Kúpa nového auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Cajko133
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.11.2008 10:18
Zdieľať na Facebook

Kúpa nového auta

Príspevok od používateľa Cajko133 »

Zdravím páni, predovšetkým prajem všetkým pekné sviatky :300f: . Sem tam sledujem toto fórum a viem, že je to dookola omieľaná téma, ale ktoré auto vybrať? Respektíve do ktorej značky ísť? Podmienka je benzín a mal by to byť hatchback nižšia stredná trieda (kufor nehrá až takú rolu). Dajme tomu, že som si vyhradil rozpočet 22 000e, viac nie som ochotný dať za auto tejto triedy (samozrejme auto môže byť aj za 15 alebo 17tis. len aby spĺňalo podmienky). Mám 186 cm a niečo cez 100kg, takže naozaj potrebujem za volantom priestor. (napr. vo Focuse toto nespĺňa - široký stredový tunel). Rozmýšlal som nad VW Golfom,Leonom - 1.4Tsi vo výbave Highline/Excellence ale tie autá majú naozaj prestrelené ceny zato čo ponúkajú (predajca vo VW ma presviedčal, že VW je prémia, no my už doma dve prémiovky máme takže viem rozoznať že Golf môže len snívať ale to je z iného súdka :d :D ) + ma od grupy odraďuje riziko krádeže. Octavia ma absolútne nezaujala + cena naozaj prestrelená. Renault mi moc nieje pochuti a čo som čítal, tak tie nové benzíny tam majú celkom problémy a takisto Nissan. Peugeot - podľa mňa ešte bláznivejšie ceny ako koncern a zľavy žiadne, Citroen ani neviem na aký model by som sa zameral. Kia ceed mi moc nevonia ako celok. Do oka mi padli - Hyundai i30 1,4 T-Gdi, a najviac ma zaujal Opel Astra 1,4 Turbo 92kw. Áno zbláznil som sa, ale chcem proste turbobenzín, auto bude mať nájazd max. 15tkm. ročne takže nepotrebujem zase motor ktorý vydrží obrovské porcie km. Ale otázka znie ktoré z týchto nových turbomotorov ako tak vydrží aspoň takých 7 rokov? Pre mňa bola zatiaľ voľba číslo 1 Opel Astra, lenže keď som navštívil ich fórum tak som sa dočítal o problémoch s cukaním motora a výpadkami výkonu - Jedni tvrdia, že už je to vyriešené novým olejom a úpravou softwaru, no stále sa nájdu takí čo tvrdia, že problém sa neodstránil, takže táto voľba zrejme u mňa padá tiež. Tak som sa rozhodol založiť túto tému, možno mi niekto poradíte alebo ma usmerníte, začo vopred ďakujem. Nakoniec som skoro zabudol samozrejme, moja prvá voľba bola Mazda 3 s 2.0 atmo lenže je strašne malá v oboch verziách, takže tá pre mňa padla. Mimochodom crossovery a podobné bludy nechcem a áno auto musí byť nové - nieriešme prosím prečo ale ktoré auto vybrať. Ešte raz vopred ďakujem za rady a prajem príjemný zvyšok sviatkov...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tipo + tjet
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Cajko133
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.11.2008 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cajko133 »

Ahoj, tam ma trošku odrádza keď som videl nový crashtest Punta s 0 hviezdami ale pozrem, ďakujem za tip.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

punto je ine auto
punto nema distancny radar, nehlasi spotrebu do bruselu, ani nedava pozor ci si pil kavu pred hodinou lol , videl si ten crash test alebo len cital nadpis ? :41c2:

mam dojem ze len nadpis...

az sa takto sprava auto s 0 hviezdami, tak super vypovedna hodnota testu :d :D

https://www.youtube.com/watch?v=l3S_6J45QbY

tu mas pre porovnanie yaris s 5 hviezdami

https://www.youtube.com/watch?v=jbmagBwloY0

a teraz mi povedz v ktorej kasni by si chcel pri tom crashi sediet, ja bych bral to punto ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Cajko133
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.11.2008 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cajko133 »

Práve prezerám stránky Fiatu, ale dosť bieda. Takmer nič na výber a aj keď som zvolil najväčší stupeň výbavy, stále auto nič nemalo. Ten motor T-Jet mi pripadá byť výkonovo s Atmosférou na jednej úrovni, ale každopádne tam dnes vybehnem aby som to videl naživo. Tipo zvonku vydarené, ale ten interiér... hmm :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

100 ludi, 100 chuti, jeden potrebuje radio, klimu a staci, iny 7 palcovy displej, wifi aby bol 7/24 na fejsbuku, potom k tomu logicky patri asisten jazdy v pruhoch a kolizny radar :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Cajko133
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.11.2008 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cajko133 »

To nie, ako z vonku naozaj pekné, interiér ten znak na volante je trochu prehnaný a nalepený tablet na palubovke mi tiež nesedí, ale každopádne to pôjdem pozrieť naživo. Ja ani jedno z toho čo si spomínal nepotrebujem. Chcem mať v aute vyhrievané sedačky + volant (aj čelné keby sa dalo :D). Full led, alebo bixenóny, klímu, tempomat, Navi a to je asi tak všetko... Niekto nepotrebuje v aute nič, ale ja to tam chcem mať - pre mňa sú to všetko veľké výhody.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

asi uz mas vsetky deti co si chcel mat, lebo ked ne, pozor s vyhrievanymi sedackami lol, to iste plati aj pre krize...

volant vyhrievany ??? to ma v zivote nenapadlo :d :D , ale asi mam teple ruky :-)

ano tempomat, to som zabudol ! tempomat je nutnost

ok svetla nech sa paci, mne staci vyse 1/4 storocia halogen a trafim potme kam treba stale lol

mam vacsi mobil jak barzktore auto displej, pouzivam online navi, v aute zabudovane je mi to tak nejak navyse :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Cajko133
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.11.2008 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cajko133 »

Hej lenže v ruke šaškovať s mobilom za jazdy nie je moc bezpečné :d :D ak teda nemáš držiak niekde uchytený... Dobré svetlá sú tiež otázkou bezpečia hlavne u nás keď máš možnosť vidieť aj do strán na polia z ktorých vybiehajú diviaky.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mam uchyteny ;-), aby som dal typa: pouzivam taky drziak co sa strci do vyduchu ventilacie - klip, mobil drzi taka zuvacka, geko sa to vola ? obcas to treba ocistit vodou - zbavit prachu, lepi to jak svina aj po min dvoch rokoch co to mam, mozno aj viac :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

To "cajko" ,
chceš auto "nižšej strednej triedy" a vybavu tam chceš mať aku davaju do vyššej triedy....
tak potom musiš vyberať v premiovych značkach ako napr. Mercedes B,Honda Civic, Toyota Corola...

Ale taktiež by tvoje požiadavky splnili Mondeo, Insignia,
Mercedes C, a podobne, akurat ,že by neboli nové, ale 3-4 ročné
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Laco 1871 plný súhlas.
martinvozar11
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 03.04.2013 12:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinvozar11 »

Všetko vyššie spomenuté má aj Astra, Matrix led sú výborné, dokonca za 500e príplatok sa AGR sedačky naozaj oplatia. To všetko cca za 19000. Keď tam príde človek osobne dávajú 15% zľavy, lebo ceny maju nadstrelené. Otázka je či už vyriešili problémy s 1.4kou. Jedni tvrdia áno, druhí zas že úplne ešte nie.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Ked nove auto tak by malo byt v niecom lepsie ako starsi model... nie len cerstvo vyrobene. Urcite sa oplati dat za svetla.. navigacia v aute je podla mna prezitok aj ked ju mam aj v mercedese w211 absolutne na dnesne pomery az smiesna a superbe columbus ..no zaobidem sa bez tejto palubnej veci co sa nezaobidem su fakt vyhrievane sedadla... s bovymi autami ak chces vybavu si priplatis omnoho viac ako je ta cennikova cena
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nové auto typu Astra, Golf, Focus atd budú čo sa priestoru týka na tom úplne podobne
Vyberáš zlú kategoriu, treba vyberať bud MPV alebo nejaké SUV, trebárs Renault Kadjar
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], lubos zimovcak a 45 neregistrovaných