Kupa benz. auta do 5000 mimo japonca

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Kupa benz. auta do 5000 mimo japonca

Príspevok od používateľa kazimir »

Kolegovi dosluzila fabia htp a poziadal ma o pomoc s vyberom jazdenky a pravdupovediac ma zaskocil aj ked ma poziadavky uplne jasne.

Chce jednoduchy benzinovy nepriamovstrekovy stvorvalec, ktory nebude hrdzavy a vnutorny priestor nie je mensi ako vo felicii, proste golf trieda velkosti aspon (prinajhorsom tej fabie 1). Dolezita je aj poziadavka kupy do 50km od bydliska (Zilina). Nie CCC.

Rozpocet je 5000€, ale povedal, ze keby mohol kupit starsie zachovale za 2500-3500, ktore mu rovnako posluzi na 4-5 rokov, tak by mu to stacilo. Jednoducho chce nieco viac ako len vozidlo na dojazdenie STKcky na dva roky.

Co sa tyka vybavy tak mu stacia elektricke predne okna a manualna klimatizacia. Je to na dochadzanie tak pod 20km tam a spat do prace, neviem presne. Je to najkludnejsi vodic, ktoreho poznam a aj sam chce objem motora tak 1.4-1.6 (1.8 vo vynimocnom pripade). Menej nie.

Kupu by chcel co najskor, 1-2 mesiace, nema rok na cakanie.

Preto su z vyhladavania vylucene japonce, lebo civic a corolla e11 su samozrejmost, ze berie ale nie su moc dostupne v tychto kriteriach a mazdy hrdzaveju dost.


Keby kupujem pre seba, tak si pockam na 1.4ky Civic, Corolu, Bravo, Focus. ALE kedze ma kriteria taketo, tak na vyber moc nie je. Od VW mozno daku 1.4, pripadne megane 1.4, korejec 1.4? Tam sa bojim retazi. Proate kvoli poziadavkam trwba vybrat z dostupneho na trhu a to su tie "horsie" auta voci tym hore spomenutym.

Co z toho zbytku by ste vybrali?
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Môže Renault Fluence 1.6
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Dik za navrh. Fluence som mal davnejsie ja sam v hladaciku a bolo mi to nesympaticke. Z renaultu je jasno, tam sa berie megane 2 sedan a grandtour a megan 3 hatchback ak bude solidny, lebo ten uz siaha na vrchol rozpoctu.

Peugeoty vobec nepoznam, tam sa javi 207sw trochu, ale len trochu a nepoznam ho. Od nich a citroenu mi viac nenapada.

Korejskych 1.4 ceed, i30, rio sa bojim poradit kvoli retiazkam.

Z fiatu mi napadne jedine bravo 1.4 bez turba, ale tie pozeram sam a posledny solidny som videl na zaciatku leta. Je ich malo.

Koncernove 1.4ky by pripadali do uvahy, tych je celkom vela, golfy 4,5, bora, leon. Len z tych mam take zmiesane pocity, lebo maju zlu povest so spotrebou oleja a prevodovkami, na to mna osobne upozornoval mhlavaty pri 6kovom golfe. Ale v okoli skor som mal skusenosti so zlymi 1.6kami ako 1.4kami.


No neviem, kazdy navrh dobry. Priplatit si a dat si doviezt civic, corolu, focus? Neviem, fakt.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

s tym bravom, ani sa mi to nechcelo verit a naozaj 4 kusy na SK ?? :41c2: kde su tie auta ? kachlovych je 28 :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Ked clovek nevie, alebo nema vlastny nazor, vzdy tu bola a bude jednotkova okta.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

No jo, tych dieslikov je v kazdej znacke viac. Staci pozriet aj ten pomer pri focusoch.


Jednotkova okta, 1.4? Ja 1.6ku neodporucim, tri v mojom okoli boli pohroma.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zrušil by som požiadavku do 50km od bydliska
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Asi sa bude hladat Ford Focus 2 1.6 16V 74kw.
O tom aute toho ja extra vela teda neviem, az na tie klasicke keci z kazdej stranky na recenzie.

Viem, ze je kratko sprevodovany, niekedy huci studena prevodovka, uniky posilovaca.

Vyskytuje sa hlavne v bazaroch teda, dat im sancu, alebo si odrazu najst slusneho dovozcu a spolahnut sa na dovoz?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Už ked riešiš dovoz, tak to zrovna môžeš vycestovať aj viac ako 100km od domu v rámci bydliska, alebo si ten dovoz poriešiť rovno sám a aspon budeš mať istotu že si na tom nikto nič neprihodí.

Zo ZA zasa nie je až tak daleko do CZ, žiadna jazyková bariera, akurát tie opletačky s prihlásením tu na SK. Pri tom rozpočte to asi ani nemá zmysel, lebo hned musíš rátať 700-800€ len na papierovčku v CZ + dovoz a papierovačku tu na SK. Teda by si musel kúpiť auto za maximálne 4200€
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ivko, akú 800e papierovačku v cz myslíš?
Svokor doniesol golfa z cz minuly rok. Len mu to odhlasili, potrebujes akurat typove schvalenie, aby ti ho na sk potvrdili, potom ko, stk,ek a prihlasit. Žiadne jazykové prekladania a vravel mi ze do 500e ho to vyšlo. Mal 77kw.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mariansev a 19 neregistrovaných