Kupa dodavky do 3,5t

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

spark
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03.08.2010 14:28
Zdieľať na Facebook

Kupa dodavky do 3,5t

Príspevok od používateľa spark »

Ahojte potrebujem radu chcem kupit dodavku do3,5t ,rozhodujem sa medzi iveco daily,vwlt35,mercedes sprinter okolo roku 2000 a viac ako je to so spolahlivostou tychto znaciek,za rady dakujem.
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Re: Kupa dodavky do 3,5t

Príspevok od používateľa asimakopulos »

spark napísal:Ahojte potrebujem radu chcem kupit dodavku do3,5t ,rozhodujem sa medzi iveco daily,vwlt35,mercedes sprinter okolo roku 2000 a viac ako je to so spolahlivostou tychto znaciek,za rady dakujem.
všetky su celkom ok, vydržia niečo, ale priprav sa, že dodávka čo má 11 rokov bude každá blízko k milionu km, nech má na tacháči čokolvek...
a tam počítaj so všetkým-spojka, rozvody, brzdy, ramená, čapy, hadice, hadičky, výfuk, ložiská, servo, silentbloky atd atd...
Kolega niekolko, podniká s tým a priemerne do srvisu každá takáto stará dodávka mesačne cca 500€. Raz menej inokedy viac, ale ten priemer to takto urobí...
murcinko
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 31.10.2009 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa murcinko »

Ono ten milion kilometrov nemusi byt, my osobne mame Jumpera od nova rv.1998 a ma poctivych 260 tisic. Ale po meste:D A inak , co viem tak Iveca ,VW ani mercedesa by som sa nebal. Dokonca ani toho Jumpera, je to asi jedine francuzke auto , ktore sa nikdy vazne nepokazilo. Ale napriklad co som pocul o renaultoch velkych tak urcite nebrat.

A rady asi tolko, treba pozriet konkretny kusok, ci to jazdilo dlhe dialnicne trasy ,alebo po meste a hlavne co sa v tom vozilo.Ked auto prevazalo cely cas hajzlaky , medzimesto a ma nabehanych 700 000km , tak oproti stavebnej dodavke , kde sa vozilo od tehal po bordel a ma 300 000 km po meste bude vyzerat ako nova.

A pri tom roku vyroby by som si daval pozor na hrdzu lebo napriklad ten jumper uz pekne hnije. A treba ratat s tym, ze 10 rocnu dodavku, ktora je v dobrom stave najdes velmi tazko. Taku si clovek bud necha, alebo ju "dojazdi" kym nebude potrebovat vaznu investiciu
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

nic ine ako dailinu neries . Aj ked najst nieco spolahlive bude odrzku pri 11 rocnej dodavke . Vecsina ludi co ma prepravu po EU, ktorych je dost vela tak tie maju behom 3-4 rokov konecnu s kilometrami bliziace sa milionu a snazi sa ich kazdy zbavit , ako dopadnes je vo hviezdach ale kazdopadne daily
nikosk
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 15.08.2008 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nikosk »

kriste kam to chodite na tie kilometre ja mam origo na ducate 230 tis a rocnik 2000 uzasne ako v kazdej teme niekto napise ze 10-11 rocne auto uz ma tolko a tolko km lebo je dovezene a atd. tak osobak nema menej ako 300 tis a dodavka menej ako 500 alebo dokonca milion fakt uzas citat tieto dristy kazdy podla vas toci strasne kilometre a v konecnom dosledku len strasite ludi
petka281
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 12.10.2010 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petka281 »

mercedes sprinter 2002 287000km.1kat turbo park krat tesnenie pod triskamy.1krat packy smeroviek.starter a nejaky bezny spotrebny matros platnicky.kotuce a zacal trosku hrdzaviet od kamienkov inak super kara.mame tam webasto tak v zime ma teple starty.2.2cdi diesel.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

lubo, kamarát zo šenkvíc má 3 autá, dvoch chalanov okrem neho, maju kšeftov vela a mesačne odjazdí auto cca 10 000-15000km...
priemerne každý druhý mesiac mení olej...v každom aute!!!

medzi ludmi, kde sa pohybuje je to podobné. Ja potom neviem, kam jazdíte s 11 ročnými dodávkami s 200 000km??

Však to viac odjazdím s mojím osobákom... chodíte akurát do kostola na Iveco Daily? alebo píšete nezmysly...???!!!...

tie autá su robené na to aby ti zarábali love. ak najazdíš s krabicou ročne menej ako 20 000km, načo ti to je?

Never kamarát týmto drístom čo ti tu píšu. Pošlem ti kontakt na Luba ak chceš a dá ťa do obrazu. On išiel do toho tiež s naivitou najprv, prerábal na tom, že servis bol drahší ao zisky, teraz je už ok, ale to len jazdil a jazdil a nespal až ho skoro porazilo a to má ledva 30 rokov!!!
icoo
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 18.09.2006 20:43
Bydlisko: Kocúrkovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa icoo »

MB Sprinter 416 duplák - 2002, 780 000 km....Máme vo firme, koroduje už riadne, máme ho od začiatku, doteraz žiadne problémy, ale už to začína, problém s turbom, padá do núdzového režimu...motor by potreboval generálnu opravu....doteraz žiaden problém, bez problémov nám to odviezlo-vozilo 3500 kg (samozrejme nemôžeme to na tom voziť) je to auto do 3,5 tony.
Máme aj MB Sprinter 518 duplák, motor 6 valec,6 stupňová prevodovka, veľmi kultúrny chod, Spotreba: prázdne auto na 10 litrova nafty 120-130 km (7,7-8,5) , naložené 3500 kg spotreba 10 litrov nafty na cca 80 km (12,5).
Spotreba na trase 950 km, D1, cez Prahu do Teplíc a spät spotrebujeme cca. 110 litrov nafty (11,6). Tam ide auto prázdne, naspäť plné váha od 3,3-3,8 tony.
auto má teraz 180 000 km - zatiaľ žiadne problémy.
Chvíľu sme mali aj Iveco - zánovné - nechcem nadávať ale so Sprinterom sa to nedalo porovnať.....Hlavne keď sme to naložili tak Iveco ako sedelo a Sprinter, celkový pocit jazdy Sprinterom je oveľa vyšší....
Teraz si kúpila naša pobočka v ČR nového sprintera 515 duplák, bezplatný servis majú do 666 666 km. Možno by stálo za uváženie pozrieť aj ponuku nových áut aby servis starého postupne nepresiahol cenu nového...a to nehovorím o probémoch keď musíte garantovať doručenie a potrebujete spolahlivé auto....
Ináč MB Sprinter oporúčam.....
aapalo
Príspevky: 285
Dátum registrácie: 03.01.2008 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aapalo »

nikosk napísal:kriste kam to chodite na tie kilometre ja mam origo na ducate 230 tis a rocnik 2000 uzasne ako v kazdej teme niekto napise ze 10-11 rocne auto uz ma tolko a tolko km lebo je dovezene a atd. tak osobak nema menej ako 300 tis a dodavka menej ako 500 alebo dokonca milion fakt uzas citat tieto dristy kazdy podla vas toci strasne kilometre a v konecnom dosledku len strasite ludi
,

Nie kde ľudia chodia na tie km, ale kde ty na tom jazdíš, že za 11 rokov najazdíš 230000km???..Toľko ja najazdím do roboty a naspäť na P106. My sme kupovali do firmy dodávky v roku 2006 nové a každá najazdila 180-200tisíc km za rok. Takže koľko už asi majú teraz? Možno sa teraz niekde predávajú ako cuker s 200tisíc km... :d :D
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

nikosk napísal:kriste kam to chodite na tie kilometre ja mam origo na ducate 230 tis a rocnik 2000 uzasne ako v kazdej teme niekto napise ze 10-11 rocne auto uz ma tolko a tolko km lebo je dovezene a atd. tak osobak nema menej ako 300 tis a dodavka menej ako 500 alebo dokonca milion fakt uzas citat tieto dristy kazdy podla vas toci strasne kilometre a v konecnom dosledku len strasite ludi
trosku sa porozhliadni okolo seba, ty nejazdis pre spedicku, ty si proste asi domaci podnikatel ktory si obcas niekde po meste prevezie tovar .
Brat mal naposledy 3rocnu dailynu , pri predaji 780tisic a to bola pravdepodobne este stocena predchadzajucim majitelom , bolo to vidno na stave auta . Teraz ma 2 tyzdne novu dailynu a ta bude mat teraz 10 000km.
Hovori sa menej doveruj viac preveruj , mozno natrafi chlapik na auto so 150 tis km :D. Na tychto autach sa da lepsie podla stavu pozriet kolko to ma za sebou ako osobak lebo nabeha viac km
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

nikosk napísal:kriste kam to chodite na tie kilometre ja mam origo na ducate 230 tis a rocnik 2000 uzasne ako v kazdej teme niekto napise ze 10-11 rocne auto uz ma tolko a tolko km lebo je dovezene a atd. tak osobak nema menej ako 300 tis a dodavka menej ako 500 alebo dokonca milion fakt uzas citat tieto dristy kazdy podla vas toci strasne kilometre a v konecnom dosledku len strasite ludi
Lenze zakaznik ide kupit auto, ktore sa inzeruje na predaj. Nie to tvoje, co mas postavene na dvore.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

Roberbo napísal:
nikosk napísal:kriste kam to chodite na tie kilometre ja mam origo na ducate 230 tis a rocnik 2000 uzasne ako v kazdej teme niekto napise ze 10-11 rocne auto uz ma tolko a tolko km lebo je dovezene a atd. tak osobak nema menej ako 300 tis a dodavka menej ako 500 alebo dokonca milion fakt uzas citat tieto dristy kazdy podla vas toci strasne kilometre a v konecnom dosledku len strasite ludi
Lenze zakaznik ide kupit auto, ktore sa inzeruje na predaj. Nie to tvoje, co mas postavene na dvore.
a takých je ako šafránu.... skôr najdeš ihlu v kope sena...
nikosk
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 15.08.2008 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nikosk »

skoda ,ze ste moj prispevok vobec nepochopili ,ale ze vobec ,no co uz s vami?
murcinko
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 31.10.2009 14:23
Zdieľať na Facebook

Tie kilometre

Príspevok od používateľa murcinko »

No ja neviem ako Vy, ale podla mna je mozne aby auto nabehalo za 12 rokov 250 tisic kilometrov, Ked si zoberem ze to auto jazdi tak 250 dni v roku a kazdy den tak maximalne 80 km , tak mi to celkom vychadza... Ale ako som pisal kilometre niesu pri dodavke vobec smerodajne, my jazdime len kratke trasy po meste a tak to aj vyzera. Uz pomaly rozozraty nosnik, tlmice menene neraz a ajtak maju najlepsie za sebou, dorazy na prach. Vlastne len cakame kym sa to rozpadne.

Ja osobne by som urcite do 10 rocnej dodavky nesiel.
ode
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.08.2010 17:04
Bydlisko: bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ode »

Zdravim vsetkych.Mam na vas prosbu ohladom kupy novej dodavky.Mam ducato 3liter L4 H3 Maxik.Nabehanych zatial 180000km.Auto celkom ok,az na pár drobností,ziadna velká závada,zatial.Ale rozmyslam nad mb sprinter,alebo vw crafter.Mb v6190ps,vw 2,0bitd 163ps,prosím vás o radu ktoré zobrat,ktoré je spolahlivé.Ducato ma iba jednu chybu a to ze oproti mb,alebo vw nezoberie 7europaliet,ale len5.Jazdím dlhé trate.O pohodlí neni ani rec,ducato sa nedá porovnat s týmito dvoma,ale ide hlavne o to ze ktore s tychto aut radcej kupit,R:V:-2012.Lebo na sprinter som nepocul moc chvály,ale neviem ako tento nový? Pozeral som aj Iveco,ale neviem,netvrdím ze je zlé,ale.....Poprosím o radu,ci MB,VW,Iveco,Fiat alebo Renault Master.Jedno z nich potrebujem a potom uvidim ci zoberiem Plech.dodavku,alebo len podvozok a postavim valnik.Dakujem za vase rady,aby som sa vedel rozhodnut. :300f: :28b7:

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: avelmak a 19 neregistrovaných