kupa jazdeneho auta-dilema

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaris
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 20.08.2010 17:42
Zdieľať na Facebook

kupa jazdeneho auta-dilema

Príspevok od používateľa jaris »

Dobry den.

Takze,planujem vo velmi blizkej dobe kupit jazdene auto,lenze nie a nie si vybrat...
Rozhodujem sa medzi: Mazda 3, Toyota Corolla,Chevrolet Cruze,Honda Civic/Accord.
Eventualne su este dalsi adepti: Octavia 1.6 benzin,ale skodovku velmi nechcem...dalej Mazda 6,prip. toyota Avensis lenze tie su uz nad moj financny limit. resp. niesom ochotny dat tolko za jazdene auto.
Vsetko su to benzinove auta,diesel nechcem kedze jazdim prevazne kratke trasy.
Este som zabudol na lexus is 200 1 generacie,keby vyberam srdcom beriem lexus bez debaty,lenze vzhladom na tie rocniky su dost drahe,aj ked nepochybne su to skvele auticka.
Takze favorit bol najprv Mazda 3 1.6 benzin rocnik okolo 2007-2009...
Potom bola Corolla 1.6 benzin rocnik 2009
No lenze teraz som nasiel Chevy Cruze a celkom sa mi zapacilo. Bol by to motor 1.8 benzin a co som sa docital tak je celkom vydareny.
Nie ze by som nechcel kombi,ale kufor potrebujem do roka asi tak 5 krat,takze ho ani velmi nevyuzijem.
No a teraz by som chcel radu od Vas co mate realne skusenosti s tymi autami,plusy minusy,preco ano,preco nie
Dakujem
minusik2009
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 06.10.2016 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minusik2009 »

Tiež ideme teraz kupovať Corollu, celkovo máme v rodine samé toyoty a nemôžem na ne povedať pol krivého slova takže ja hlasujem za to
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

toyota už není čo bývalo a k tomu ešte ten strašný dizajn súčastných modelov
zyibo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.09.2017 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zyibo »

Mazda, jednoznacne, ani nerozmyslaj. Tie toyoty su fajn ale nechali sa uniest a fakt uz to nestoji v poslednej dobe za nic tak ako pisal lanken. Moj svagor ma mazdu a to je super auticko, keby sa mi podarilo niekde najst za nejaku prijatelnu cenu tak aj ja ho hned beriem..
minusik2009
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 06.10.2016 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minusik2009 »

Mazda celkom fajn voľba, pekné a podľa mňa aj praktické auto. čo sa týka motorov, majú to dobre vychytané, takže ja by som šiel do nej
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bude treba si dať záležať pri výbere japonca.Technicky nemajú problém ale niektoré sú korozívne slabé,a je umenie nájsť kus kde nie sú aspoň pluzgiere pod lakom,čo sa dá hravo prehliadnuť,ale dieročky sú už tam a zlepšovať sa nebude.To je typicky Mazda 6,čo je inak výborné auto a škoda že má tak biednu ochranu.naopak Accord býva velmi odolný.Samozrejme nie je možné odsúdiť niečo ako celok,je to predsa len vec ktorú vie majiteľ ovplyvniť,preto je rozumné si dobre popozerať auto zo spodu,ideálne z mechanikom,mohlo by to ušetriť velké sklamanie.Každé auto má svoje slabé miesta,kto ich pozná tam začne,a pokračuje iba ak to má zmysel.Je množstvo aut kde stačí jediné zohnutie a človek sa točí chrbtom a odchádza za tri sekundy.
encore16V
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa encore16V »

mhlavaty: S mechanikom sme na zdvihaku tak pozerali moju WRX. Blatniky, falce zdnuka vysvietene, vsetko absolutne ciste, ani naznak korozie. Povrchova korozia na difikoch, poloosiach, ramenach nikde nic. A po zime mi tak zhnili vzadu falce, ze dovidenia :(...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Muselo to byť "pripravené" na predaj.Tu v ulici som robil jednu Mazdu 6,kus ako dlaň chýbal na konci prahu kde začína oblúk zadného blatníka,proste velká diera.Že ide na dovolenku tak nech sa v I necíti ako žebrák,že len proste zamaskovaťTak sa z tmelu zo skleným vláknom "dorobil" pekne ten chýbajúci kus.Teraz je tretí rok od tej akože opravy,a stále to z idúceho auta vyzerá byť ok,logicky že nezastanem a nepôjdem si to očumovať.Tým chcem naznačiť,že ak to za jednu zimu vylezie tak brutálne,tak to hnilé bolo,iba malo kabát na predaj.
kamlin
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.09.2017 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamlin »

podla mna ked nevies kde hladat, tak si ani nemas sancu vsimnut, ze ju niekto na ten predaj ozaj len nachystal, aby nejaky ten cas v takom ,,skvelom,, stave ostala
miskooo74
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.10.2016 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miskooo74 »

Pripravenost sa veru tazko len tak zbada. A aj ked si zo sebou vezmete odbornika, museli by ste kolko krat auto rozobrat, aby ste nieco zistili
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Fujaru.Navštív dobrého lakýrnika z autom kde je jeden panel striekaný a všetko pekne sedí.Z kilometra ti povie ktorý
To čo vidíš ty a čo vidím ja sú dva rôzne svety.samozrejme je hranica po ktorú niečo vidieť hneď,niečo si treba plus pomôcť odkrytovaním,niečo prístrojom,meraním,diagnostikou.Odborník je záruka toho,že neurobíš fatálny kotrmelec,nie že neujde skrytá prkotinová všiváreň s kamuflážou.Neskúsený nevidí neoriginálnosť vecí,pretože nevie ako to vyzerať má.Dnes ľudia kúpia aj tú najbrutálnejšiu šunku,to že prečo je na dlho predlho a to tu neporiešime
daniello44
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 11.10.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daniello44 »

preto sa neoplatí chodiť kupovať autá len tak. ozaj máloktoré zodpovedá popisu v inzeráte. takých ľudí, ktorí sú ochotní priznať všetko je minimum
petrisio
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.01.2017 14:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrisio »

Aj si tu dilemu uz vyriesil? Kupil si nieco?
jaris
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 20.08.2010 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaris »

Dakujem za nazory. Zatial som nekupil,ale mam vo vyhlade mazdu 3 tak uvidime...aj ked som zavahal a moj chevy cruze ktory som chcel sa predal,co ma strasne mrzi
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Nema ta co mrziet. Aut je ako smeti.
....pocet vozidiel, co Kia s Hyundaiom vyrobila za 50! rokov (opakujem päťdesiat ROKOV) teraz vyrobia za 9 mesiacov. Tomu sa hovori drancovanie planety :..:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tuninka a 78 neregistrovaných