kúpa nového auta 13000 ,-

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
lamemnos
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 09.05.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

kúpa nového auta 13000 ,-

Príspevok od používateľa lamemnos »

Caute,rozpocet 13000 max.,min. 5 rokov si ho chcem ponechat,do mesta a chatu na max.15km jazdy,najlepsie benzin,manual,combi alebo mpv,ziadne kvazi SUV nie,zaujala ma dacia lodgy-dokker 1.6,moznost LPG,toyota auris combi 1.33,neviem ci staci zakladna moto na auto,clio grandtour 1.2-pride mi to male,este sa tam vopcha fabia combi 1.0tsi-novy motor neviem ako bude so spolahlivostou,najlepsie mi vychadza cena uzitkova hodnota ta dacia,len sa bojim aby z toho nebola kopa srotu za par rokov,takze poprosim majitelov novych aut v tejto hodnote nech sa vyjadria a poradia,dakujem
Seat Leon 1P1 1.9 Tdi 77 kw 2006
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

teraz pred chvilu mi poslal znamy ponuku z fiatu, tipo kombi atmosfera 95PS, vybava plus, metaliza, a volaky smart balik cennikova cena 16040 za 12440, ale on ho nechce, lebo chce turbove :-), este pozeram ze tam ma 5 rokov zaruku alebo 100000km lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

videl som 5 rocne dacie dost ohnite....95ps v kombi tipe je fakt približovadlo...supnete sa 4 ria a batožina a neprebehnes dom kopceka ani mna na karbone
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

za volaco cez 14 ma uz tjeta
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nechceš SUV, nechceš socku, nechceš malé, ale za každú cenu nové...
Nejak mi to nevychádza
Je na také využitie treba fungláč za 13000€?
Ja mám jazdenku rv 2005, mám ju cez 7 rokov, sám som natočil na nej viac ako 100tkm a som tu...
A ani ju najbližšiu dobu neplánujem meniť
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Píšem to vo všeobecnosti - ľudia sú už tak oblbnutí túžbou po novom aute, že úplne zabúdajú na to, že aj ojazdené auto urobí rovnakú službu, dokonca možno ešte lepšiu. Lebo za polovičnú cenu môžu kúpiť o jednu-dve triedy väčšie auto, ktoré bude mať aj lepšiu výbavu, lepší komfort, lepšie sedadlá a celkovo bude solídnejšie. A tú druhú polovicu sumy NIKDY nedajú do servisu, pokiaľ to auto bolo kúpené od poctivého majiteľa.

Na 15km jazdy? Denne? Lepšie by bolo napísať, koľko km približne ročne. Ja najazdím 80 000km ročne a kúpil som si 12 ročný "šrot" a na Slovensku dal do poriadku. Nikdy by som si nekúpil nové už len kvôli veľkej strate hodnoty po prvých 3 rokoch. Ale neodradzujem Ťa od kúpy nového - sú to Tvoje peniaze. Po 5 rokoch, keď to budeš predávať s pár desiatkami tisíc km, tak druhý majiteľ si príde na svoje a bude rád, že tak lacno :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

aj zenu si beries mladu,stihlu a peknu,neberies si odutu staru papucanu knedlu,vtedy tiez neriesis kolko ta bude stat a ako bude vyzerat po xxx rokoch a porodoch - len si kup nove,nemusi mat kazdy osemenene sedadla po druhom a riesit kolko stratis,nieje vsetko len o ratani a vypocitavosti,,na tvoje km ti vydrzi uplne vsetko a ked s tym nesmelinis,je ti suma fuk ake ceny budu - budes to mat vonave,nestocene a nove a ked chces benzin,nemas ziadne starosti ani do buducne,ako zo serblom traslavym - kachle.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

U auta neexistuje lepsi komfort,sedadla ani vybava.Vsetko sa to vyraba na ukor penazenky a v kazdom aute to je.Sedadla?Milujem ten pocit ked ma kamos veze v bavoraku a mam pocit ze mi asfalt dere rit.Zrkadla v elektrike?Uz na mojom boli,za 12 rokov som s nimi ani nepohol.Klima?Aby sa malo co srat a neznasam ju.Elektricke okna?Uz som tu elektriku chcel parkrat vykopnut.GPS?Poslala ma tade kde sedlak rozhadzoval hnoj na roli.Stierace na svetlach aj 5 dverach som vyhodil ako prve aj s tymi ropovodmi co mi kadetade tiekla z toho voda.A milion dalsich veci co ma na aute sere ale uz sa bohuzial neda kupit nic jednoduche.A nove auto ma len tu vyhodu ze je zvnutra ciste a neprdel do sedacky neaky tlsty nemec.
A tak ako pisal gnagy.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

nové vs.jazdené

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pri dnešných platoch, 13 000 eur, nie je nejaká horibilná nedostupná suma,

ako to bolo pred cca 12-15 rokmi ked nová Octavia stala min.600 000 Sk a priemerný plat bol na urovni 12 000 Sk

dodnes nepochopím z čoho tí občania tie peniaze vydolovali...

Takže vobec netreba rozmýšĺať, či nové alebo jazdené,
samozrejme,že NOVÉ , ale zase niečo hodnotné,čo nejaký piatok vydrží, nie 1.0 Tsi :3020:

Išiel by som do toho Renoltu, to je ľudove vozidlo za dobrú cenu, tiež FIAT čo ponuka bajo ,je tiež dobrá voľba..

Aj korejci su dnes na dobrej urovni,čo sa týka spoĺahlivosti a užitkovej hodnoty, volil by som KIU alebo Hyundai :3035:

A samozrejme trochu navyšiť rozpočet, bo za 13 000 e , to nie je o nejakej "dobrej muzike"...

A ako píše "mjz", kupa auta nemusí byť len o vypočítavosti....Ak sa nové auto kupuje na jazdenie aspoň 20 000 km ročne rozhodne to nebude zlá investícia...
Jazdené auta patria tým,čo ich vedia svojpomocne "za hubičku" doma v garaži odservisovať,
rozhodne nie hociktoremu bežnemu občanovi byvajucemu v bytovke, čo by z každou prkotinou chodil z autom do servisu, kde ho skasírujú z prirážkou 300%, to potom bude mať na tu jazdenku také naklady,že sa mu vyplatí naozaj dať sa všade vyvážať taxíkom...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

https://www.auto-online.sk/detail-auta/ ... anuál-88kW

znamy dneska ide prenho :2f93: , kedze jazdi cez 30k rocne, lpg je vcelku jasna volba...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

laco1871 napísal: Jazdené auta patria tým,čo ich vedia svojpomocne "za hubičku" doma v garaži odservisovať
Nesúhlasim s takým všeobecným tvrdením.

Pravda je niekde uprostred. Napríklad ja som chcel vyššiu strednú triedu. Nové auto by som už znova nekupoval a už vôbec nie za 30 000. Kúpil som 6rocne Mondeo za 11 000. Za 19 000 mozem jazdiť, servisovat a dopriať lepšiu naftu tomu autu ďalšie 4 roky, toľko si ho planujem nechať.

A ani by mi nenapadlo co i len meniť olej na dvore. Stačí len strhnúť skrutku na olejovej vani a už je problém na svete. Riadenie som menil v servise, ktorý sa špecializuje na repas riadeni a hydraulik. To by mi tiez nenapadlo robiť svojpomocne. Rozvody som menil u človeka, ktorý servisoval uz desiatky áut ako moje.

Majiteľovi stačí nespravat sa k autu ako hovädo, nešetrit na náhradných dieloch a trošku rozumieť servisu, ktory je potrebny tak ci onak už pri novom, zanovnom, alebo jazdenom aute, a uservisuje aj prémiovu značku za normálne peniaze.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zaujímavé je sledovať názory na auto,a asi najrozumnejšie čo sa dá urobiť je zdržať sa komentárov,pretože sto ľúdí je sto rôznych názorov,a len ojedinele je tom,realisticky zvažovať čo je nutné,čo vôbec nemusí byť a to ešte z ohladom na danú potrebu.Takmer vždy chýba úvaha o tom že sa jedná o vstup do vlastníctva v určitej etape života auta ktorú už auto má za sebou.Takže nemôže chýbať úvaha čím začne vlastníctvo auta s 200 tis km (atd) ak je to auto určitej triedy,z určitou výbavou a určitou technikou.A že tá technika si svoje bude požadovať, kedže už čo to za sebou má,tak je nesmierne dôležité vedieť čo už predchádzajúci majiteľ riešil,čo neriešil a riešenie sa približuje a nového majiteľa neminie,a čo ak je všetko číra hmla,majiteľ nevie o aute vlastne nič kedže ho priviezol na kšeft.Logická úvaha čo bude za A,za B za C je viac ako nutná.A musí byť jasné,čo urobím,kam pôjdem,približne akú šancu mám pripraviť rodinu o Vianoce.Myslím že skrz celý trh použitých aut je jasná čiara - abnormálna naivita ľudí a neschopnosť racionálne zvažovať veci.Nedávno sa objednával na rozvody majiteľ (mnohoročný) auta že po roku (100 tis km) budú potrebné v lete znova rozvody !!! Premýšlam či sú to siedme alebo ôsme rozvody. Tu sa vyberá auto čo to nenabehá za 10 rokov a kdesi tu prvý krát vybuchne každá logika,lebo ak sa bude vyberať tak,ako sa téma vyvíja tak to iné ako zlý výber byť nemôže.Vlastne môže...ešte horší,čo presne znamená peniaze fuč,neustále tankujeme za desinu,a desíme sa čo príde najbližšie za problém,a kto nám pred dovolenkou v lete "pokuká" auto
Auto sa nedá takto kupovať,je to ako konzultovať kúpu s davom na námestí,z toho nič pozitívne vzniknúť nemôže.Resp vznikne jeden ďalší pacient na práškoch,čo bude písať...pred týždńom som kúpil a mám taký problém....
Verujem pred robením si názoru na verejnom fóre,je nemožné si urobiť názor na základe tak rôznorodej masy ľudí bez akejkoľvek zodpovednosti za výsledok
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

však preto sa to volá forum...že každý povie svoj názor....a ten dotyčný si to može filtrovať ako chce a zariadiť sa ako chce
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne preto to vždy tak "báječne" dopadne že slepý vodia nevidomých
dalimaly
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.05.2016 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dalimaly »

aaa auto si neskušal? maju tam dost velký výber.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], migrificur a 80 neregistrovaných