Kúpa viacero áut značky Dacia Lodgy na Operatívny Leasing

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Leasing
1
25%
Úver
3
75%
 
Celkom hlasov: 4

jpluhar
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.08.2018 14:29
Zdieľať na Facebook

Kúpa viacero áut značky Dacia Lodgy na Operatívny Leasing

Príspevok od používateľa jpluhar »

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať podnikateľov, ohľadom kúpy firemných vozidiel formou operatívneho leasingu. Automobily potrebujem na serióznejšie účely, preto nepremýšľam nad kúpou ojazdenky. V mojom prípade by som sa rád spýtal, či je podľa vás kúpa viacerých úžitkových vozidiel výhodnejšia na úver, alebo operatívny leasing. Právnik - môj dobrý priateľ - mi poradil firmu https://www.leaseplan.sk/ chcel by som sa však informovať ohľadom osobných skúseností, či už s firmou alebo touto formou kúpy. Ďakujem za každý názor. J. P.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa viacero áut značky Dacia Lodgy na Operatívny Leasin

Príspevok od používateľa hjundai »

jpluhar napísal:Dobrý deň, chcel by som sa spýtať podnikateľov, ohľadom kúpy firemných vozidiel formou operatívneho leasingu. Automobily potrebujem na serióznejšie účely, preto nepremýšľam nad kúpou ojazdenky. V mojom prípade by som sa rád spýtal, či je podľa vás kúpa viacerých úžitkových vozidiel výhodnejšia na úver, alebo operatívny leasing. Právnik - môj dobrý priateľ - mi poradil firmu https://www.leaseplan.sk/ chcel by som sa však informovať ohľadom osobných skúseností, či už s firmou alebo touto formou kúpy. Ďakujem za každý názor. J. P.
- tak ty budeš veľmi šikovný podnikateľ keď si nevieš porátať 2 a 2... To kto má vedieť aké máš tržby,náklady,zisky...
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

Operatívny leasing je určite najpohodlnejší spôsob, ako mať autá a "nemať" starosti...keď ti nevadí strata cca 1500 eur/auto po 4 rokoch, tak kludne choď do toho,.
keď si ich kúpiš, po splatení si ich vieš efektívnejšie speňažiť...
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

ale sa nebavíme o niektorých značkách, ale o Dacii Lodgy...hodnota služobného sparťana je pod 9000€
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Tema vyzera ako reklama na tu firmu. Chces prepocet ale neuvedies ani pocet vozov, ani najazdy, sposob vyuzitia, ci su peniaze...
Dost pochybujem, ze prevadzka vozu ako taxi by bolo v sulade s operativnym a pri operativnom su dolezite najazdy, od toho zavisi cena.
Ak nie su peniaze na akontaciu, tak o com to je porovnanie.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Operatívny leasing = akoby si si prenajal taxík bez taxikára. Mám s touto spoločnosťou skúsenosti, nebudem tvrdiť či boli dobré alebo zlé, ale žiadna spoločnosť prevadzkujuca operatívny leasing nie je charita. A to, že som neschopný si uhliadnut vozový park, tak vykrvacam z financií. :4012:
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

17400 najdrahsia dacia, duster, takze zdaleka nie 20 tisic
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Otázku ,či je lacnejšie kupiť autá na úver, alebo cez operatívny leasing , je potrebné zadať na nejaké účtovnícke forum, napr. www.porada.sk
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Úplne sedliacky rozum hovorí, čo je dáno to je psáno a čo je doma to sa ráta. Takže na úver je lacnejší nákup, dnes úrokové sadzby dobrého klienta sú perfektné, a náklady na management operatívneho leasingu máš vo vrecku. :4012:
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Lubos aj s tym sa da nesuhlasit, pretoze "utopit" celu sumu vo vozidle/lach nemusi byt najlepsi napad ak tie peniaze vies zhodnotit/zobchodovat efektivnejsie nez ta stoji za cele obdobie dlhova sluzba, vtedy ten uver ci leasing je vyhodny
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

škoda že pán "podnikateľ" mlčí... prečo? auto musí zarábať a len on vie koľko a za aký čas. Asi opäť jedna z nezmyselných otázok.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai - nemusí to byť celkom pravda. Mám v rodine živnostníka ,ktorý je zároveň zamestnaný a z jedného dotuje druhé. Kúpil si Iveco maxi ktoré do roka urobí 5t km - ako to auto zarába?
Iný príklad - velká oknárska firma mala partie montérov s dodávkami ktorí naozaj zarábali, ale zároveň mala 3 Caddyny pre technikov ktorí robili záručné opravy. Tie tri autá nikdy firme nezarobili ani korunu , ale musela ich mať. Samozrejme rovnako aj zamestnancov.A ďalší paradox - servisáci zarábali viac ako montéri čo firme prinášali tržby. lol
Tretí príklad - ja v robote nič nevyrábam, ale ak neprídem do roboty tak cca 10 liniek do hodiny postojí a gruppa v BA bude srať maggi v kockách. :40bd: :40bd: :40bd: Samozrejme aj ja som nahraditelný ale náklady sú vysoké. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Riso260
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 12.08.2009 19:23
Zdieľať na Facebook

leasing dacia lodgy

Príspevok od používateľa Riso260 »

dolezite na zaciatku je si vymedzit a ozrejmit fakty: nie je leasing ako leasing je potrebne rozlisovat medzi financny. leasingom a operativnym...pokial sa jedna a firemne vyuzitie tak urcite ma vacsi zmysel operativny leasing aj z hladiska odpisov nakladov napriklad princip alebo umera je jasna: cim viac najazdis za zmluvne obdobie tym je mesacna splatka vyssia je potrebne starostlivo zvazit rocny najazd a do kedy chceme auto mat na OL pozor na podmienky!!! stalo sa nam ze po skonceni OL bolo auto obite od kamienkov a leasingovka to ohodnotila na doplatok po skonceni zmluvy na 2000 eur plus lebo auto bolo potrebne strieknut takze pozor na podmienky za akych sa ma auto vraciat toto radi zamlcuju spolocnosti
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Operatívny leasing je taký nezmysel, že nechápem myšlienkové pochody tých samovrahov, ktorí to podpíšu... Berieš si auto, ktoré nie je tvoje, ale možno si ho budeš môcť po rokoch používania odkúpiť, ale ak aj, tak za cenu, ktorú určí niekto iný. K tomu si platíš povinne havarijnú poistku (ktorá je ti pri dácii naprd) a samozrejme, 3x predražený značkový servis.
Píšeš, že nechceš jazdenky, lebo to má byť "na serióznejšie úšely". Serióznejší účel s dáciami?? S poloautami, ktoré majú hodnotu, vzhľad, využiteľnosť a imidž chladničky? Ak máš veľa peňazí, kúu poriadne autá a nie hentú paródiu, za ktorú sa budeš musieť na parkovisku hanbiť. Ak nemáš prebytok peňazí, kúp 2 - 3 ročné jazdenky, ktoré ti vydržia asi tak 3x toľko, ako fungl nová dačka. Kamoš si kúpil novú Sandero Stepway, lebo sa ma nespýtal. Po troch rokoch a 30 000 km ju predal s 5000 eurovou stratou, kúpil si 7 ročné Volvo XC 70 o 5000 drahšie, než stála nová dácia a pripadá si ako keby presadol do Rolls Royce.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

1500 eur strata za 4 roky, toto si nemyslel vážne, že nie... Kamoš kúpil novú Sandero Stepway za 13 000 a keď sa jej - bola ako nová - po 3 rokoch a 30 000 km zbavil za 7200, výskal od radosti a skoro išiel zapáliť sviečku do kostola. Pri akomkoľvek lacnom šerbli sa veeeeeľmi tešíš, ak stratíš menej, ako 1000 eur ročne. K tomu si narátaj povinné havarijné poistky, povinné značkové servisy a si na takej katastrofálnej strate, že si zrátaš, že si sa mohol radšej lacnejšie voziť na poriadnom aute - len by nebolo nové. Kúpiť si novú dáciu je druhý najhorší nápad na svete. Horší je len kúpiť si novú dáciu na operatívny leasing.
Áno, "nemáš starosti" - okrem starosti s katastrofálnymi finančnými stratami.
Jericho napísal:Operatívny leasing je určite najpohodlnejší spôsob, ako mať autá a "nemať" starosti...keď ti nevadí strata cca 1500 eur/auto po 4 rokoch, tak kludne choď do toho,.
keď si ich kúpiš, po splatení si ich vieš efektívnejšie speňažiť...

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných