Kúpa vozdila bez DPH

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Fanter
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22.08.2010 20:54
Zdieľať na Facebook

Kúpa vozdila bez DPH

Príspevok od používateľa Fanter »

Dobrý deň,
V pondelok mám ísť pre Mustang, ktorý kupujem na firmu bez DPH, a vzhľadom na to že som vždy riešil kúpu vozidla na sk, neviem čo všetko presne poslať (čo si vyžaduje majiteľ v zahraničí)
-valid tax id number
-company registration document
-tax id number document
-passport company owner
-tax deposit until closed export in the CZ
and after receiving export form

Samozrejme som platca DPH, budem rad ak mi poradíte.
Pekný deň
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

hlavne si daj pozor aby si ten mustang na SK aj vedel prihlasit a presiel STK
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

..kontaktuj člena markoimportauto on ma z dovozom aut bohate skusenosti a poradí Ti presne
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Nám dph zadržali v nemecku kým auto nezaregistrujme na SK a následne nám ho vrátia keď im zašleme naskenovaný t.preukaz s údajmi firmy na ktoré sa kupovalo.Jedná sa o Mercedes konkrétne.Robia to tak aj v nemecku aj v madarsku.Ale je to individuálne.
Potreboval som plnú moc,bestellung-objednávku,obč.preukaz a to bolo všetko.
ilosimrich
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.05.2015 21:16
Zdieľať na Facebook

Dovoz bez DPH

Príspevok od používateľa ilosimrich »

Dobry - ja som doviezol za podsledny rok dva auta na firmu. V autobazare stacila karta DPH a v mojom pripade original.zivnostensky list. Pre auta som bol vsak ako majitel zivnosti.
ilosimrich
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.05.2015 21:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ilosimrich »

Este doplnim - bude dobre ak zavolas predajcovi a on Ti aj povie ake doklady bude potrebovat k exportu bez DPH.
Fanter
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22.08.2010 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fanter »

Moje auto je USA verzia. Teda budem vymieňať všetky svetla + homologizácia a prihlasujem na firmu ktorú mám v CZ.

Predajca mi napísal, že môžem platiť bez DPH na mieste, ale chce aby som doniesol originálne doklady firmy + pečiatku.
Napadlo ma ešte, zrejme budem musieť dať doklady preložiť, čo mi síce on nepísal (je to prvý môj zahraničný dovoz) ocením ak mi poradíte nech na nič nezabudnem.
Ďakujem chlapi!!! :zg282:
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

No okrem svetiel budes menit asi aj okna, spataky, pasy.. ak nemaju homologizaciu. Oplati sa to?
Fanter
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22.08.2010 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fanter »

Mayhem na to sa robí homologizácia. V com si myslíš že majú iné okna ? Alebo užšie pasy ? Zrkadla aj keď sú menšie tak nemajú s tým problem.
Poprosím niekoho ešte k téme vyssie (otázke) kto ma znalosti. Ďakujem.
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

No v tom že ty ani v svetlách,ani smerovkách,pásoch a ani v sklách nemáš E čko.A preto to budeš musieť meniť.Vieš čo obnáša homologizácia?Brzdy,svetlá,emisie,atď....
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Toto nie je homologizácia:

http://www.homologizacia.sk/
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

Homologizacia bud je alebo nie je. Cize sa kukni ci mas (hlavne na vsetkych svetlach, spatakoch, vsetkych oknach, vsetkych pasoch) E-cko s cislom v kruzku. Mne je jasne ze tie okna pasy su funkcne a rovnake, svetla az na cervene smerovky tiez, ale kazdy technik na kazdej STK ked uvidi ze mas ameriku, bude na vsetkych tychto dieloch chciet vidiet homologizaciu a bez nich mas v protokole zavazne chyby vozidla s 30dennou lehotou na odstranenie.
Niektore ameriky maju aj DOT aj E, cize vsetko si pozichruj, nech nebudes prekvapeny.
A este si budes musiet dat dorobit zadnu hmlovku ak ju nemas, ta je v europe narozdiel od ameriky povinna a bez nej tiez neprejdes.
A este tachometer ciachovany v km/h.
Desak
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24.12.2007 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Desak »

Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadom dovozu vozidla - traktor zo zahraničia. Ide o môj prvý takýto dovoz bez DPH. Ak som dobre pochopil čo som čítal na FS a iných stránkach tak stroj kúpim bez DPH, doveziem na SK , na FS nahlásim že som nadobudol vozidlo, a pri prihlasovaní len doložím že som dovoz oznámil na FS a ukážem osvedčenie že som platca DPH . Čiže DPH neplatím. Chápem to správne?

A ešte by som potreboval vedieť ako sa berie štatút nového vozidla v prípade traktora, kedže ten čo idem kúpiť je nový ale je rv. 2015, ale je už prihlaseny a má asi 2mth natočené.

Vopred ďakujem za pomoc.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných