Kúpa Ford Focus ST

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Nagasaki068
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.02.2010 15:27
Zdieľať na Facebook

Kúpa Ford Focus ST

Príspevok od používateľa Nagasaki068 »

Caute, chcel by som sa opytat vlastnikov tohto auta ako je na tom kvalita spracovania,spolahlivost na co si treba davat pozor pri kupe jazdeneho v podstate ako sa im zije s tymto autom:)
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nemal som zatial to stastie byt drzitelom tohoto auta...ked kupis nove, nie je co riesit..do starsieho by som velmi nesiel..staci mi, co vidim na pretekoch a sprintoch..proste nakladacky..treba ratat s tym, ze to auto bude mat uz nieco za sebou...a udrzba a servis ST nie je zrovna z tych lacnejsich..rozpraval som s par majitelmi, vsetci ti, co som s nimi rozpraval ja, kupovali auto ako tretie, ci stvrte k autam, ktore uz mali, a teda toto auto prioritne vyuzivali na blaznenie..rovnako zastavaju nazor, ze do starsieho by nesli..vedia preco..a uz to viem aj ja..

co sa tyka kvality, je to ford, cize myslim, ze celkom v pohode,na to co malo napriklad auto v ktorom som sa viezol uz za sebou, myslim, ze je to fajn vozenie..len teda zabudni na pohodlie...to auto pohodlne nie je...ale zase ma svoje caro...
Nagasaki068
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.02.2010 15:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nagasaki068 »

ved to ze vacsine tych aut dava kazdy plny kotol a po 2 rokoch moze byt uz slusna hrkalka...to ze je tvrde nevadi, zatial som mal tvrdsie auta a som si celkom zvykol, laka ma ako vikendove auto...
M54B30
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 04.02.2010 17:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa M54B30 »

pocuj

vieme mi ktore ST myslis? ...focus I. alebo II. generacie?

jedno bola atmosfera druhe bolo turboboooost

ci to je nepodstatne co :41c2:
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

popravde, to ma ani nenapadlo...bral som to ako automaticke, ze sa bavime o benzine..:DD
Nagasaki068
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.02.2010 15:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nagasaki068 »

myslim focus 2 gen. s turbom
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

.... asi toto ti poviem na Focus ST, vysoký výkon => jedna hnaná náprava => o ničom...
A tým by bolo u mna dovyberané, trocha vody na ceste a výkon nevyužiješ ani na 50% ... Pouvažuj a počúvaj čo to robí s tým Focusom, kolesa až odskakujú - mizerný grip a k tomu ešte extremne opotrebenie pneu ... http://www.youtube.com/watch?v=GBKuM0vhJmw
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a hlavne tie ceny co za tie fordy ST pytaju su vysoke a neadekvatne tomu autu
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Ivko tak ale ta impreza mala 275 koni a ST ma kolko?,, 250? asi ani toľko, presne neviem. Pravdaže by bolo lepšie keby to bolo 4x4, ale na vybláznenie a ako druhe auto by sa hodilo.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tam nejde vôbec o výkon, to bolo čisto len kôli tomu aby videl ako dokáže preniesť Focus výkon na asfalt, skrátka jedna náprava pri rozbehu na to nestačí ani za sucha a tobôž nie za mokra, zvlášť na naších cestách...
Za mokra sa nedá preniesť ani 100PS a nie to ST-čkových 225PS ...

Ale vôbec to nemusí byť Impreza , kludne aj Mazda 6 MPS, tá môže výkon požičiavať aj ST-čku
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Tak ale niekomu neide len o šprint, Focus RS s 305 PS z 0 na 100 za 6,4 čiže nič strašne, no s takým výkonom by to mohlo byť lepšie pri 4x4. Dosť podstatne je zrýchlenie pri predbehaní napríklad, a to aj ST či RS majú dosť.
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Focus ST - staci sa previest a pochopite . . . . . a k tomu ten naaaaadherny zvuk 5-valca.


Nagasaki068 - skor nez miestnych "odbornikov" ti odporucam http://www.fordclub.sk/ a http://www.ford-focus.cz/ su tam samozrejme majitelia skvostu menom Focus ST.
Nagasaki068
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.02.2010 15:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nagasaki068 »

pisal som aj na fordclub ale tam zatial nikto neodpisal
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

staci sa previezt a co pochopime? Co je take bajecne na tom Forde? Lebo ten vykon zas nie je az taky extreeeemny. Vyobhana ta napriklad hocijaky chalan na lepsie upravenom starom dííízlovom Leone cupra a ostanes v hanbe (sice aj v dyme ale to je uz druhorade)
ExotDM
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 06.05.2010 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ExotDM »

naco citujes predosly prispevok?
No na ten dieslovy seat by som sa pozrel,upravit sa da aj ST,ina rec je uz Cupra vs ST ale neverim ze tovarensky diesel by narobil st-cku problemy

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných