Kúpa Jeep Compass 2011 CVT - automat alebo manuál?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

volvoxc60
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 12.10.2008 17:12
Zdieľať na Facebook

Kúpa Jeep Compass 2011 CVT - automat alebo manuál?

Príspevok od používateľa volvoxc60 »

Dobrý deň,chcel by som si kupiť novy Jeep Compass ale neviem sa rozhodnuť či automatickú prevedovku alebo manuál.Zaujimalo by ma čo vlastne CVT prevodovka znamená.Ďakujem vám za inforamácie :300f:
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Predpokladám že ideš do benzínu nakolko len tie boli v automate. Mám 2.4 r.2008. Tá prevodovka je úplne iná ako mám vo Viane (tá je super) v rozbehu má záber neskutočný avšak pri predbiehaní je nevyspytatelná. Musíš motor vytočiť na dosť vysoké otáčky než zaberie a najviac potiahne keď trochu uvolním nohu s plynu - neviem kedy to potiahne a to ma dosť ser... Jazdí s ním žena a tej to nevadí. Mám však americkú verziu čo má aj L a uzávierku čo je fajn aj keď to využijem tak 2-3 x do roka.
volvoxc60
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 12.10.2008 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvoxc60 »

Ak ty mam povedat pravdu tak mi to je jedno ci budem mat diesel alebo benzin.Ale chcel by som automaticku prevodovku takze za to sa pitam.A CVT prevodovka je bezstupnova ?
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Ano, CVT je bezstupnova prevodovka.
Cize nieco ako skuter alebo trolejbus.. :d :D
Ale ked si tu zadas do vyhladavania CVT, budes mat dost citania...
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

CVT prevodovku mozes mat len v benzine. V praxi som mal jedno auto s CVT a jedno mame v rodine, takisto sa jedna o SUV s benzinovym motorom.

Prevodovka nema stupne, ale za chvilku si na to zvyknes ...

Ku komentu vyssie, ze ked da plyn na podlahu, a otacky do max, ze musi troska ubrat, aby to skocilo. Je potrebne si len pozriet, kde ma tvoje auto, resp. pri akych otackach maximalny mozny krutiaci moment. Ked mas ja neviem maximalny krutal 300 NM pri 5200 ot/min, a ty tomu davas plny plyn a ide to ja neviem 6000 ot/min, tak potom jasne musis ubrat aby si sa dostal do pasma, kedy ma tvoj motor najväčší ťah ...

V každom pripade, tento automat sa chova inak ako bezny automat, ale je na servis nenaročnejši, a všeobecne ma dlhsiu zivotnost, navyse je to japonsky vyrobok, proste ja si myslim, ze je to velmi dobry automat...
volvoxc60
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 12.10.2008 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvoxc60 »

Aha rozumiem.Či že vravite ze si mam len zviknuť.Ja som zvyknuti na 7 G-tronic od mercedesu do teraz som mal C-ecko 2009 220 cdi a velmi sa mi pacila.
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Ak si zvyknutý na mercedes tak určite sa na ňom povoz a rozhodni sa podla vlastnej skúsenosti. Mňa ten rozdiel v komforte radenia netrápí keďže na ňom jazdím len občas.
volvoxc60
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 12.10.2008 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvoxc60 »

Vies mam rad moje C-ecko ale chcem skusat aj ine znacky.Mal som uz asi 70 aut ale najlepsie bolo toto C-ecko.A znacka Jeep ma od malicka fascinovala tak som si povedal ze si kupim Jeepa :)
beste
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.02.2006 15:19
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa beste »

Len aby si nebol z toho Jeepa poriadne sklamany, mam na mysli konkretne compas, je to ako konsky voz s motorom a ta prevodovka stoji uplne za hovno, chodi ku mne do servisu jeden taky kusok 2,4 benzin, jednym slovom brloh. Ked sadnes z C klasse do compasu zistis ze si v konskom pohone o 50 rokov v minulosti.
volvoxc60
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 12.10.2008 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvoxc60 »

Dizajnovo sa mi novy velmi paci a oproti staremu je vo vsetkych smeroch iny.Ale o tu CVT prevodovku mam velku starost.Bud manual Compass alebo Grand Cherokee s automatom.
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Jo jo, beste ... Stacilo mi si precitat tvoj prispevok, aby som vedel ze v ziadnom servise si snad v zivote ani nebol, nie to este opravoval :)

CVT prevodovka je dobra, treba si ju vyskusat sam, a nedavat tu na rady takychto individui, co dokazu to auto nazvat konsky povoz ...

Prevez sa na tej prevodovke, mne s ata prevodovka paci viac ako bezny automat, a nie je to o zvyku, nejakom dlhodobom, si zvyknuty za 5 minut ...

Chod, prevez sa, vyskusaj, a potom sam napis ...
volvoxc60
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 12.10.2008 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvoxc60 »

Hmmm neviem ci budu mat vo zvolene 2.4 CVT ked som tam bol mali tam len 2.2 crd ale nikto si ma ani nevsimol ze chcem si kupit auto za 33000 euro a to si este zaskrtam co sa da :3906: .A ak tak si ho asi kupim v Bratislave :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných