Kúpa Enduro

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matej83
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30.08.2015 20:03
Zdieľať na Facebook

Kúpa Enduro

Príspevok od používateľa matej83 »

Dobrý,
Chcel by som si kúpiť PRVÚ motorku, a to Enduro na lúky, kopce...
Keďže sa do toho nevyznám, potreboval by som niečo odporučiť, môže byť aj z bazáru, chcem len aby dokázala odviezť dvoch, a vytiahla tých 90-100km/h, nech mi vydrží zo ten rok, potom uvidím či kúpim niečo väčšie, rýchlejšie...
Rozpočet 700€
výška (moja :D) 165 cm, ale už asi nepodrastiem.
Pozeral som už aj 125cm Sky, ale tá sa mi zdá moc malá, pomalšia, a max. záťaž má 90kg.

Ďakujem za pomoc
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Kamarát, dopredu ti hovorím že do 700 eur podľa tvojich kritérií nezoženieš nič poriadne. Do kopcov + keď chceš voziť dvoch tak by som odporučil yamahu dt 125 alebo hondu crm 125 (jedna z mojich prvých motoriek - super voľba). Za tú cenu však kúpiš len vydojenú hajtru, prípadne veľmi starý rok výroby (stavím sa že predávajúci popíše že je po komplet G.O.) Na tvojom mieste by som kúpil radšej nejakú 50-ku dvojtakt. Napr. Derbi senda 50. Je to síce talian ale celkom spoľahlivý a s dielmi nieje problém. Zabudni ale že v teréne unesie dvoch, iba ak na ceste. Nieje vysoká takže ani na výšku nemáš problém. Výkonovo ti to na začiatok bude úplne stačiť. Samozrejme všetky mašiny v tejto cenovke budú bez papierov - na tie rovno zabudni. Ak by si nezohnal ani toto, tak tvojou poslednou možnosťou bude kúpiť nejaký čínsky pitbike 125 - tu ale rátaj s tým že sa v tom budeš neustále vŕtať a opravovať. No keď to jazdí vie to poskytnúť celkom slušnú porciu zábavy...
matej83
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30.08.2015 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matej83 »

Ďakujem za odpoveď :D No, to pre dvoch som myslel tak, že by som výnimočne dakoho po lúčnych cestách odviezol (napr. keď pôjdem niekam s babou na piknik :D ), ... Navyše mám 60kg, čiže by to problém nemal byť (asi). Papiere od motorky rozhodne nechcem, má to byť len hobby, nie jazdenie po cestách.
Našiel som pár motoriek na bazoši, len ja sa do toho absolútne nevyznám, ... nečakám že mi hneď poradíte túto kúp, len predsa to treba vidieť a odskúšať osobne, ale keby ste mi aspoň povedali že táto je nespolahlivá, táto vyzerá že je na konci života...
Posielam pár linkov, dúfam že sa nebudete hnevať ak som nepoužil skrátené odkazy, neviem ako na to...

http://motocykle.bazos.sk/inzerat/60912 ... mp-140.php

http://www.autobazar.sk/11561345/dirtbi ... op-ponuka/

http://motocykle.bazos.sk/inzerat/61803 ... ke-250.php

http://motocykle.bazos.sk/inzerat/61892 ... yx-160.php[/code]
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Stompa má kamoš. Nesťažuje sa, ale kupoval to ako nové a to je rozdiel. Výkon na takú krpatú mrchu super. Ale čo sa týka tých dirtbikov a pod. to je všetko čínska výroba a existuje milión druhov, milión variant... Tu ti nikto konkrétnu skúsenosť nepovie. Skôr na nejaké fórum origo nato zamerané skús...
matej83
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30.08.2015 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matej83 »

Ďakujem :)
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

matej83 napísal: Našiel som pár motoriek na bazoši
Prave preto ich predavaju,motorka bez SPZ ti moze stat akurat na dvore.Inak si koledujes o pruser a aj vodicak ktory mozno este nemas ti chlpaty na polnej ceste zoberu.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

len by ho najprv museli chytit. S takym strojom prejde obrubnik ako nic alebo zahne na rozbitu polnu cestu, do lesa, atd.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

To byvalo.Mobil ma kadejake decko.Na polnej potrebuje papiere ako na asfalte,do lesa je zakazane v jazde comukolvek bez povolenia akurat sa tie paragrafy trochu nakopia.No a v dedine nie je problem zistit kto taku masinu ma.
matej83
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30.08.2015 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matej83 »

christiane napísal:
matej83 napísal: Našiel som pár motoriek na bazoši
Prave preto ich predavaju,motorka bez SPZ ti moze stat akurat na dvore.Inak si koledujes o pruser a aj vodicak ktory mozno este nemas ti chlpaty na polnej ceste zoberu.
Bože na toto som presne čakal. Kým to zasa niekto vytiahne. Na lúky policajty nemôžu, lebo je to súkromný pozemok, čiže tam nemôžu vyberať ani pokuty. Možno tak lesník, ktorý neviem ako ma dobehne keď pôjdem 70... Po lesoch pomedzi lieskami si kedy videl žeby sa policajti trepali na Kii alebo octavke?
Po dedine, no, fajn, lenže s týmto majú skúsenosť moji spolužiaci. chytili ich, a len im prikázali vyfučať pneumatiky, nič viac.
pidizvi je asi jediný kto tomu chápe, vie o čo mi ide, a má s tým skúsenosti ako pozerám, veď po pravde, na čo by sa inak výrábali endurká ? :)
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

No vies Matej,ci to niekto vytiahne je uplne jedno.Ale vidim ze sa nevyznas ani do motoriek-to nie je taky problem ale horsie ze nevies co ta caka potom ak ta chlpaty odfotia.Uz nebehaju ani na Kii ani na nicom inom.
A najhorsie su tie sukromne pozemky.Odfoti ta majitel pozemku.Si predstav ze po tvojom dvore lieta chalan na motorke.To nasere.
A endurka sa vyrabaju na to aby taky ako si ty platili do statneho pokuty.No ale sprav si ako chces,je to tvoja vec.Ale potom nevypisuj ako ostatny pacienti tu na fore ako ich chytili chlpaty.
A este som zabudol kedze mam off,uda ta sused,polovnik,rybar aj traktorista a kym prides domov pred branou budu stat kamarati a komplet si ta prelustruju aj co si robil na sukromnych pozemkoch.Tak vela stastia,budes ho potrebovat.
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných