Kúpa dodávky do cca 15 000 eur

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kobaltik
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.08.2010 20:42
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa dodávky do cca 15 000 eur

Príspevok od používateľa kobaltik »

Za mna mozem odporucit 2.0 od PSA ale 120kw, 96 je taky poslabsi. Mal som viac kusov, spolahlivost OK aj prejav kulturny a takisto spotreba. Jediny problem adblue - mozes dat ale vypnut a mas pokoj. Skor ci neskor proste odide a dokola su s tym problemy. Mimochodom pisal som ti ss, mam na predaj 3.0 ducato 2016 v tvojom rozpocte, ale L4H3.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa dodávky do cca 15 000 eur

Príspevok od používateľa cobo77 »

Pre Kobaltik: Mimochodom pisal som ti ss, mam na predaj 3.0 ducato 2016 v tvojom rozpocte, ale L4H3--ďakujem za ponuku potrebujem L3h2, L4 ma korbu cca 400cm po meste problém s parkovaním a hlavne H3 ma celkovú výšku cca 272 cm, na firme mame bránu vysokú 259cm a tam vojde len H2 s vyskouc 252cm....
gulio
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 07.02.2007 09:56
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa dodávky do cca 15 000 eur

Príspevok od používateľa gulio »

cacina napísal: 15.03.2022 19:05 Master Movano sú bezvadne dodávky. Asi by som išiel do staršiej generácie v dobrom stave a šetril na novšie. Staršii master má tiež 2,8jtd a tam rozhodne sa ti kasna nerozpadne. Take ročníky2010 ešte niečo potiahnu. Chápem aj to že u zákazníka sa chceme aj trochu prezentovať, ale dúfam že ťa prezentuje tvoja práca. To na slovensku sa už vytráca.
2,8jtd sa nemontoval, iba starý Iveco motor s čerpadlom do 2002, od 2003 už 2,5dci resp. výborný 3L
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa dodávky do cca 15 000 eur

Príspevok od používateľa Pilotek »

kobaltik napísal: 17.03.2022 18:21 Za mna mozem odporucit 2.0 od PSA ale 120kw, 96 je taky poslabsi. Mal som viac kusov, spolahlivost OK aj prejav kulturny a takisto spotreba. Jediny problem adblue - mozes dat ale vypnut a mas pokoj. Skor ci neskor proste odide a dokola su s tym problemy. Mimochodom pisal som ti ss, mam na predaj 3.0 ducato 2016 v tvojom rozpocte, ale L4H3.
Problémy s AdBlue na PSA 2.0 BlueHDI začínajú spravidla pri akom nájazde? Nedajú sa vyriešiť ani výmenou NOx snímača, vstrekovača či prípadne celého AdBlue celku (nádrž s čerpadlom a elektronikou)? Nie je tu na SK niekto, kto tieto AdBlue problémy pozná a vie diagnostikovať a vyriešiť?

A na najnovších motoroch 2.3 Multijet (FIAT, motory "Iveco") Euro 6, ktoré už sú vybavené systémom SCR (AdBlue), tie problémy nie sú?
kobaltik
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.08.2010 20:42
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa dodávky do cca 15 000 eur

Príspevok od používateľa kobaltik »

Pilotek napísal: 18.03.2022 08:36 Problémy s AdBlue na PSA 2.0 BlueHDI začínajú spravidla pri akom nájazde? Nedajú sa vyriešiť ani výmenou NOx snímača, vstrekovača či prípadne celého AdBlue celku (nádrž s čerpadlom a elektronikou)? Nie je tu na SK niekto, kto tieto AdBlue problémy pozná a vie diagnostikovať a vyriešiť?

A na najnovších motoroch 2.3 Multijet (FIAT, motory "Iveco") Euro 6, ktoré už sú vybavené systémom SCR (AdBlue), tie problémy nie sú?
Nechcem tu zo seba robit odbornika na kazovost adblue. Co sa tyka 2.3 multijet a adblue s tym nemam skusenost.

Vypichol si 2 veci.

NOx snimac - cca 250e alebo cely adblue system, kedze pri probleme s elektronikou sa riesi vymena celej nadrze nakolko je to jeden celok - 800e ak si pamatam. Obe sumy su len material. Vymena sondy je ale jednoducha.

Kazi sa to uz v zaruke, osobne som neregistroval auto, pri ktorom by to vydrzalo cez 200 tis.

Aj ludia ktori chcu mat auto v originalnom stave, uz po 2 vymene adblue nadrze ako celku, to dali vypnut aj na dodavkach kde sa to este nepokazilo...

Nie je to vzorka 2 - 3 aut, ale vyslovene firemnych flotil.

Ale niekto moze mat ine skusenosti samozrejme.

Nemam servis ani sa nevenujem kodovaniu ani vypinaniu adblue ani nikoho na to samozrejme nenavadzam. Kym to funguje je dobre, ked sa to pokazi a auto je mimo zaruky odporucam vypnut a je pokoj.

Sam mam 4kusy dodavok s 2.0 BlueHdi a na jednej este adblue funguje aj ked uz bola menena nadrz...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa dodávky do cca 15 000 eur

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Taký je zámer výrobcu.Vyrobiť auto je podmienka ,aby potom dlhé roky nosilo peniaze a viac než prinesie výroba.Celok systému sa mení kompletne,jednak im to uľahčuje riešenie a nemusia truhlíkov učiť to diagnostikovať a jednak na jednotlivej prkotine nič nezarobia.Zato si namnožia predpoklad návratov klientov po nezvládnutých opravách.Samozrejme to priamo buduje cestu k vypínaniu.A keby aj vznikal problém z emisiami,ten boj o miligrami dnes už ozaj vyznieva vyslovene ako hlúposť.Emisie nepoznajú hranice,nemusia mať víza,to idioti v eu legislatíve asi nevedia a idú si svoje.Presne ako elektriku.Ani pes sa na celé elektro nevykadí,je pre masové použitie (a čo iné má zmysel ?) zlá volba.Pár rakiet blázna a nejazdí krajina ? Snáď im teraz čosi v tých sprostých hlavách prepne a konečne prídu na to že ich nemajú na krku ako dáždnik.
rado.doprava
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.04.2009 12:20
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa dodávky do cca 15 000 eur

Príspevok od používateľa rado.doprava »

kobaltik napísal: 17.03.2022 18:21 Za mna mozem odporucit 2.0 od PSA ale 120kw, 96 je taky poslabsi. Mal som viac kusov, spolahlivost OK aj prejav kulturny a takisto spotreba. Jediny problem adblue - mozes dat ale vypnut a mas pokoj. Skor ci neskor proste odide a dokola su s tym problemy. Mimochodom pisal som ti ss, mam na predaj 3.0 ducato 2016 v tvojom rozpocte, ale L4H3.
Ešte máš to Ducato nejaké informácie dík
niccots
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.03.2016 16:52
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa dodávky do cca 15 000 eur

Príspevok od používateľa niccots »

mhlavaty napísal: 18.03.2022 10:33 ...A keby aj vznikal problém z emisiami,ten boj o miligrami dnes už ozaj vyznieva vyslovene ako hlúposť.Emisie nepoznajú hranice,nemusia mať víza,to idioti v eu legislatíve asi nevedia a idú si svoje...
Euro5 diesel staci, ze klepoce na volnobehu pred Kaflaudom a smrad okolo neho ako v cpavkarni. Zmyslom tychto rieseni je eliminovat emisie v mestach = lokalne emisie a netruhlikovat o zaoceanskych lodiach.
To ze je to nova technologia a kazi sa to ako prve DPF pred 10 rokmi je druha vec. A tiez cena 800e, ale napr v Opli len jedna sonda vyjde na 800 a su 2 a komplet neviem, ale ked DPF na 2.0 chcu 2000e tak ai tak. A cenova politika je zase tretia vec.
3dfxman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 23.01.2017 09:57
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa dodávky do cca 15 000 eur

Príspevok od používateľa 3dfxman »

cobo77 napísal: 14.03.2022 22:35 Zdravím, zháňam jazdenu dodávku, potrebujem korbu o veľkosťi L3h2,pozeram rocniky od r. 2013 do 2016 výber kandidátov široký od Fiat ducato s motorom 2.3jtd ideálne riesenie(problém ze nie sú) , Peugeot Boxer s 2.2hdi,citroen jumper taktiež 2.2hdi,Crafter s 2.0tdi,Renault Master s dci a nakoniec Ford transit s tdci... Doteraz som mal ducato 2004 s nesmrteľným Iveco motorom 2.8jtd,motoricky bez problémov akurát karoséria bola už KO, šla preč, olej to nepapalo, nič sa nedolievalo, olej selenia od výmeny po výmenu cca každých 12-15000km.....hľadám už asi 3tyzdne, výber som zúžil na ducato, boxer a jumper kvôli servisu mam to v blízkom okolí... Ducato nájsť 2.3 s motorom Iveco nemožné v tejto cene a do 300 000km, viac je motorov 2.2 v jumperoch a boxeroch... Ako je na tom spolahlivost spýtam sa nejakého vlastníka, do tej ceny sa zmestím jedine pri peugeot boxer a citroen jumper s 2.2hdi s 96kw a cca 210 000km....co by ste kupovali vy? Ďakujem auto nebude behať veľa km ale potrebujem to na montáž 2x3 do týždňa.... ďakujem za nejaké konštruktívne odpovede
Zavolaj tu: Juhas Čaňa - Autoservis ODYSEUS SLOVAKIA s.r.o. , tel.: 0905 616 027

Je to priamo servis pri Košiciach, ktorý sa venuje výlučne len dodávkam... Taktiež vedia od teba vykúpiť aj ti predať používanú dodávku. Spýtaj sa ich... A za mňa, bral by som len s motorom 3.0l Fiat / Peugeot / Citroén... Na nich sa kazia, len vstreký a nič iné.. agregát, ktorý vie dať cez 1 milión km.

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných