Kúpa Lancia Lybra

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zaba999
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 31.08.2011 12:29
Zdieľať na Facebook

Kúpa Lancia Lybra

Príspevok od používateľa zaba999 »

Naskytla sa nam kupa ojazdenej Lancie Lybra 1,9jtd r.2001 za dobru cenu 1900eur od majitela ktory ju ma dovezenu a jazdil s nou na slovensku 2 roky.Ma poškrabane narazniky zadny aj predny, zadny je aj kusok prasknuty ale inak vyzera dobre ziadna korozia na podvozku ani nejake vacsie srabance na karoserii (tak ma uz 10 rokov takze na taky vek vyzera super až na tie narazniky)Najazdenych Ma 200000 km čo je dost nie?...Znamy automechanik povedal ze je v dobrom stave ale ja som si tu pozistovala že rozvodove remene sa maju menit po 120000km a neviem ci ich tato ma menene, ak nema co by to pre nas znamenalo ak ju kupime a kolko stoja rozvody??(nasla som info ze 4000 českych moze byt ?)stabilizator sa ma menit po 150000 km poprosila by som cenu kolko moze stat ak to uz niekto menil . Ja som nasla cenu cca 500-1000českych ak som dobre hladala :) a ohladom tych naraznikou da sa ten zadny naraznik je tam diera asi 2cm siroka a3 dlha da sa to nejak zatmelit alebo musim menit cely zadny naraznik? Kolko stoji nastriekanie oboch naraznikov? Dakujem za odpovede
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ako si sa už po prečítaní starších tém iste dozvedela Lybra je dobré auto, 200 tis. km je pre dieslový motor nič ak mal dosť oleja a vody.

Ak nemáš hodnoverný doklad o tom, že boli rozvody menené a kedy tak ich treba vymeniť OKAMŽITE! Ich cena je podľa značky a predajcu cca 200 € (aj s vodnou pumpou) + práca.

Stabilizátor (resp. podľa ceny čo píšeš myslíš skôr spojovacie tyčky stabilizátora) sa nemení podľa kilometrov, ale podľa potreby.

Plastový nárazník sa dá zvariť.

Striekanie jedného dielu stojí 80-100 €.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

presne tak ako ti bolo napisane. Aj ked je cena pre vas dobra tak vzdy treba odlozit nejake tie peniaze na servis (nie za vsetky kupit auto) a potom by to malo byt v pohode. Auto este pred kupou dat prezriet niekomu kto sa vyzna a nebude obzerat skrabance a poskodene narazniky ale zameria sa skor na stav motora,prevodovky,naprav a ci nebolo nejak viac havarovane
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

director suhlasim stebou co poznam ludi co mali alebo maju taliana stale od nich pocuvam starosti to pokazene hento mi nejde to nefunguje kolega kupil pred dvoma rokmi dokonca uplne nove talianske stale same reklamacky naj. teraz 50 tis. reklamoval servo, alternator, turbo, zatial nastastie vsetko uznali a vymenili ale k teme zadavatela auto moze byt v dobrom stave a moze sa aj vydarit ale ja by som sa mu vyhol za tu cenu sa daju kupit aj spolahlivejsie auta
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Ak je v dobrom stave, overene mechanikom, tak s ada. Je to stare auto, nic na nom nemoze byt iste, najme tie km...
mszinko
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 11.01.2010 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mszinko »

Lancia Lybry je vo vseobecnosti kvalitne vypracovane auto, z kvalitnych materialov, ale o tom sa dozvies v inych temach, pripadne v autorecenziach. Motor 1,9jtd je v spolahlivosti lepsi priemer, hlavne 77kw verzia. Ak vsak kupujete auto za 2000e, chodite kratke trasy po meste a nemate moc vysoky rodinny rozpocet mal by som z neho trosku obavy. Turbo, dvojhmota, vstreky, EGR,... mozu na takto starom aute vypovedat sluzbu a oprava kazdeho jedneho kusku je v radovo v stovkach eur.
Inak myslim, ze bolo vsetko zodpovedane, takze uz len sa rozhodnut. Drzim palce
zaba999
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 31.08.2011 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaba999 »

Dakujem za odpovede...asi ma z toho porazi v piatok ho mame ist kuknut a rozhodnut sa ja som sa na nej uz previezla a musim povedat ze je pohodlna a živa :) nic n a nej neklepalo a aj mechanik povedal ze je ok (je to znami a on mal o nu zaujem lenze momentalne riesi ine veci na ktore potrebuje financie tak od nej odstupil a nam na nu dal typ lebo vie ze zhaname auto )
V zivote som si nemyslela ze bude take tazke zohnat auto !
Tak teraz neviem ci ju mame zobrat alebo este cakat na nieco ine lenze otazka je ci nieco zozenieme nieco lepsie nez je toto pretoze toto auto vyzere byt spolahlive co sa tyka moterickeho stavu každopadne auto pootrebujeme zohnat do zimy
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to velmi dobrá volba,vysoká úroveň,technika výborná,karoséria pozinková a ozaj velmi pevná.Velmi dobre sa opravuje,je to talian iba niejakým nedopatrením.Je v ňom dobrých technických riešení na rozdávanie,to nie je konštruktérska žumpa Audi kde múdro nie ani len príchytka kábla otočená
Japami
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 11.05.2010 20:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Japami »

a nezhanala si ty nahodou pred 2 tyzdnami nissana almeru N16?Coze si tak rychlo presedlala z japonca na taliana?Vsak ti vsetci moderatori tu na fore radili co si mas kupit na taketo jazdenie.Ono to s tymi dieslami treba aj trosku vediet.To nie je motor na kratke trasy a caste starty.No uz ako chces,ale vidim ze sa ti tazko rozhoduje.Hlavne treba kupovat s chladnou hlavou.Aut je dost.Tak stastny vyber.
pedroho
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.11.2010 19:50
Zdieľať na Facebook

lybra

Príspevok od používateľa pedroho »

Zaba, vidim ze ti ta lybra neda pokoj...citas a vidis, viacm menej su vsetci diskuteri opatrni. Moze to byt dobre auto, ale po LV behat...radsej nie. Radsej talianske e pericoloso nie. Tych skusenosti /negativnych/ je tolko, ze clovek nikdy nevie. Primera ci Almera je urcite lepsia volba, zober benzinovu a nespekuluj.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....1.9nkovú naftu do prevažne mestskej premávky určite nie....pokiaľ by som mal hodnotiť talian=problém tak tá rovnica platiť nemusí, určite sama vieš že jazdenka je vždy pandorina skrinka, kúpil som horší kus a za seba môžem povedať čo som si na ňom dal do poriadku tak to drží....pri talianovi sa škrabeš raz keď sa Ti pokazí, pri niektorých iných značkách sa škrabeš aj keď sa zistí cena náhradných dielov....

....ak si naozaj z LV alebo okolia, tak tu je málo spoľahlivých mechanikov čo sa aj naozaj vyznajú, vŕtajú sa v tom mechanické práce celkom zvládajú ale nedokážu správne diagnostikovať čo sa elektroniky týka....dokonca ani ten čo sám má taliana....

....tiež som rozmýšľal aj nad Lybrou, ale ročník a nižší posed ako v Stile a tiež priestor ju vyradili, inak je to dobré auto....
funmaster
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 14.12.2010 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funmaster »

hmmm... ja ked sa momentalne pozriem na uvodnu stranu tak tam vidim "audi a6 klepanie v motore, nestartuje, nejde ventilator, sharan problem so startom, passat straca sa voda, mercedes nestartuje...atd" tak tych 90% nejak nesedi...
barneystinson
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 23.03.2011 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa barneystinson »

director: das autá sa nekazia? japonci sa nekazia? o nič menej ako talianske autá! vždy záleží od daného kúsku, nemám rád ľudí ktorí kydajú na talianske autá, zato že si kúpil lacný vylágrovaný kúsok nehádž všetky talianske autá do vreca.

k téme - lybra je skvelá voľba ale nie v takej cene akú máte v ponuke.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pre samotnú Lybru hovorí jedna vec ktorá je dnes doslova výnimočná.Ak príde do dielne Megane 2005 na výmenu stahovania okna,alebo Audi na čokoľvek,tak pud sebazáchovi hovorí aby som ho poslal inde.Takže opravitelnosť.Lybra je ukážka premyslenosti,kým na audi rozoberiem jedny dvere,Lybru rozoberiem celú.Od toho sa tak trocha aj odvíjajú časy opráv ktoré treba platiť,tam ozaj netreba poznať vybrané slová,ako skoro pri každom novšom šunte.Proste človek sa neprežehnáva keď ho treba robiť.Ak niekto povie na JTD že je zlý,rozhodne potom nevie o čom hovorí.Štatisticky vytŕča nad ostatné ako málo problémový.Až za ním sú všetky odtatné CR motory.Plechy,korózia,pevnosť,jediné slovo báječné.Keby to tak platilo u Mercedesu.Talian či Francúz,Nemec,porovnáva sa neporovnatelné.Punto s A6 atd,nezmyselná téma.Čo tak sa zoradiť to podla spokojnosti a výdajov.Bože to by dopadlo,to by trhlo sebavedomím všetkých čo majú pocit okrúhlejšej diery v zadku.
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

director napísal:Taký nadhľad sa dá urobiť aj prezretím tém tu na fóre (problémy s autami),min.90% sú to autá Talianske a Francúzske.Ja nehovorím,že to má nejakú extra výpovednú hodnotu,ale niečo v tom asi bude.
tak s tymto si dovolim nesuhlasit..
vacsinou sa tu prave riesia problemy aut koncernu VW ci uz 2,0 TDI a hlavne 2,5 TDI.

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných