Kúpa Lancia Lybra 1,9 JTD

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

renam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.12.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Kúpa Lancia Lybra 1,9 JTD

Príspevok od používateľa renam »

Ahojte, potrebujem poradiť. Boli sme pozrieť lanciu lybru ročník 2002. Auto vyzerá v pohode, až na
- strecha je preliačená od bicykla - nie je to do plechu, ale len lak zarýpaný. na pohľad sa to mne žene nepáči. - na pravej strane
- podbeh - nabehol na niečo a je pokryvený, zdá sa mi, že je tam tzv durch diera cca na 1cm priemer. - vpravo
- na prednom kufry je od skalky odškreté cca 1cm, tiež len do laku a nie na plech
- menený zadný nárazník, a zadné dvere všetko vpravo
Má menené rozvody, tyčky stabiliz., a možno homok.klb, je to so sez. prezutím, strešným nosičom, vraj 150300km, koža, a cena 3200€.
Čo s tým, oplatí sa? Dáme to prezrieť ešte budúci týždeň servisákovi, či je v pohode podvozok. VIN ZLA83900000131191
nejako sa mi nezdajú tie pravé strany, ako zistím, či to nebolo skôr búrané, alebo podobne. Poradte mi, prosím, ďakujem.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

poviem ti jedno:

su to výborné autá, ale...
ročníky 2002 v super stave nekupiš ani v ITA, kde je ich ako mako pod 4000€!!

dalšia vec, na slovensko sa doviezlo asi 90% buraných viac či menej...
za tu cenu by som tomu neveril, lebo to kupiš a budeš nadávať, aké je to nahovno auto... ale je to len preto, lebo je po buračke.
za 3200€ nemože byť takéto auto v 100% stave!!!

Je to luxusná stredná trieda, vysoká výbava, dobrá spolahlivosť... Ale pravdupovediac, na slovensku su väčšinou pozliepané škatule..

Prečo?

Lebo nová sa na Slovensku nepredala ani jedna! A tie čo su dovezené, su dovezené z jedného dôvodu, boli vonku lacné a také autá sa vozia aby sa niečo na nich získalo...
Nikto nedovezie udržiavanu s pravidelným servisom, lebo by to za tie peniaze nikto nekupil v konkurencii s týmito zlepencami...

U VW group je to iné, je tu kopec aut, čo sa predali priamo na slovensku, preto ak chcu konkurovať cenám dovezených, musia byť blízko k ich cenám... Preto často v zufalstve predaju dobrý kus v rovnakej cene ako zhumplovaný, lebo sa chceli cenovo priblížiť...

Lybier je ale málo, niet u nás s čím porovnávať, tak sa robí pohlad na autá a dojem z nich len na základe týchto dovezených "polovrakov"..

Ale nechcem byť len negativista, určite sa nájde aj u nás pár pekných kusov... ale treba hladať..
renam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.12.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renam »

no super, on na tom jazdil cca 4 roky na Slovensku, čiže vraj aj kvôli tomu znižoval cenu a že pozeral ako také autá idú, a aj kvôli stavu. Musí to predať, lebo už má nové auto a toto mu stojí v garáži a nové vonku. tak preto.
Ale si ma nepotešil, už hľadáme strašne dlho a stále nič, konečne sme ss potešili, že je to aj v našom meste dokonca, a takto, neviem.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

ak to má 4 roky u nás, tak o to lepšie. Ja som myslel, že je to čerstvo dovezené, čakajuce na všetky investície. Ak sa o to staral, tak si to daj pozrieť a kludne do toho!
renam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.12.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renam »

no vyzerá, že sa staral, pretože sa nevyzná, tak radšej chodil s každou vecou do servisu a dal meniť, vyzeral na seriózneho chlapíka.
Len sa obávam tých chýb, bojím sa, že budeme musieť kvôli tomu meniť podbeh, a čo tá strecha, može tadiaľ napríklad niekedy začat zatekať? vymeniť by to bolo asi veeeeľmi drahe, však. Dá sa nejako zamaskovať tie ťukance od kamienkou, myslím zaliať napríklad lakom len ten ťukanec, prípadne, kolko to stojí.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

to sa nedá povedať takto cez obrazovku...s tými karosárskymi vecami treba ísť za nejakým autoklampiarom, nech to zhodnotí... To už niejeo tázka toho, aké je to auto, ale aký rozsah maju tie poškodenia...
Čo sa týka mechanických častí a elektroniky, tak ak je to ok, netreba sa toho báť. Netrpí to auto na žiadne extremne závady. Samozrejme, že niečo sa môže pokaziť, ale pokazí sa na aute akejlkolvek značky.
Ale takuto výbavu, komfort, spotrebu a triedu za tieto peniaze nenájdeš...
renam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.12.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renam »

tak skúsime niekoho nájsť, kto sa vyzná. dá sa zistiť, či je to naozaj ročník 2002? alebo niečo bližšie ku tomu? ďakujem.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

Podla VIN dekodéru je to rok 2002, ale nedá sa zistiť mesiac, je to tam spoplatnené...
Ale môj názor, či je to 2001-2002-2003 je uplne jedno, ide o stav auta. Môžeš mať cukríkovu z roku 2000 a šrot z roku 2004...
Je to individuálne.

Aha, tak je to presne 7/2002, našiel som to...


VIN: ZLA83900000131191

Марка: Lancia
Модель: LYBRA DS
Дата выпуска: 07/2002
Тип двигателя: M3 (1910 JTD CF3 115CV)
Объем (куб.см.): нет данных
Номер двигателя: 3180084
renam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.12.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renam »

dakujem, si super. Aspon v niecom mam istotu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak Ťa zaujíma názor opravára tak si prečítaj.Ja vídam autá iba z tej najhoršej stránky ako hrbu šrotu a konštruktérskej blbosti,a názor k dnešnej technike a autám mám hlboko kritický.Robím Lybru dovoz pre dovozcu klampiarina+lakovanie.Maličkosti,ryhy,preliačinky,lemy oškreté,nárazníky potlačené. plných 10 panelov okrem stredu,pred.a zad.kapoty a strechy.Po dlhých rokoch auto kde plech je plech (nie saxafonový) ako beton,všetko nesmierne pevné.S tak pevným niečím som sa dlhé roky nestretol.Všetko zinkové.Jasne že sa celý kopec vecí demontuje a to je ďalšie milé prekvapenie.Dvere dole,no fantázia,prekrásne vyriešené,hore dole netreba nič ani len nastavovať,demontáž dverí cca tri minuty.Perfektne urobené všetko na čo sa siahlo,vybrať reflektory paráda ako to je premyslené.Keď k tomu primyslím vydarený JTD motor,pohodlie a velkosť interiéru,nuž som sa prichytil pri myšlienke že byť pred kúpou auta,neviem,neviem.Mám po pätnástich rokoch konečne v dielni auto ku ktorému mám aspoň štipku úcty.
renam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.12.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renam »

Dakujem, vážim si túto odpoved, skoda, ze byvas tak daleko :..:
kodus
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 11.05.2009 20:15
Zdieľať na Facebook

Preveril som Ti rok podla VIN

Príspevok od používateľa kodus »

SY - LYBRA DS (1999-2005)
109.877.1.0 - SW 1910 JTD E3 115CV 85KW LX MY.2001
Engine: 3180084 Vehicle: 00008498 Prod. date: 1/7/2002
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No podľa mňa je rozdiel či kupuješ:
- dovoz - akože doviezol auto na predaj :-) to je väčšinouo špekulanstvo, alebo si musíš za kus dobre priplatiť, ak je v dobrom stave
- alebo sice dovoz ale človek ho tu má aspoň 3 roky :-) väčšinou je o také auto starané, lebo s ním jazdí a potrebuje, aby ho nenechalo na ceste a hlavne ak má v garáži druhé auto :-)

A čo sa týka tých škrabancov a neviem čoho, tak auto ktoré po 10 rokoch nemá ani škrabanček zrejme nenájdeš, teda pokiaľ nebolo nanovo striekané :-) ale potom otázka, prečo to niekto striekal a potom predáva !!!!
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

renam - daj si auto seriozne prehliadnuť a nemusíš riešiť fiktívne dilemy čo bolo a ako bolo, čo sa stým dá a nedá robiť. Nebud lakomý daj niekomu na kávu kto sa vyzná a máš pokoj a budeš vedieť čo kupuješ resp. nekupuješ. A otázky čo si sem dal sú fakt trochu mimo, kedže bez fotiek si človek môže akurát tak domýšlať čo je v akom stave, chápeme sa že? Tak keď už budeš poserioznej prehliadke, kde Ti aj zmerajú lak a povedia či bolo a nebolo búrané, tak skús sem potom napísať svoj postreh ako si dopadol a v akom stave bolo auto. Good luck
renam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.12.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renam »

jankode - ďakujem, možno si postrehol, že som žena, ale asi nie.
A keďže som žena, tak riešim veľa vecí aj dopredu, ako to máme my ženy vo zvyku. pýtala som sa, čo v prípade, že potrebujem vymeniť ten podbeh - koľko také niečo stojí.
Ostatní mi dali celkom dobré odpovede, a tak som sa utvrdila v tom, že tá prehliadka o týždeň bude za niečo stáť, a že nebudem zbytočne čakať na auto, ktoré je napríklad pre niekoho nepohodlné, atď. Ja sa v autách nevyznám a túto značku tiež nepoznám, preto hľadám rady a postrehu už pred kúpou, viem, že keď ju nevidíte, tak sa ťažko radí, ale aspoň viem, na čo si mám dať pozor.
Nie každý je servisák a pozná autá a tiež nie každý pozná tento typ auta.

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní