Kúpa nového auta - benzín

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
zdravo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.04.2017 17:04
Zdieľať na Facebook

Kúpa nového auta - benzín

Príspevok od používateľa zdravo »

Zdravím, nastal čas vymeniť vw passat za ďalšie auto, tak by som Vás chcel poprosiť o pomoc/rady při výbere nového auta. Základné info a požadavky :
-nové, resp. zánovné (rozumej skladové, popřípadě max 2 roky staré s nízkym nájazdom)
-benzín, najlepšie klasická atmosféra
-nájazd niekde medzi 15-20 000/rok (jazdím aj ďialnice, ale nie toľko, aby som kupoval diesel)
-na výbavu si nepotrpím (základné věci ako auto.klíma, centrál, el.okná a pod.)
-cena by mala byť do 15 000 (možno max tých 17 000, ak by to zato stálo)
-auto chcem mať cca 5 rokov, potom sa ho asi radšej zbavím ????
-manuál/automat nerieším, vzhľadom k cene asi manuál
Zamýšľam sa zhruba nad značkami nižšie uvedenými :
Mazda
Uvažujem nad mazda 3, motor 2.0 (88kw), nová však je nad rozpočet, možno ako skladový voz by sa dala kúpiť. Ideal mazda 6, to je však určite mimo rozpočet.
Toyota
Tu zvažujem auris, asi combi, motor 1.6 Valvematic (98kw), cena však začína na cca 15, trebalo by pravdepodobne tých 17 000 – možno sa opať poobzerať po nejakom skladovom voze. Taktiež ideál by bola Avensis, avšak cena aj skladových mimo rozpočet.
Honda
Nová Honda Civic sa mi veľmi páči, avšak so stropom sa dostanem na základný model, o stupeň lepšia výbava výjde na tých 17 000 a trošku ma odrádza motor 1.0 turbo 95kw (mám na to svoj názor), 1.5 (134kw) už je tiež turbo a mimo rozpočtu. Zvažoval som accorda (tažký favorit), avšak už sa nepredáva, veľa jazdeniek není a neviem či chcem riskovať kúpu jazdeného auta. Starý civic sa mi vobec nepáči, čiže nad tým neuvažujem.
Mitsubishi
Zatiaľ asi naj favorit, Lancer 1,6 86kw (pravdepodobne sedan), cena s metalízou je 15 000 (záruka na 5 rokov), jednoduchý motor, výbava postačujúca – možno pre niekoho simply, ale niekedy je v jednoduchosti krása ???? možno mi tam chýba 6 stupeň na dialnice, ale až tak veľa dlhých trás nejazdím, čiže prežijem, chýba tempomat, ale opať sa to spája prevažne s dialnicou. Možno by mohlo mať trošku viac výkonu, ale keby som chcel výkon, kúpim minimálne 150kw.

Asi tak by som to zhrnul, ak máte skúsenosti s danými autami, budem rád. Rady od mechanikov, ktorý majú s takýmito autami skúsenosti taktiež poteší. Poprípade poraďte iné autá, ktoré by splňali tieto kritéria.
Ešte som nové auto nekupoval, budem vedieť vybaviť zľavu, keď už v ceníku uvadzajú zľavu, resp.keď už je při skladovom vozidle?
Vďaka za každú radu/postreh.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Neviem, možno ma za tento názor nepochvália, ale to je už xy. tema o tom istom a vlastne o ničom....

Pokiaľ zadavateľ témy chce zistiť nazory na jednotlivé značky,čo tu uvádza nech ide do prislušnej sekcie a tam najde dostatok informácii ku každému modelu....

Alebo nech sa obráti konkrétne na jednotlivý autosalon,

prepáčte , ale mne to pripadá ako ked pridem do obchodu a chcem si kupiť šunku a rožky , a začnem s predavačkou vyjednávať :

rožok sice stoji 8 centov, no nemohol by som ho dostať za 5 centov ?

A 10 dg šunky stoji 65 centov, nepredali by ste mi ju za 40 centov ??

:::
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných