Kúpa nového auta

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Ivetak1807
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.02.2008 07:51
Zdieľať na Facebook

Kúpa nového auta

Príspevok od používateľa Ivetak1807 »

Dobrý deň.
Zvažujem kúpu nového auta, neviem sa však rozhodnúť. Čo chcem je prijateľná cena max do cca 15 tis, samozrejme čím menej, tým pre mňa lepšie. Určite benzín, príp. plyn, ročne najazdím max 10 tis km. Mám už nejaký výber načrtnutý, ale možno by som uvítala nejaké príspevky typu "túto značku určite nie" alebo niečo podobné. A tie autá, ktoré mám vybraté sú Renault Captur, Kia Stonic, Opel Crossland X, Hyundai Kona, Seat Arona. Pozerala som aj VW T-roc, ale tá cena... Nejaké výsmešné reakcie si prosím nechajte pre seba, som len ženská, ktorá sa tomu prd rozumie a budem veľmi vďačná za všetky pripomienky a rady. Nemám veľkú rodinu, ale máme auto 10 ročné Suzuki Ignis, bez klimatizácie a posilňovača riadenia, chceme niečo trošku väčšie, viac pohodlné a hlavne lepšie pohodlie na dlhšie trasy, než máme teraz. A ešte jedna vec, ísť do automatickej prevodovky alebo zostať pri manuálnej? Pekný deň všetkým a ďakujem.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na 10000km rocne nekupuj plyn :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Všetky vyššie spomenuté autá majú turbo-benzíny okrem Kie Stonic...tá ma klasickú 1,4 atmosféru ktorá by mala vydržať najviac...sadni si do predvádzačiek a prevezieš sa za to nič nedáš...cena hraje tatiež podstatnú rolu, uvidíš kto ti čo ponúkne k autu...zľavu alebo zimné pneu... neviem či je to pre teba alebo aj manžela ale predávajúci, ktorý mi ukazoval Stonica mal cca 100kg-trošku väčšie brucho a sa smial že sa tam za ten volant ani nenapratá...kufor sa mi zdá strašne maličký...v Ceede je kufor určite väčší...v ostatných autách som nesedel čiže asi tak...ak by si brala predvádzačku určite dostaneš z ceny auta dole cca 1000-2000 EUR podľa počtu km...skúsil by som sa na tvojom mieste porieť ešte na Suzuki Vitaru a Mitshubishi ASX obe majú 1,6 tiez klasiky atmosféry a kufor pre normálnu 4-člennú rodinu...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem či si človek nejak výrazne pomôže ked prejde s z Ignisa na nové mini SUV.
Stale to bude len lowcost a tomu zodpovedá komfort priestor a tak.
Čo tak popozerať nejaké tie jazdenky (predvádzačky) od predajcov
daniello44
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 11.10.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daniello44 »

z tohto, čo si napísala by som najskôr volil asi Kiu Stonic, síce tie autá vyzerajú z vonku podobne, ale sú rozdielne ;-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných