Kúpa nového auta - hatchback / crossover

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
miroslav557
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.03.2020 12:21
Zdieľať na Facebook

Kúpa nového auta - hatchback / crossover

Príspevok od používateľa miroslav557 »

Zdravím vás,

chcel by som poradiť pri kúpe auta. Hľadám buď hatchback, alebo crossover s tým, že auto by bolo využívané cez týždeň krátke trasy a cez víkend dlhé. Ak máte aj niekto skúsenosť, tak by som privítal aj nejaké rady ohľadom GPS ktoré ponúkajú jednotlivé značky.

Nemám nejakého konkrétneho favorita. Rozmýšľal som nad novým Cliom, alebo Peugeot 208, ale tie sú dosť malé.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dúfam, že nechceš vyberať auto podľa GPS!? :::

ŽIADNA fabrická navigácia sa nevyrovná funkciami a aktualizáciou (o jej cene nehovoriac) akejkoľvek aplikácii do mobilu! :3020: Jediná jej výhoda je, že nemáš nič navyše čo zavadzia a musíš pripájať. To sa dá riešiť zrkadlením obrazovky mobilu.
miroslav557
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.03.2020 12:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav557 »

@cicmanec jasné že nie. Len je to vec čo by som mal rád, keďže behám veľa po pre mňa po neprebádaných cestách. Ale tak keď hovoríš, že sú o ničom, tak teda budem rozmýšľať skôr o linkovaní.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dobre, takze uz vieme ze GPS nie je najdolezitejsi faktor pri vybere noveho tragačiku, dozvedeli sme sa ze Clio aj 208 su dost male.

Takze mame ti poradit ? Ja by som navrhol GMC Yukon XL, ma 5.8 metra takze je o trosku vacsie nez Clio (o dva metre), ma uzasny chromovy pas okolo masky chladica a vybornym fontom stvarnene logo vyrobcu. Je to cross over : mozes s tym "cross river over" - teda prebrodit rieku, hodi sa na kratke trasy cez tyzden, dlhe trasy cez vikend, dlhe trasy cez tyzden aj kratke trasy cez vikend. Vynikajuco sa s tym jazdi a parkuje hlavne v meste - ked sa niekde nevojdes, tak proste dve Clia odtlacis a hotovo (bez srandy, kočka od nas z roboty na Yukone tlacila 30 metrov cez parkovisko Mazdu Tri, nevsimla si ju vzadu - proste je to vyskusana vec chapes).

Cize vlastne splna vsetky tvoje podmienky. Ma aj GPS a nie je dost male.

Povedane po slovensky : zrejme by nebolo na skodu trosku viac specifikovat tvoje zadanie. Eventualne aku si predstavujes cenu, ci ti je Oktavia kombi nepredstavitelne obrovska (vyberas velkostne nieco medzi Cliom a Oktaviou ?), ci ta zaujima nejaka ina vybava (napr. musi mat ventilovane sedacky, alebo vyhrievany volant), ci napriklad motor 1.2i je uz nepredstavitelne uzrany a obrovsky ze nezvladnes jeho splaseny vykon 86 kW (styri valce su sialene vela alebo moze byt sestvalec ?)... proste napis nieco viac. Mas frajerku, budes sa zenit s vyhladom na dieta (Clio combi ?), mas psa, chodis na geocaching takze potrebujes zdvihnutejsi podvozok a'la Ducia Daster, Nisann Kaškaj, alebo staci nieco učupené na zem a'la Vector W8 ? Jazdis 60.000km rocne alebo ani nie desinu ? Vyberas zasadne benzin pretoze cely tyzden robis len kratke jazdy v meste (napoveda : naozaj dobra volba, diesel je nevhodny) ? Zaujima ta trosku aj jazdny prejav alebo cokolvek 0.8i turbo 58kW bude pre teba dost, pretoze si v zivote nesiel rychlejsie nez 118km/h po dialnici ?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Si kúp nového Dustera, alebo potom jazdenka
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

za cenu nového clia kúpiš 3 ročného aurisa v hybride... väčšie auto, zaujímavá technológia, rokmi osvedčená.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

A práve ten Auris má najviac mizernú GPS navigaciu. :-\
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len aby nebolo každé márnotratne minuté euro v krátkom čase trpko olutované. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných