Kúpa nového auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Cajko133
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.11.2008 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cajko133 »

V astre som sedel a sedelo sa mi tam najlepšie ako vpredu tak aj vzadu. Z interiéru som bol milo prekvapený, len neviem ako sú na tom spoľahlivosťou... Predajca mi na túto tému odpovedal, že sa predbiehajú v spolahlivosti len s Toyotou :40bd:. Dovtedy som ho bral vážne. Ale aj tak vychádza z toho asi ako najrozumnejšia voľba. Suv do mesta? Alebo MPV pre dvoch? Nevidím zmysel.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ty chceš priestor okolo aby ťa nič netlačilo. Sedel si už v nejakom MPV?

A ked už si spomenul že to bude na jazdenie po meste - je nejaký rozdiel či sa dve osoby vezú v bežnom 5 miestnom osobáku, alebo v 5 miestnom MPV?
Posed v MPV je vzpriamenejší, sedíš vyššie, máš lepší prehlad o tom čo sa pred tebou deje, lebo vidíš aj cez osobáky.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ahoj ivko, nic v zlom, neberiem Ti Tvoj nazor. Ale argument, ze vidíš cez ine vozidla plati dnes asi uz len o vodicoch Tatroviek, pokiaľ aj ti nejazdia za kolónou desiatich kamiónov :) tak prehustena premávka aka je na Slovensku teraz to nema obdoby, nehovoriac o tom ako stupaju predaje SUV a mestskych crossover-ov od B kategorie az po velke kravy X6, Q7.

Pre zadávateľa temy, vezmi Astru v plnej, AGR sedačky, LED Matrix svetla neponuka ziadna značka v cene do 20k €.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ved písal že na jazdenie v meste a tam sa tam vyšší posed tiež hodí. Ano máš viac SUV na cestach ako kedysi, ale osobáky vždy prevládajú a z Astry (alebo niečoho podobného ) nevidíš ani cez iný osobák

A nebol dôležitý ani ten vyšší posed ako viac miesta, lebo skrátka iná stavba karoserie.
Doporučil by som kvôli stavbe možno aj Mercedes B classe, ale nikdy som v tom nesedel
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Nikto nespomenul Toyotu Auris - tam je miesta dosť + vzadu máš rovnú podlahu bez stredového tunelu, čo nemá teda veľa hatchbackov... Alebo ma napadol nie najčastejšie videný Nissan Pulsar - priestor pre nohy zadných pasažierov na úrovni Škody Superb. Od 20 000 eur stojí s motorom 1.6 DIG-T s výkonom 190 koní. Kukni si konfigurátor na Pulsar.

Ale súhlasím s Ivkom, že ideálnejšie je kúpiť MPV.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Nejaký Peugeot 1.2 turbo benzíny sú troj valce ak by stačil nejakú 3008 ale radsej podla toho co pises ze klasický osobak skúsil by som pozrieť nejakú motorizáciu Peugeot 308 s motorom 1.6thp...predvadzacku v plnej výbave možno do tých 22000Eur sa zmestiť....
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

"auto nizsej strednej triedy". Mne pride zadavatel ako jeden spekulant co v podstate nevie co chce. Chod sa hlavne povozit.......
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

krasne, zachvilu budu uz len suv a mpv jazdit, dufam ze mi dovtedy zoberu vodicak a budem mat od tych spatnych krabic pokoj :b:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na cestách to nemusí byť práve žiadúce že autá sú stále spuchnutejšie,pričom životný priestor na cestách sa skôr zhoršuje.Ale druhá strana mince je že ekonomicky si národ slušne polepšuje a to do kešene prispieva aj ostatným nezanedbateľne.Inak povedané je lepšie mať bohatú klientelu ako chudobnú.
Cajko133
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.11.2008 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cajko133 »

V prvom rade vám prajem všetko dobré do nového roku.

Ivko1 - v MPV som jazdil len v Tourane, kde sa mi absolútne nezdalo, že by tam bolo viac priestoru, ba naopak vzadu za mňa bieda. Súv mam odjazdené koncernové, japonské aj prémiové a takisto aj crossovery v ktorých zmysel nevidím už vôbec žiadny - jedine pre starších ľudí, ktorí majú problém s nastupovaním. A za prvé obstarávacia cena MPV je zase o niečo vyššia a nechcem platiť viac za auto aby som v ňom vozil prázdny vzduch. Mal som kedysi aj oktaviu kombi a kufor som využil za 3 roky asi 3 krát aj to nebolo potrebné keďže otec má Berlingo a v prípade núdze aj vozík.

Dep - asi to aj spravím, len nemám skúsenosti s Oplom, aj preto som založil túto tému.

Ivko - mám C classe r.v. 2009 a Mercedes už neprosím, jedine ak nový s 6 ročnou zárukou.

Gnagy- auris som pozrieť bol, nepasuje mi ich design a nesedelo sa mi tam moc dobre. Nissan som vynechal, stačí prejsť nissan fóra, aké problémy majú ich nové turbo motory a nevedia to vyriešiť.

Lakinoo- podmienka je benzín, auto bude lietať prevažne v meste

Golfo- povoziť som sa bol, auto nižšej strednej triedy preto, lebo nevidím zmysel dať napr. 27k za mazdu 6 na behačky po meste.

Bajo777-asi tak

Auto nižšej strednej lebo nechcem vyhadzovať viac peňazí za strednú triedu, nebude to ďialničný mílnik. Menšie auto kôli partnerke, aby sa nemusela s veľkou krabicou prepchávať mestom. Nové lebo bude na firmu. Asi zoberiem tú Astru, za 18500 najvyšší stupeň výbavy, led matrix, agr sedačky, metalíza. Chcel som i30tku, ale tam mi nevedel predajca dať ani euro dole z ceny, čiže Astru preto lebo cenu celkom slušne podliezla + záruka 5 rokov v cene. Zabudol som napísať, že kolega varoval - majú doma viacero Hyundaiov a po záruke začala odchádzať elektronika, ktorá stojí nemalé peniaze.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aby si sa s tou Astrou nepopálil aj z najvyžším stupňom výbavy (problémov).Mám za to,že tá i30 je lepšia volba.Kupovať lebo dajú dole z ceny nie je dobrá motovácia.Ča sa dobre predá a o čo je záujem,tam sa dole z cenou ide málokedy,načo by to bolo dobré ?!
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Opel veru žiadna sláva, tiež sa tam riešia patálie u turbomotorov, trhanie, aj rachotenie rozvodu sa tu už riešilo...

Ked pozeráš na cenu, zober končiaci Lancer. Nemá bohvieakú výbavu voči Astre, ale máš ho za 15000€ s úplne primitívnym motorom bez turba
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

aby si nepadol do problemov, ktorym sa chces vyhnut, nepadni do:

- priamovstrekoveho benzinu, najma kvoli kratkym mestskym jazdam, kedy bude trpet presne na to iste naco aj dizel :41c2: , teda karbonizacia !!! /dovod - zamrznutie reakcie spalovania v studenych miestach motora => tvorba a depozit karbonu miesto plynnych spalin/ tomu sa proste neda nijako vyhnut pri prevadzke na kvapalne palivo, ale motory s pripravou zmesi mimo valec s tym vedia dostatocne dlho - desatrocia skusenosti a XYZ km zit !
- retazovemu rozvodu najma u malolitrazneho motora, je nato x pricin, jedna su rotujuce zotrvacne hmoty, preco su retaze take "masivne" ake su, s vysledkom zivotnosti, pri natiahnuti mas vyssie zmienene problemy... dalsia mazanie takejto suciastky, kedy tam kde olej ma prist proste z povahy veci vyleti prec, o nejakom prenose tlaku cez olej, sa nam moze leda snivat...plus prevadzka brzda plyn, zase to mesto neprospeje URCITE retazi, nieco ine by bol ustaleny rezim, nieco ine vacsi obsah - celkova dimenzacia, pripadne v ceste hydromenic, pripadne hybrid...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Mám taký dojem, že on už je rozhodnutý a nič ho neodradí od kúpy. Tak len zostáva mu zaželať mnoho spokojných km.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ja ta nechcem strasit, ale po mercedese C, aj ked 2009 ides do opla - priprav sa na problemy...maloktory je vydareny - pozri, co ti radi lakino a nepozeraj na hdi - vydrzi aj mesto a auto ma dostatok priestoru...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 94 neregistrovaných