Kúpa - Citroen C4 alebo Xsara Picasso

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

liehovar
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.05.2007 09:26
Zdieľať na Facebook

Kúpa - Citroen C4 alebo Xsara Picasso

Príspevok od používateľa liehovar »

dobrý deň, chcel by som sa opýtať na vaše skúsenosti.Chcem kúpiť benzínovú 1,6 -ku,c4 alebo xsara picasso.Prosím o radu, čo je lepšie z hľadiska spolahlivosti motora,spotreby,atd. za dobré rady vopred dakujem.
adrian69
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 01.08.2006 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adrian69 »

Preco , Preco francuza? Si tu nový? Kazdý mechanik a motorista vie že renault, citroen a peugeot vyrábá autá len na pohlad nic iné. Raz ma nahovorili na 307 lebo bol lacny a pekny ale to auto bolo ako hracka pritom sa aj kazilo, ked som prestupil do Octavii 2 odvtedy nesnívam o inom, premna to je auto.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak je najdôležitejšie kritérium spolahlivosť,tak jednoznačne Picasso z motorom 1,6 8V...je to síce trochu letitý motor,ale nezažiješ s ním žiadne vzrušenie.Celkove je auto jednoduché.Nekonečný spolahlivý robotník,neskutočne nenáročný,auto samotné velmi variabilné.Ceny sú dnes velmi nízke a to auto je schopné dožiť v pohode veteránsky vek.Tiež som volil pre syna túto volbu,tiež chcel auto s jedinou starosťou natankovať a cielene sme hladali jedine túto alternatívu až sa podarilo a nelutujeme to.Za máličko peňazí statočne muziky.Mám tie autá prečítané do poslednej skrutky a toto vyšlo ak sa zvážili všetky požiadavky,variabilita (dieťa zo servisom),priestor,pohodlie,klíma nutná,bezproblémové,niečo na čo som profesne nekompromisne vybavený.
Abraxas
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 20.11.2009 18:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Abraxas »

Ano, jedině VW group jsou bezporuchové a spolehlivé vozy.A pokud možno TDI.K věci .C4 pokud ti stačí menší auto.Pro rodinu ,kočárek ,saně ,boby atd .C4 Picasso.Máme v rodině tři Citroeny najeto dohromady okolo miliónu km a fandové Oktávek asi v jiném autě neseděli,škoda.Pro ně.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

mansell napísal:radsej si kup za tie prachy toyotu auris 1.6
Keby si mu radil Corollu Verso ešte by som to pochopil... :angry:
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

servisujem picasso 1.8 16v a motor 1.6. Okrem filtrov, oleja, kotúčov a čeľustí zatiaľ majitelia nepotrebovali riešiť absolútne nič. Zato posledný týždeň som tu mal 2x HTP so skákajúcimi otáčkami a TDI s desne zaneseným EGR a saním.

Kto sedel a VIEZOL sa v v pohodových sedadlách citroenu a tvrdej lavici octavie, tak vie porovnať.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na prvý pocit môže byť mäkké sedadlo príjemnejšie, po 4 hodinách jazdy sa situácia môže obrátiť...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Áno,to je trafené presne,zmäkké sú velmi príjemné ale dlhodobé cesty unavia chrbát,tvrdšie ako v Octávii do dlhých hodinách tak nezmordujú.Robieval som cesty ktoré z jednou polhodinovou prestávkou v Passau trvali 23 hodín v kuse,to je velmi dobrý test.Cico to opísal úplne presne,hold ale treba zvážiť kolko hodín sa v aute bude sedieť v kuse a prevažne. No a Citroen je už aj samotným perovaním tak trocha povyše,u hydra úplne nedostižný
martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinpb »

mimo témy: adrian - keď niečo píšeš zamysli sa najprv-- alebo povedz to francuzom.. je to niečo také ako keby si povedal v srdci terchovej že jánošik bol hungár...

k téme: xsara picasso.. páči sa a známy ju má a nechce nič íné
chocho
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17.10.2009 18:30
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chocho »

Pohodlie na sedačkách je aj dosť subjektívna záležitosť. Ale v prípade Xsary Picasso takmer každý ocení sedenie vpredu. Vyššie položené, tým pádom veľmi pohodlné nasadanie aj vysadanie. Sedenie mäkké, ale prirodzené, neunavuje ani na dlhých trasách. Vyslovene nadštandartné, overené na trase do Francúzska. Zadné sú menej pohodlné, ale ja sa tam napr. vozím často a nemám problém.
Ako písal MHlavatý. 1.6 motor je veľmi spoľahlivý, bezproblémový. 1.8 16V trpí niekedy zvýšenou spotrebou oleja.
Pozor na zadnú nápravu, väčšina potrebuje po určitej dobe repas ložísk, nie je to úplne najlacnejšia záležitosť, ale ani nijak drastická. A za to pohodlie torzných tyčí to stojí.
Tá o ktorej píšem je synova a je veľmi spokojný, často mu ju berie mama :d :D . Tá si ju tiež obľúbila.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

medzi týmito dvoma ti neviem poradiť, čo bude lešie aj ked som už mal viac ako30 aut...

a títo dvaja mansell adrian69, tých už ani nečítajte...
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

samozrejme že som nemal každé 5 rokov! ani nepíšem, že citron je jednička, ale myslieť si o octavkach že su jednoičky je trošku scestné. a to som ich mal asi 6 a rôzne motorizácie.
kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalli »

Ahojte, este sa spytam na ten 1,6 litrovy 8V motor. Vidim tam 3 varianty vykonu 66kW...70kW.....a 80kW. 8V bude asi len 66kW a ostatne dva su 16V?
Ked mozem este hodit do plena, mam velmi vela znamych, co si zadovazili tieto vozy aj v diesli aj benze a nikto nenadava, naopak vychvaluje ako skveleho pracanta pre rodinu.
Ale je to aj tym, ze vsetci, co ho maju, su vo veku 40-50 rokov a zrejme aj vekom sa menia a zvyraznuju priority pouzivania...:-) Uz sa nejedna na semaforoch na zelenu porozhadzovat asfalt po okoli a na dalsom semafore zrolovat pri brzdeni asfalt aj so zebrou....:-) Auto do mesta, pre mamicky, na okresky aj na dlhu dovolenku k moru.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných