stojí 30€), platničky máš 13-15€ (mna stoja 30€). Ja si robotu urobím sám a ty dáš za prácu kludne 30€...

Potom napríklad výbava, ja teda neviem, ale auto bez elektrických okien by som nechcel ani zadarmo, tak isto bez centrálneho zamykania, tiež nie bez elektrických zrkadiel, klimatizácia ani nevravím

El okná, zrkadlá sú prvky pasívnej bezpečnosti a viem ked som mal kedysi dávno Žiguláka a za jazdy som musel občas riešiť také veci ako stiahnutie okna a to aj na druhej strane ako to vplýva na samotné vedenie vozidla.

Teraz mám automat a môže si hovoriť kto chce čo chce, iné je jazdiť s jednou rukou na volante a iné s dvoma rukami na volante. Skrátka viac sa venuješ samotnému šoferovaniu, tak isto multifunkčný volant - je rozdiel ovládať vozidlo bez toho aby som dal ruky z volantu preč a iné šmátrať niekde dole a štelovať niečo na rádiu...
Takých čo sa vysekali len kvôli tomu že šahali počas jazdy na rádio by sa našlo za dve prdele

Lacný servis môže mať akékolvek auto a nemusí to byť vôbec Škodovka
juraj556
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 30.07.2019 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj556 »

z toho co si vymenoval mame na aute iba el. okna a nic viac, a tu som :d :D

platnicky zvladnem vymenit sam, ale ak zacne daco zlozitejsie blbnut v motore fabii neverim ze to dam :-\

ale je pravda ze ked kupim teraz lacno, tak do toho nalejem tolko ze ma to vyjde drahsie ako keby som teraz kupil draho.. ale stejne, vies mi povedat ze kedy-pri kolkych nabehanych km uz davat ruky prec od toho ? lebo na bazosi su kludne z 250 275 tisic km fabie
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ten motor dá bez problémov kopec km. Treba zobrať odborníka dať mu padika do vrecka, plus dvacku na servis dať to na zdvihák a neverím, že nejakú slušnú fabiu nenájdeš. V jednej sk firme čo plnila a distribuovala minerálne vody fabie pozor jednadvojky trojvalec benzín mali najazdené za šesť rokov viac ako pol milióna, boli to už vergle, ale tam na nich obchodaci zl studňu predávali a denne jazdili dvesto tristo km. GO motora za sobotu vo firemnej dielni v širokom a v pondelok jedeme dál. GO motora do dvesto euro a na rok pokoj.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Felicia je lepšia ako pracovné auto. Do fabie dva dvestolitrové sudy alebo 2,4m dlhý rebrík nedáš.Servis je o tom , kolko si ochotný do auta vraziť. Poopravím Ivkove ceny - Kotúč 11 eur, platničky 9 eur,zadné pakne 16 eur, ložiská 15 eur obe.Bežne jazdím s vyhádzanými sedačkami a kubík dreva do filcky dám.
Auto bolo za 400 aj s prepisom a servis na 50 t akurát tie platničky, olej som vymenil raz. V decembri ju očešem a berem ďalšiu na dva roky.
Podstatné je aby mala plyn a novú stk. :40bd:
Výber môžeš rozšíriť aj na Punto, Corsu,Lanos,Fiestu alebo Clio. Je to za rovnaké eurá a +- rovnaké autá.
Taká Corsa mi doma jazdí na hydraulický olej a servis tiež 0. Nebrať Peugeoty a citroeny , lebo tam je drahší repas zadnej nápravy- ale ak si hluchý tak dva roky dá aj to. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

juraj556 napísal:z toho co si vymenoval mame na aute iba el. okna a nic viac, a tu som :d :D
Len že ked sa náhodou stane, tak potom povieš ved do puče som len ... A ani neviem ako a už som zišiel z krajnice...
Dalšia vec na ktorú som zabudol je ABS, príde aj zima, bude šmyklavo a potom ked sa dačo stane...
Jazdilo sa dlhé roky bez ABS, ale dnes?

Najazdené kilometre, počítaj s tým že dnes má každé auto v tvojom rozpočte 200tkm a už aj tak mohlo byť predtým stočené.
Nájsť kus čo má malý nájazd je umenie, lebo také autá v drvvej väčšine ani nejdú na internet, také sa predávajú po susedoch a známych.
Niečo s vysokým nájazdom už môže byť po servise, niečo ten väčší servis ešte čaká. Ale platí ako si sám napísal, kúpiš lacno, doženieš na servise, vyhýbaj sa najlacnejším ponukám, alebo kúp s tým že predpokladáš že niečo bude stáť to dostať do normálneho stavu


oco13: ty raz dopadneš velmi zle...
To tahanie ťažkého vozíka za lahkým autom, alebo zvážanie dreva v osobáku miesto sedačiek ako sám píšeš... Len aby si niekedy nelutoval
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko , je viac než isté že dopadnem zle, ale auto je len slabý odvar toho čo si trúfam na roli a v lese. Akurát nedávno anjelček zase úradoval. Dolu kopcom ma prevážil čelný nakladač a išiel som 100m ako na sánkach bez brzd - len s 1,5 tonovým traktorom. :3020:
Pre zadávatela posledné dve filcky sa dožili 650t a 400t km. lol
Tiež nezabudnem na švagrov výkrik "padaj v smere lešenia" a trojposchodové lešenie bolo zložené za 5 sekúnd. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Voľba Felicia vs. Fabia je otázkou takého človeka, čo ide tvrdo po grošoch.. :d :D
A ma stanovený strop, že napr. viac ako 300 € na kupu auta nedá... :40bd:
Nič viacej za takou voľbou nie je.

V susedstve mam tiež jedneho takého držgroša... :b: :4090:

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 36 neregistrovaných