Kúpa dovozu s vydaním čistopisom OEč.2

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

viktor525i
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.11.2011 18:57
Zdieľať na Facebook

Kúpa dovozu s vydaním čistopisom OEč.2

Príspevok od používateľa viktor525i »

Ahojte,
plánujem kúpiť dovezené auto, ktoré má už vydaný čistopis OE č.2. Stačí mi úradne overená kúpno predajná zmluva a môžem prihlásiť hneď na seba na príslušnom DI ? Alebo to predávajúci musí na seba prihlásť a potom štandardne odhlásiť namňa.

Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa dovozu s vydaním čistopisom OEč.2

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zrejme ide o kúpu z ČR.Presne týmto som si prešiel.Na českom úrade ma napísali do TP bez problémov tj aj mojou slovenskou adresou.Ibaže t odbor dopravy ani bohovi prijať,pritom by išlo na mňa,teda tú istú osobu.Slovenský pako má razítko a teda byrokrat ako ďas.Musel som do Prahy,pán si to prepísal na seba,potom odhlásil na SVK...potom to už išlo.Kedže som nepobadal žeby Slovensko čokoľvek menilo k lepšiemu,zrejme sa treba pripraviť na tento scenár.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa dovozu s vydaním čistopisom OEč.2

Príspevok od používateľa achada »

Zrejme bude treba lepsie citat - bol vydany cistopis OE = Osvedcenia o evidencii, cast. 2. Teda velky paierovy technicky, ktory vydal OU, odbor dopravy, po typovom schvaleni jednotlivo dovezeneho vozidla. V CR sa vydava Osvedceni o registraci.

Policajtovi by malo byt jedno v ktorej faze sa zmenil vlastnik, ale kedze u nas co okres to iny vyklad zakona, treba sa informovat v okrese, kde sa bude auto prihlasovat. Lebo darmo ti tu niekto povie, ze v pohode, ked policajt sa bude riadit vlastnou hlavou.
viktor525i
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.11.2011 18:57
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa dovozu s vydaním čistopisom OEč.2

Príspevok od používateľa viktor525i »

Nie je to dovoz z CZ a hlavne už má čistopis, ale skúsim zavolať a preveriť si to.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných