Kúpa nového atmosferického japonca

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

speede5
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 03.01.2013 12:59
Zdieľať na Facebook

Kúpa nového atmosferického japonca

Príspevok od používateľa speede5 »

Čaute, chceme si kúpiť do rodiny nové auto na benzín s manuálov prevodovkou ale mame dilemu pre ktoré sa rozhodnúť. Rozmýšľame nad Mazdov 3, Mitsubishi Lancer Sportsedan 1.6 MIVEC 86 kw, Toyota Corolla 1,6 Valvematic 97 kw. Máte niekto reálne skúsenosti s týmito autami z hľadiska spoľahlivosti, kvality, výbavy, jazdných vlastnosti. Pomôžte nám s výberom nového auta, pre ktoré sa máme rozhodnúť a prečo. Ďakujeme
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

A prečo nie ASX ?

je v ňom viac miesta a dobre sa servisuje...
marekceman
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 15.04.2012 16:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekceman »

Z tychto 3 za mna Corolla, je v nej kopa miesta. Posobi znutra modernejsie ako Lancer. Ked som si robil prieskum pred 2 mesiacmi, tiez som obehal vsetky autosalony. Mazda 3 sa mi zdala mala, nieco ako Focus, alebo kratka 308. Ja som si nakoniec kupil Kiu, z viacerych dovodov...

Urcite sa objednaj na skusobne jazdy medzi vsetkymi autami, ktore sa ti pacia a vyberaj. Kazdy ma ine preferencie. 2 Mesiace dozadu bola aj vyrocna edicia corolly s full led svetlami a velmi slusnou vybavou za ~ 16500. Toyota ma aj pekne financovanie, das akontaciu 20%, mesacne s poistnym vyjde auto na ~ 150, a po 4 rokoch mozes zostatkovu cenu auta pouzit ako protihodnotu na akontaciu noveho, takze za prvu investiciu 4-5tis eur, tocis kazde 4 roky nove auto. Tak mi to vysvetlil predajca. Ak ma niekto ine informacie kludne ma opravte/doplnte.

Ak vsak mas nejake vlastne prostriedky a financovanie neriesis, tak sa chod previezt vo vsetkom co sa ti paci (skus si zo srandy aj novy Civic, aj ked je s turbom, 10 minutova jazda tvoj nazor neovplyvni ale mozno ho niekam posunie).

Momentalne sa mne zacalo velmi pacit Subaru XV :)
duskobenka
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24.05.2016 09:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duskobenka »

corolla je v tomto pripade podla mna najvhodnejsou volbou..spolahlive auto a najma ako rodinne auto sa mi to zda ako stastna volba..
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

A co vyuzit poslednu moznost a kupit civic vo vypredaji 1.8i-vtec skvely motor, super spotreba a je vacsie ako sa zda
robo3220
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.11.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo3220 »

Za mňa tiež corolla.
jferenc
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.08.2015 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jferenc »

Toyota nie je zlá, ale treba ju točiť aby to ako tak šlo. Ten deklarovaný výkon nie je až tak cítiť. Zadný kufor má slušne veľké háky, čo obmedzuje priestor na batožinu. Inak pohoda. V tej výbave a cene asi bez konkurencie.
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Kazdeho jedneho atmosferickeho japonca treba tocit , je to rozdiel oproti europskym vyrobcom tie europske zatiahnu uz od spodku zato japonske motory su linearne cim viac otacok tym viac fun preto sa zda ze tie vykony nezodpovedaju realite. Dokonca najnovsie turbobenziny od hondy su rovnako robene male turbo a priebeh je linearny oproti vw kde to zatiahne do sedacky ale potom je uz po parade :4012:
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Za mňa Corolla.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ak by som chcel NOVÉ auto a rozhodol by som sa,že chcem jazdiť na bendzin, tak beriem každý iný motor ,len atmosferu určite NIE

vyhody atmosferickych motorov v renaulte, dacii, suzuki a neviem kto ich ešte vyrába , je len taká,že sa DAJÚ prerobiť na LPG, pravda, pokiaľ maju nepriame vstrekovanie paliva

Ak by som urobil také rozhodnutie,že CHCEM tankovať BENDZIN, tak beriem miečo od Forda ,alebo nejakú Mazdu idealne 6-ku a vyššie, a ked by som mal dobrý dudget tak jednoznačne Lexusa
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

oco kupil Auris 1.6 Valvematic (Corolla hatchback). Stovku to da za 10s, nie bohvieco, ale oproti Getz 1.1 49kw co mal predtym pochopitelne raketa. Nesoferoval som tak neviem zhodnotit.

Inac ten Valvematic montuju do Lotus Elise ale v Aurise asi neni tak zivy pri pohynani, treba dost zatlacit na plyn, lebo skapina (mozno nejaka eko ficura na spotrebu, ale ked sadne spatne do starej 49kw nechape tu zivost), inac cim vyssie otacky tym lepsi motor :) velmi pekna atmosfera, uz si zvykol.

Popisem co si este spomeniem. Koza na volante pekna ale prilis makka, kovovym zipsom na bunde ho poskrabal pri nastupovani, gumene koberceky ako z blata (ale boli gratis), dno kufra je nepochopitelne tenke, hotovy papier. Dalsia sranda je izolacia kablov v motorovej casti "vyrobene v britanii" fuserina. Klakson zbytocne pouzivat, nepocut ho.

Za 15tis bezkonkurencna kupa s takou vybavou motorom a tak, oco sice kupu nelutuje, kupil by zas, ale kruti hlavou nad detailami, kazia dojem.

Lancer uz konci a podobna nahrada nebude, je velmi dlho na trhu sice chyby budu asi vychytane, ale predsa len uz ma 10 rokov. Mazda/Toyota je podla mna lepsia volba, treba urcite testovaciu jazdu :)

A nesuhlasim s lacom :D (nic osbne) atmo benzin ma velke caro :) .
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

samozrejme,že atmo bendzin ma veĺké čaro... zatiaľ som na ničom inom ani nejazdil...
Práve preto by som chcel vyskušať aj oturbený bendzin...

Ale EKONOMIKA nepustí ....

LPG je najväčšia vychytávka , aka bola kedy vymyslená v motorizme vobec, odkedy Daimler namontoval motor do koča...
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Nechapem stale tejto veci -musis to tocit- (16v motory)
Vsak to je najlepsie oproti motorom 8v/turbo čo majú síce záťah nm (nie výkon) v spodných otáčkach ale potom si ani neprdnú. Dlhodobo som mal 4 japoncov, dva vvti, jeden vtec a klasika. Všetky som vždy točil do blba do kopcov, predbiehania, rozbiehania a čuduj sa svete výrobcom spotrebu som podliezal. Zo strany bežného pohodlnejsieho užívania je asi najlepsi motor s var.časovaním ventilov. Priebeh NM je viac lineárny od 1800 ot a po 3500ot do 5800 nastupuje gradácia výkonu (opisujem svoj motor napr). Ludia co preraduju pri 1800ot nikdy tieto motory neocenia a že ich je. Skoro s každým šoférom ked cestujem ako spolujazdec, podtáča skoro preraduje na akomkolvek motore. Tie motory sa dostanú nad 2500ot len ak na dialnici. Keby bol ešte 7 stupen tak ho tam ludia zaradia pri 50ke.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lebo maju este zbytky sluchu :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ľuďom, čo používajú auto na prepravu z bodu A do bodu B

je zbytočne také dačo vysvetľovať, kedy maju preraďovať aby mali zažitok z jazdy..
Ja som si svoje auto kupoval ako NOVÉ a voľba bola preto lebo to je 16 ventil a dá sa točiť...
8 ventil by som v živote nechcel....

Lenže OBJEM a kW NENAHRADÍŠ ... :41c2:

Preto slintám nad 230 kW vyššie ...300 HP je 300 HP
ked viem čo dokáže 140 HP pri 5500 r.p.m. lol

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní