kupa saab93 diesel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Saab

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mary
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:35
Zdieľať na Facebook

kupa saab93 diesel

Príspevok od používateľa mary »

Poprosim vas o vase nazory na toto auto, dostupnost dielov,co mozem ocakavat od motora 2.2TiD.Za vase rady a nazory pekne dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Naposledy upravil/-a cicmanec v 19.09.2012 18:49, upravené celkom 2 krát.
mary
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mary »

Dakujem pekne podla toho clanku asi skor 2.5 V6 zaujima ma aj tvoj nazor a aj inych napr.mp3turbo a dalsich co tu maju dost rozumnych prispevkov
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Naozaj len názor, nikdy som s týmito autami nemal tú česť - Saaby už dávno nie sú čo bývali, z technickej exkluzivity ostala len exkluzivita značky ako takej so všetkým, čo k tomu patrí (+ aj –)... Technika je z veľkej časti Opel, so všetkymi kladmi a zápormi. Po dizajnovej stránke je to vydarené auto, to je ale čisto subjektívne a pre mňa osobne jediný dôvod pre to auto. Ak si pripravený za exkluzivitu platiť patričnú daň choď do toho, inak si radšej kúp tú Vectru. Alebo niečo iné. - napr. Mazdu6, Avensis, Accord...

Viac info o Saaboch skús hľadať na českom klube...
mary
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mary »

No paci sa mi aj ta mazda ani honda neni zla je kopec nadhernych aut treba mat asi len stastie pri kupe co za cloveka na tom jazdilo do kazdeho treba zainvestovat len by som rad take netuctove tak este raz vdaka za rady
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Motor je použitý od Oplu 2.2DTi iba že v Oploch mal neskôr výkon 92kW, v podstate aj Opel spolu so SAAB-om patrili pod GM...
gonam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 04.08.2009 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gonam »

Ja mám Saab 9-5 s motorom 2.2TiD už tretí rok a je to dovoz. Za tri roky som na ňom nakazdil skoro 90000km a zatiaľ som menil brzdové kotúče + platničky (6500Sk), olej +filtre (výmena 100EUR) mením po 30000km a to 5W40--koľko nalejem toľko po 30000km vypustím, menil som motorček ventilátora na kúrenie (repas 45EUR), prednú hmlovku orig. VALEO za 40EUR(rozbila sa), menil som gumovú spojku - prívod vzduchu do turba (26EUR) a inak len tankujem a jazdím--na jednu nádrž vyše 1000km. Na letných 17" ide v pohode 200km/h. Spotrebu mám v lete dlhodobo 6,7l/100km a v zime 6,3l/100km -- podotýkam že to auto váži v pohotovostnom stave 1780kg a pri dvoch ľuďoch skoro 2 tony. Rozvody nemením, lebo je tam reťaz. Musím sa ešte pozrieť na ručnú brzdu, lebo ju vôbec nepoužívam asi to bude hrdzavé. Kľúč sa dá vybrať len ak mám zaradenú spiatočku tak načo ručná brzda. Ten motor je nezničiteľný, elektrika vrátane tempomatu funguje na 100%, karoséria bez náznaku hrdze, radenie+tlmiče OK, výfukový systém OK. Ozaj ešte som menil baterku v DO za 1,50EUR. Chladiaca kvapalina je ešte originál, nemenil som a ani nedolieval. Možno mám šťastie na môjho SAAB-a ale naozaj len tankujem a jazdím. Neviem čo to je porucha zotrvačníka, výmena FAP filtra alebo doliatie aditíva za ťažké love. Neviem aké to je keď niekto dolieva 0,5 litra oleja na 1000km. Neviem aké sú to zlé štarty pri -15st. Saab štartuje rovnako pri +40st a aj pri -20st. Mám determálne sklá a neviem aké je to mať v aute na slnku +60st--teda viem lebo sme mali služobnú Octáviu a tam digi klíma nepomohla, na dlhé trate áno ale ak si chodil po meste a každých 15 min vystupoval z auta tak si sa potil ako kôň. V Saab-e tento problém neriešiš, lebo je tam príjemná klíma v lete aj v zime. V zime dlhšie trvá vyhriatie interiéru, ale aj dlhšie ostáva teplé auto aj motor. Objem je objem. V každom prípade si vyskúšaj viac značiek vrátane tej 9-3ky a rozhodni sa sám. To auto budeš používať Ty a nie ja, ani nikto z tohoto fóra. Nová Vectra je oproti Saabu veľmi tvrdá, má lacný plastový interiér a dvere sa zatvárajú ako na maštali. Opel má lepší dizajn ale Saab je Saab---je to konzervatívne auto. Mne sa páči ale skôr som sa rozhodoval pre pohodlie, jazdné vlastnosti, bezpečnosť (pozri aké má Saab masívne stĺpiky) ako podľa toho či mu vpredu blikajú modré ledky. Skončil som! :4012:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

gonam napísal:Ja mám Saab 9-5 s motorom 2.2TiD ... Ten motor je nezničiteľný
Že by? Obrázok

Obrázok
dro
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 21.07.2008 20:41
Zdieľať na Facebook

saab

Príspevok od používateľa dro »

mal som vectru 2.2dti a motor OK, jediny problem bola vaha vzduchu, ked si prudko zoslapol v zatazi plyn, auto sa preplo do nudzoveho rezimu. Dalo sa to vyriesit vypnutim a znovunastartovanim motoru. Momentalne mam SAAB 95 2.3t Aero. V aute je domontavany LPG. Rozhodoval som sa aj medzi Hondami, Mazdami ... Stacilo si sadnut a Aero bola jasna volba. Ak by si mal zaujem, mozes si ho prist vyskusat. Eventualne by bol aj na predaj, kedze zrejme budem asi musiet kupit nieco mensie pre priatelku.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: saab

Príspevok od používateľa cicmanec »

dro napísal:ked si prudko zoslapol v zatazi plyn, auto sa preplo do nudzoveho rezimu. Dalo sa to vyriesit vypnutim a znovunastartovanim motoru
Ideálne pri predbiehaní... :d :D
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Mary ja bohuzial neviem poradit, so Saabmi nemam ziadne skusenosti :(
doktor75
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 14.10.2009 00:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doktor75 »

gonam to si myslýš že je podľa teba spoľahlivé auto? Ja mám Pasat 1,6 TD r.v 1990 vlastním ho 3 a pol roka najazdil som na ňom do dnes 91 000 km a menil som tlmiče čapy olej- iba motorový platničky a ešte pneumatiky a aby som nezabudol rozvody tak mi teraz povedz že čo sa bude meniť na tom saabe keď bude mať roky ako môj pašík a aj toľko km neviem koľko má v skutočnosti ukazuje 300 000 necelých. A ešte k spotrebe mám ju priemer 5,5 na STO KILOMETROV to je čo? Nie som zástanca VW group aby bolo jasné mám viac áut napr. Peugeot, Aro
doktor75
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 14.10.2009 00:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doktor75 »

Iba som chcel povedať že čím novšie auto tým je to horšie a finančne náročnejšie pre majiteľa.
dro
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 21.07.2008 20:41
Zdieľať na Facebook

Re: saab

Príspevok od používateľa dro »

cicmanec napísal:
dro napísal:ked si prudko zoslapol v zatazi plyn, auto sa preplo do nudzoveho rezimu. Dalo sa to vyriesit vypnutim a znovunastartovanim motoru
Ideálne pri predbiehaní... :d :D
1. nerobilo to pri predbiehani
2. robilo to napr, ked si siel do prudsieho stupania a nahle potom si siel dolu, cize akoby si nejako hupsol. RJ to nejako zle vyhodnocovala a myslim, ze sa to dalo aj nejako spravit, ked sa to napichlo na PC
wrthinos
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 07.01.2012 22:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wrthinos »

velmi pekne auto, interier porovnatelny s Audi a motor v pohode bez velkych problemov, jedine ta vaha vzduchu, vymenis za par eur a mas pokoj nadlho... tento problem maju takmer vsetky motory s FAP filtrom, cize ziadna konkretna chyba auta

Návrat na "Saab fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný