KÚPA STARŚEJ CROSS, ENDURO MOTORKY

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

777matys
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 16.05.2011 10:39
Zdieľať na Facebook

KÚPA STARŚEJ CROSS, ENDURO MOTORKY

Príspevok od používateľa 777matys »

Zdravím vás a vopreď ďakujem za normálne odpovede. CHcel by som sa informovať alebo skôr by som chcel poradiť. Už dlhšiu dobu chcem kúpiť nejakú motorku cross alebo enduro niečo staršie na začiatok, na učenie. Hladám nejakú staršiu, spolahlivú motorku čo nebude viac rozobratá ako v teréne. Nechcem žiadny pit-bike a podobné chu*oviny. Cena cca do nejakých 1000€. Ja som kukal Honda mtx 125, Aprilia rx 125 čo na to poviete?
Naposledy upravil/-a 777matys v 10.04.2016 12:07, upravené celkom 2 krát.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To čo si spomenul nie sú motorky typu cross, ale klasické lahké endrurká do bežnej premávky.
Neviem na čo to chceš, ale osobne poznám jedného pána ktorý s takou Apriliou sa chodil vyšantiť kade tade, a skončilo to polámanými rebrami a marodkou na pár týždnov. Praskol mu rám v krku pre vidlicu, motor sa tým pádom zapichol do zeme a následne to odniesli jeho rebrá o nádrž

Môžeš s tým jazdiť aj po polných cestách, lúkach, ale všetko má svoje medze

Inak tu v ponuke máš Hondu XR125, ano tiež je to viac určené na cestu, ale aspon to nežere 7l benzínu, ale tak 4l, netreba riešiť 2T olej do benzínu, nevrieska to ako ked vytáčaš 2T na 12000rpm (ludia si nebudú klepať na čelo ked budeš jazdiť okolo barákov) a z hladiska celkových nákladov na údržbu by to malo byť lacnejšie
777matys
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 16.05.2011 10:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 777matys »

Vďaka za odpoveď, motorku by som využíval len výkendy na jazdenie lúky lesi žiadna ostrá jazda skákanie a podobne. Takže vravíš že tá honda by bola lepší variant? Či by si mi odporučil ešte niečo iné.?
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Po polnej ceste uz len z SPZ kedze sa povazuje za cestnu komunikaciu tak ako asfalt.Chlpaty kludne zastavia a skontroluju.
Na luke ked tak uz len na svojej a bez SPZ len na tratiach na to urcenych.A tam ju doviezt na privese.
Kamosov syn taku bez SPZ kupil a aj predal.Vecsinou a skoro stale bola v garazi kedze ju nemal ako prepravit do arealu.
777matys
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 16.05.2011 10:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 777matys »

Christiane, to nám je všetkým jasné že sa to nesmie atď. Ale to by potom nejazdil nik. Určite by som sa nechal skontrolovať panmi policajtmi.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Určite by som bral tú XR125, 4T je 4T, bárs to nemá výkon ako staršie 2T, ale ani to nie je tak háklivé. Ak sa vysere 2T motor, čo nie je nič neobvyklé tak v tom utopíš kopec prachov.

Za druhé spomenutá hlučnosť 2T vs 4T, kedy ten 2T tak vrieska že budú ludia na teba akurát nadávať a v tom horšom prípade aj nejaký dobroprajný sused volať policajtov
slash23
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 03.08.2009 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slash23 »

ivko1 ano a ak sa vysere 4t tak v tom utopíš 2krat tolko ako pri 2T.Za mna urcite 2T,CR,RM,KX,YZ
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

slash23 : Ved nejde kupovať závodný 4T špecial vyladený na vysoký výkon, ale malú blbovzdornú motorku ktorej výkon musí splniť kriterium pre mladého vodiča, za druhé potrebuje mať na tom EČ, tak že motorky typu CR, KX,... vypadávajú
slash23
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 03.08.2009 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slash23 »

Nemyslím si,papiere stoja cca polovicu tej sumy co chce dat za moto,naviac ked to chce na luky a do terenu tak by som spz neriesil,pri 4takte v tej cene je to skoro risk.
777matys
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 16.05.2011 10:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 777matys »

Aby som to ujasnil, nechcem motorku s papiermi.! Može to byť čokolvek cross enduro 2t 4t idem mi len o to aby ste mi poradili niečo do čoho nebudem sypať peniaze.!
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Asi ťa páli koža ked chceš motorku bez TP, si uvedom že dostaneš takú pokutu, že za tú sumu nevyvozíš za leto tolko benzínu.

Pre mna za mna si kúp ostrý cross ale pri rozpočte 1000€ by som neočakával že to bude bez investícii - lepšie povedané to bude viac rozobrané ako to bude jazdiť a to minimálne preto, lebo nebudú groše na ND
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

777matys napísal:Aby som to ujasnil, nechcem motorku s papiermi.
Ako spravis je len tvoja vec.Ale aby si bol v obraze,chlpaty uz za motorkami nebehaju ako kedysi.Dediny su monitorovane kameramy a staci foto od suseda.A ver tomu ze si ta najdu doma.
Pokuta ako tu Ivko 1 pisal a ak mas vodicak tak ti ho zoberu.
Mna tak raz udali traktoristi co som ich videl ako stacaju naftu.Chlpatych som sa spytal ci sa traktoristi stazovali ked som isiel po polnej.Pochopili,vratili mi papiere a stastnu cestu.
slash23
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 03.08.2009 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slash23 »

ivko1 za 1000e to bude viacej rozobrate ako jazdit?Hlavne ze si mu poradil urcite 4t.Neries policajtov,neprajnych susedov a spz..to by dnes uz nikto nejazdil a vsetci by sme mali moto za niekolko tisíc len aby bolo vseto ok podla zakona.Nejaka fotka od suseda alebo ze to niekto ohlasi nic neriesi,neporusujes ziadny zakon kym ta policajti nezastavia pocas jazdy,samozrejme pokial dobrovolne zastavís.Za mna urcite CR,KX,RM,YZ..skor 250 ako 125 tie dostavali viacej zabrať.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

slash23 : prečítaj si celú tému, pýtal sa na staré vydojené 2T endurká na cesty, tak som mu logicky radšej odporučil novší 4T 125ccm

Ani jedno z toho nie je do terenu, to či mu stačí bežné enduro, alebo chce ostrý cross musí vedieť sám, ale j stará ludra čo toho pamôtá strašne vela
A ani neviem či je vhodné niekomu kto nemá skúsenosť takú motorku odporúčať a už vôbec nie ostrý 2T 250ccm.
Keby skúsenosť mal tak sa pýtať nebude či mu stačí Aprilia RX 125
slash23
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 03.08.2009 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slash23 »

Ako citam tak pise ze do terenu a este ze bez papierov.Ale ten zvysok mas pravdu ze odporucat niekomu nieco takto bez skusenosti to mas pravdu.Ja len vravím ze do tej ceny a co sa tyka udrzby a dielov tak urcite 2t a nejaka 250.
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní