Kúpa benzínovej A4 B7

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kenysvk
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.08.2017 15:40
Zdieľať na Facebook

Kúpa benzínovej A4 B7

Príspevok od používateľa kenysvk »

Ahojte, chystám sa kúpiť Audi A4 B7 a chcel by som radu ktorý benzínový motor sa najviac oplatí, do tohto auta.
1.6 mi príde dosť slabá tak zvažujem 2.0 , 1.8T , alebo 2.0 TFSI
Zaujímala by ma životnosť a servisné náklady týchto motorov, aby som náhodou nekúpil nejaký nepodarok alebo niečo čo by ma pri servise stálo veľa peňazí.
Rád by som chcel automatickú prevodovku, no k týmto motorom sa robila len prevodovka multitronic. Nečítal som o nej zrovna chvály, ale niekde som sa dočítal že jej robili problémy hlavne naftové motory, keďže mali veľa NM oproti benzínovým. Tak by som chcel vedieť či je to pravda alebo nie a či to mám s touto prevodovkou skúsiť. Mám pocit že tip tronic sa dával do modelov s quattrom, ale 4-kolku nepotrebujem, boli by to pre mňa peniaze navyše a takisto vyššia spotreba.
Naftové motory som vyradil úplne keďže môj ročný km nájazd sa pohybuje niekde okolo 15 - 20 000km a zvyčajne jazdím kratšie trasy.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja ťa len úpozorním že vnútorný priestor A4 B6(B7) je velmi blízky Fabii I. Akokeby si si kúpil Fabiu I v inom obale s lepším podvozok - asi tolko
Pohladaj nejaké recenzie a všade tomu vytýkať mizerný priestor pre posádku vzadu.
Ja osobne by som za to nedal tolko prachov čo sa za to pýta ani omylom, image je na nič
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak už sa takto pýtaš,je zle lebo si na polceste vyrobiť elegantný kotrmelec.Kúp ak sa páči.Ale ak začneš zisťovať tak aj zistíš a zrejme ťa to nepoteší že len ojedinele sa niekto vyjadrí pozitívne,aj to len pre slabý nájazd km..Úplne zbytočne v tomto prípade riešiš či benzín či diesel,lebo jedno ako druhé vie potešiť,ten benzín ešte skôr než diesel.Veď zisťuj,a potom sa na celé ešte vyspi.Ak ten prieser ešte zadupluješ tou úžasnou prevodovkou tak urobíš čin roku.Ani trochu ti nie sú divné neprimerane nízke ceny týchto motorizácií ? Nebude to dlho trvať a ceny sa stretnú z predchádzajúcou generáciou,lebo táto nová sa k nej ani neblíži,na tie voloviny (napr konektivita a podobné nepotrebné blbiny )čo do toho teraz pchajú nemyslím.Tieto autá majú zarábať (pozor ale výrobcovi) a tomu sa podriadilo všetko,a ty budeš iba jeden ďalší čo to do bodky naplní.Napísať že diesel nie lebo krátke trasy,no neviem,ale v krátkej trase problém nie je ak sedí za volantom človek zo štipkou rozumu.Ver tomu že vlastnému synovi zatrhnem diesel ak je problém,a to jazdí len denné zápchy Rovinka - Ba a myslíš že má problémy ? Len zistuj,kto číta veľa sa dozvie,na nete je všetko
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ked A4 tak len 2.8 V6 Turbo

s dvoma vyfukami.... :3035:

Ďalšie moje auto bude už len s dvoma vyfukami...
kenysvk
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.08.2017 15:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kenysvk »

sedel som v nej a vnútorný priestor mi postačuje. Už len kôli DPF filtrom nechcem naftu, pretože na dialnicu sa dostanem tak 5x za rok
pik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.05.2016 12:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pik »

2,0 tfsi som mal na TTčku - rv. 2007. Motor to bol do toho auta perfektny, co sa tyk kazovosti, bez problemu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných