Kúpa nového auta: nový Seat Leon vs nový Hyundai i30 ?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vladimirs7
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.04.2017 20:59
Zdieľať na Facebook

Kúpa nového auta: nový Seat Leon vs nový Hyundai i30 ?

Príspevok od používateľa vladimirs7 »

Zdravím Vás!
Môžem Vás poprosiť o Váš názor, ktoré auto z týchto dvoch spomínaných je lepšia a výhodnejšia kúpa.. ? Hyundai i30, 1,4 T-GDi, 103kw, dvojspojkový automat, výbava full alebo Seat Leon FR verzia, 1,4 TSI, 110kw, AT prevodovka.. ? Rozhodujem sa medzi týmito dvoma autami.. oba ma zaujali, len neviem ktorý si mám vybrať.. Ďakujem za pomoc!
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Ťažký výber. Ak to má byť len z týchto dvoch tak ja by som radšej bral Seat. i30 je novinka a tam by som chvíľu počkal aby vychytali muchy.
marekceman
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 15.04.2012 16:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekceman »

Ja by som bral asi tiez tu i30. Rasto Chvala robil video, presne na verziu, ktoru chces s automatom 1.4 turbo, vyzera to velmi slubne. Navyse u mna by zavazilo, ze je to take vsednejsie, nenapadnejsie auto.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

A ja by som sa išiel do obidvoch áut posadiť, dobre by som si ich, aj opakovane s odstupom jedného dňa prezrel, požiadal by som o skúšobnú jazdu.
No a keď toto absolvuješ, nepochybujem že budeš vedieť, ktoré z tých dvoch áut ti lepšie pasuje.
To čo ti tu niekto radí, to je jeho rada, tvoj zadok nie je jeho, tvoj zadok sa bude v tom aute voziť.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ked Leon, tak jedine CUPRA....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak máš základný pud sebazáchovy,tak ani jeden.Auto z motorom zo 100 koňovým litrovým výkonom a ešte v kombinácii z automatom ? Chvílu radosti keď sa ho po rokoch zbavíš si budeš dlho pamätať.To už väčšia hlúposť nie je v ponuke ? i30 áno,tiež bola na kandidátke u syna,preboha ale nie táto motorizácia,túto ani darom od fabriky
vladimirs7
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.04.2017 20:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimirs7 »

Ďakujem za odpovede! Takže podľa Vás pán mhlavaty je 1.4 turbobenzín s vyše 140 koňovým motorom hlúposť ? Môžem sa opýtať na motor 1.4 TSI ktorý ponúka Seat so 92kw ? Aké máte skúsenosti s TSI motorom ? Takisto hlúposť ?
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

chces oturbeny vykon ?

Príspevok od používateľa sarusian »

skus este pozriet nissan pulsar 1,6 - ma to papierovo 140kw, ten motor je odskusany, pouziva sa v clio RS, kde je jeho vykon este dvyhnuty az cez 160kw, cize v nissane to nie je take "natiahnute" - je to taka seda mys, o ktorej malokto vie, cenovo na rovnakej urovni s hjonde ;) 1,4 od koncernu by som sa oblukom vyhol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Žiaľ poradie ide odtiaľ,zdaril sa im len čo je pravda.Žiaľ platí že všetko je (ako nové) perfektné,ale mnohé z dodatkom kým.Ako náhle začne problém aj sebemenší,je zle.Tá technika je pre 99% servisov úplne ako zakliata,hrá sa slepá baba.Automat to značne zadupluje,nie preto že je zlý,ale preto lebo pracuje s motorom a spolu neustále komunikujú,ovplyvńujú si život vzájomne,a je často skutočne rozlíšiť ktorý z dvoch je príčina a ktorý je dôsledok.Tam začína kolobeh peňazí v prírode a velmi tvrdé poučenie....netreba do všetkého liezť,len preto lebo to je na svete.Treba dopriať aj druhým :)
CODE
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 18.12.2008 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CODE »

Ahoj ,Dcére som kúpil pred dvoma rokmi Leon 1,4tsi ale 92 kw verziu,spotreba slušná ,výkon uplne stačí,ale to je 6 st. manuál,najazdené cca 50 tis.km ,zatial bez problémov
vladimirs7
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.04.2017 20:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimirs7 »

Takže ľudia... naozaj sú tie motory z koncernu VW 1.4 TSI také zlé.. ? Neoplatí sa taká kúpa.. ? ja niesom žiaden pretekársky typ.. zopárkrát do roka cestujem smer Taliansko..
ado06
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 18.04.2010 21:51
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ado06 »

Aj ja sa pohrávam z myšlienkou kúpy nového auta v triede kompaktov a osobne prvá voľba by bola určite nová Honda Civic 1,5 Turbo, ale tam je cena cez 23 tisíc euro a to sa mi zdá jednoducho priveľa a do 1,0 T nechcem ísť z viacerých dôvodov u hociktorej značky. Takže keď máš rozpočet väčší skús vyskúšať Hondu. Mne sa naskytla možnosť na peknú zľavu na Hyundai tak som si teraz na štvrtok objednal testovaciu jazdu na i30 s 1,4 TGDi v manuáli, lebo podľa testov je to ten horší variant ale cenovo zaujímavejší takže som zvedavý, keď budeš chcieť napíšem ti potom dojmy.
Distruptor
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 11.02.2010 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Distruptor »

Z tohoto segmentu je podla mojho nazoru nalepsia volba nova Mazda 3.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

vladimirs7 napísal:Takže ľudia... naozaj sú tie motory z koncernu VW 1.4 TSI také zlé.. ? Neoplatí sa taká kúpa.. ? ja niesom žiaden pretekársky typ.. zopárkrát do roka cestujem smer Taliansko..

Pokojne kúp 1.4 TSI... priplať si za záruku na 5 rokov a po piatich rokov sa toho zbavíš.
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Presne ako písal kolega predo mnou, najlepšia voľba v tejto triede a cene by bola Mazda3. Kolega ju má, atmosférický dvojliter, výkon cca 120PS, bohatá výbava a cena okolo 16tis.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 20 neregistrovaných