Kúpa rodinného auta do 40,000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mathew95
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.08.2017 13:41
Zdieľať na Facebook

Kúpa rodinného auta do 40,000

Príspevok od používateľa mathew95 »

Zdravím, potreboval by som poradiť nejaké rodinné auto pre 4 osoby s benzínovým motorom, manualnou prevodovkou a predným náhonom. Plánujeme kúpu nového auta, poprípade novšiu jazdenku maximálne rok starú. Chceli by sme niečo bezpečné, so spoľahlivým motorom, s ktorým by netrebalo behať každú chvíľu po servisoch.
Počul som že Volvo ma kvalitné auta, preto zvažujeme Volvo V60 T3, alebo ako alternatívy Mercedes C200, Mercedes A/GLA, Škoda Superb 2.0 TSI, Škoda Octavia 1.8 TSI, VW Passat 1.8 TSI. Čo by ste mi poradili? Môže byť aj niečo mimo zoznamu.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Len taká blbá otázka, že prečo sa pri rozpočte 40000€ chceš obmedzovať iba na 2WD a iba na MT?

Za 40000€ by som mal fungel nový Outback, 2.5i CVT ktorý má štandardne systém EyeSight ktorý momentálne patrí medzi špičku ča sa týka bezpečnosti. Pohon 4x4 + automat maš ako bonus...
mathew95
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.08.2017 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mathew95 »

@ivko1

Nie je to blbá otázka. Čo sa týka automobilov som laik, práve preto som sa chcel poradiť aj tu na fóre. 2WD som napísal, pretože nechcem do auta zadný náhon, a 4x4 sa bojím že bude veľa žrať. Autom sa chcem pohybovať hlavne v meste. A neviem čo znamená MT a ani EyeSight, tak neviem na to reagovať. Ak más tip na konkrétne autá, nad ktorými by som mal uvažovať tak sem snimi :). Doteraz som jazdil na Octavii 1.9tdi 2001, takže vôbec nemám prehľad čo sa týka nových automobilov. A po rokoch som sa rozhodol zadovážiť si fungl nové auto, tak nerad by som voľbu potom ľutoval.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

EyeSight je bezpečnostný systém, vie rozpoznávať prekažky na ceste a upozornovať vodiča či rovno brzdiť. Za poslednú dobu to bol jeden z NAJ systémov. Subaru s ním prišlo neskoršie ako konkurencia, ale za to je vymakaný a hlavne funkčný.

Ale kedže chceš auto na behanie po meste tak Subaru mi príde ako zbytočný luxus, respektíve je zbytočným luxusom auto v cene 40000€
Dnes sú v mode crossovery, či menšie SUV a na to postačí aj 25-30000€.

Možno by som pouvažoval či nezvoliť niečo typu Rav4 Hybrid...
Ak jednoduchý motor bez hybridu tak napríklad Mazda CX-5, Honda CR-V

Auto typu Superb by som vyškrtol, to je akurát na patálie s parkovaním (lebo dlhé aj široké)
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ak má niekto 40-litrov na auto tak nech mi nevraví, že nemá peniaze na palivo. Že bude veľa žrať :40bd: Podľa mňa je super voľba Toyota rav4 benzín atmosféra 4x4.
mathew95
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.08.2017 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mathew95 »

@FERO 321
Rozmýšľal som trocha ináč :). To že chcem investovať do auta trocha viac, neznamená že chcem investovávať dˇalšie peniaze ak nemusím. Tých 40 je preto, lebo viem, že nové kvalitnejšie auto strednej triedy, so serioznejšou výbavou nájdem tažko. Napr. Mercedes GLA ktorý sa mi pozdáva nie je veľké SUV, no ale motor by mal byť kvalitný + nejaká výbava a som na 40 tisíc ako nič. To iste aj Octávia, trocha silnejší motor, výbava a je tam 35k.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Každopádne keby som mal kúpiť auto za 40000€ a bez automatu, tak to by mi tiež neprišlo celkom normálne a zvlášť do mesta.

Ked je 40000€ tak odporúčam navštíviť nejakú požičovnu a na týžden si požičať niečo s AT a človek sa hned dostane do obrazu či chce po meste kvedlať neustále pákou a dookola vytláčať spojkový pedál, alebo si tam šupne "D" na automate a viac nerieši...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nechaj ho laki, neni znalec cez auta, ale zato ma oslika potras sa, bojovnik proti krize, tak to ma byt, kup si co chces, hlavne aby si nebol za socku, vis jako euroveja, polus, aupark, ma tisic oci :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mathew95
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.08.2017 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mathew95 »

Povedal som že nemusí to auto stáť 40k, je to len moj rozpočet, a vymenoval som autá, ktoré sa mne ako laikovi páčia, preto som dúfal, že sa tu dozviem nejakú konštruktívnu kritiku. Zatiaľ tu padli len 2 tipy aké auto kúpiť. Ak vedľa mňa postavíte mercedes a superb, neviem povedať ktoré auto je lepšie a kvalitnejšie, proste páčia sa mi obe, preto som písal na fórum. Ak má z toho niekto srandu, tak som rád že som ho pobavil, ak mi niekto bude chcieť seriózne poradiť aké auto a s akým motorom, tak tomu budem vďačný.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vyzera to jak sranda, tak som myslel ze aj je, ale nemusim sa vzdy trafit :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Chod do tej Toyoty a vyskúšaj si hybridnú RAV4
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mna tam zaujalo len merc. C a GLA, tie ostatne su oproti tomu trochu ine... v tom C zalezi od vybavy, ale bez tazkosti prekrocis pri novom 40tis., pri GLA 30-40tis., vies ze v mercedese nie je vybava za haliere... to C-cko myslim, ze teraz robia velmi pekne - chod sa odviezt, fakt dobre auto na pocit,aj v nafte uplne tiche...ja by so prve isiel pozerat tie mercedesy a skusat....aj ked maju tu pravdu, ze do mesta je vhodnejsi aspon hybrid a pri prevazne mestskej premavke sa auto opotrebovava trikrat rychlejsie, ako mimo mesta....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Konečne je tu niekto normalny,čo nedava otazky na kupu auta s delením po 500 euro pomaly (auto do 7500, auto do 10 500)

Jednoducho take auto,čo chce stoji nové 35-40 000 euro ,tak sa s tým zmieril a NEŠPEKULUJE ako s tým vydrbať a mať také auto za 20 000 euro.. :3020:

Čo sa týka uspory nákladov na jazdenie vyberal by som auto s takým motorom,ktoré by sa dalo prerobiť na LPG

ŽIADNA alternatíva voči LPG NEEXISTUJE , žeby prevadzka na niečo iné bola lacnejšia ako LPG !!!!

Preto by som išiel týmto smerom.

Uvažoval by som aj o LPDi.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No neviem či je rozumné kupovať tie ultramoderné motory a pchať do toho LPG a ešte do auta za 40000€

Chce to do mesta, tak ideálne hybrid a taktiež automat, ale to už sa opakujem.
Manuálna prevodovka sa kupuje do rozpočtových áut, kde by automat dvihol cenu z 10k€ na 11,5k€, alebo do športiakov, alebo ho potom kupujú ludia čo by si za 1€ nechali vyvrtať dieru do kolena (trebárs lubos zimovčak), ten by automat nechcel aj keby to robilo čo i len jednu kvapku paliva na 100km voči manuálnej prevodovke, ten bude radšej donekonečna vytláčať spojku
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

lakinooo napísal:Ziadna alternativa voci LPG neexistuje?

Ako ftip dobre.
Vždy sa dá voči všetkemu oponovať....

Ja som vychádzal s pripadu svojho auta ,ktoré aj so mnou ma pohotovostnu hmotnosť cca 1800 kg a dokáže jazdiť so spotrebou 9 ltr LPG

Daj podobne veĺké a ťažke auto s takým ekvivalentom spotreby

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: dubina58 a 12 neregistrovaných