Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa jergusko »

Ricardinho83 napísal: 29.11.2021 12:30 Thomasl, jediny realny problém je tam to, ze predáva auto, ktore neni jeho.
Ďalej ani netreba pokračovať. NEBRAŤ!!
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa seven549 »

tiez sa divim preco to nechce takto predat ked peniaze dostane hned pri prepise.bezny clovek kupujuci a aj predavajuci nema ako zistit ci tam neni exekucia.jedine na di mu to povedia hned na zaciatku prepisu {zadarmo} alebo si to pojde zistit k nejakemu exekutorovi za poplatok.

ja som sa raz zazil sok koli autu pred 6 rokmi.ani som o tom nevedel ked som predaval auto ze je blokovane.vratil som peniaze kupujucemu a podho za tym exekutorom. previezol som sa koli tomu rovno za tym exekutrom dokopy 150km.adresu a meno mi dali na di.a tam mi ten vravi ze ak zaplatim hned teraz tych 33.60euro odblokuje mi auto ale musim mu povedat ktore.akoze ktore ?????boli blokovane 2 auta,druhe u ineho exekutora {ten dotycny exekutor mi dal meno a adresu tiez zadarmo} za nezaplatene pokuty za rychlost este z roku 2002,2004.ani som o tom nevedel.nepamatal som na to.a to auto ktore blokoval som mal od roku 2011.

vratil som sa auto uz bolo v systeme odblokovane predavajuci cakal a policajtka mi dala dalsi gol ---auto je v patrani ako ukradnute---.kupujuci uz pozeral ci sa neotoci no vyckal zistili ze moje vinko ma jedno cislo ine ako to v patrani tak vsetko mohlo pokracovat.

cize peniaze co som kupujucemu vratil mi dal naspat.a sam videl ze aky je s ym kolotoc ked dojde na prekvapenie.

cize ja osobne beriem ak niekto chce platit pri prepise.no tym padom ani auto skor nedostane.
Naposledy upravil/-a seven549 v 29.11.2021 15:27, upravené celkom 1 krát.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Obhliadka na základe inzerátu cez víkend.
Cesta domov - rozležanie, premyslenie.
Padol záver - beriem. Kontaktujem majiteľa, že beriem.
Dohodnutý termín na stredu (dlhý deň na DI).
Ráno príchod k vozidlu a majiteľovi. Kontrola, či nenastala akákoľvek zmena od víkendu. Vypísanie zmlúv a všetkých sprostostí. Príchod na DI - v dvojici - ja a pôvodný majiteľ. Prepis vozidla - ak toto všetko úspešne prešlo - vyplatenie kúpnej ceny.
Takto som to vždy ja vyžadoval a takto to vždy predávajúci akceptoval a kvitoval.
Ak s týmto mnou navrhnutým postupom mal majiteľ problém - dovidenia, už nemám záujem."

Undertaker, suhlas, idealny postup. Ale ked kupujes z inehi okresu, stretnut sa na jednom DI nestaci. On musi na svojom odhlasit a ty na svojom prihlasit. Preto je lahsie zobrat auto, dat prachy a doposielat postou. Ale je pravda, ze to s tou potencialnou exekuciou sa moze vypomstit tymto sposobom
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa achada »

Ricardinho83 napísal: 29.11.2021 15:26 On musi na svojom odhlasit a ty na svojom prihlasit.
Vecer po prichode domov, elektronicky z tepla obyvacky. Aky problem?
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa autokomplet »

Je tu riziko ze majitel o predaji ani nevie alebo ma exekuciu
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa achada »

Obrázok
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ricardinho83 napísal: 29.11.2021 15:26 Undertaker, suhlas, idealny postup. Ale ked kupujes z inehi okresu, stretnut sa na jednom DI nestaci. On musi na svojom odhlasit a ty na svojom prihlasit. Preto je lahsie zobrat auto, dat prachy a doposielat postou. Ale je pravda, ze to s tou potencialnou exekuciou sa moze vypomstit tymto sposobom
Všetky vozidlá, okrem posledného skútra, boli z cudzích okresov. Preto si vždy predaj - kúpu vozidla orientujem na stredu - dlhé dni na DI - stíham na DI u predávajúceho spolu s ním odhlásiť a taktiež u seba na svojom DI prihlásiť. Všetko je okamžite čisté, vybavené, bez starostí. Chce to len trošku vopred naplánovať a dohodnúť.
Je pravda, že nedávno (~mesiac?) dozadu som žiadal o dva nové TP - sťahoval som sa - a rezervácia termínu na DI v Žiline je nemožná, resp. na mesiac vopred všetko vytrieskané - panuje tu "mafia" o ktorej sa vie a zatiaľ nikto nič nerobí...
Takže by som s týmto mojim obvyklým postupom mal malý zádrhel, ale určite by som sa nevzdal tej časti plánu, keď ja spolu s pôvodným majiteľom odhlasujeme spoločne jeho auto na mňa na jeho DI.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa smarik »

Prihlásenie z pohodlia domova, bez čakania... Kurier prinesie doklady. By som mohol omalovat, cakat na DI, brat si casenky....
janota
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.10.2005 06:38
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa janota »

Pre zadávateľa rada: čo je na tom že priateľ predáva auto priateľke, vy tu premúdrelí a najmúdrejší česť výnimkám, by ste pustili svoju priateľku či manželku predávať auto, počúvať technické otázky a ísť niekam na obhliadku s cudzími ĺudmi ? Veď predpokladám, že asi nebude problém sa zoznámiť s predávajúcou, fyzicky si overiť či auto patrí jej a či samozrejme súhlasí s predajom a sumou za auto. Samozrejme je normálne,že priateľ, manžel pomáha pri predaji, ale stále platí, že normálni ľudia sa vedia aj normálne dohodnút. Predpokladam že auto nebolo v osade alebo v pentagone a aj ste sa s ním stretli a aj rozprávali. Keď je predávajúci príčetný a vy máte záujem o auto, normálni ludia sa vedia vždy rozumne dohodnúť. Uvedomte si ale aká je momentálne situácia na ODI a termín môže byť aj o mesiac a po druhé, nie každý má elektronický občiansky preukaz a keď aj áno neznamená to že vie s ním aj narábať na stránke minv... čiže sťále platí, je to len o ľuďoch. Jednoducho nieje možné okamžite auto odhlásiť, samozrejme záleží od miesta registrácie... čiže moja rada znie, rozumne sa s ním dohodnite, urobte zmluvu s priatelkou, jej dajte peniaze, do zmluvy si dajte hraničný termín na odhlásenie, odovzdajte jej splnomocnenie na odhlásenie a čakajte na odhlášku, ak teda nieje schopný auto na vás odhlásiť elektronicky... inak je info linka minv 0800 222 222 kde vám veĺmi ochotne poradia a zistia, či náhodou nieje auto blokované, v exekúcii.a.pod. Nieje každý podvodník. Prajem veĺa šťastia a zdravia
wabi
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 12.04.2007 22:47
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa wabi »

janota napísal: 29.11.2021 19:22 Pre zadávateľa rada: čo je na tom že priateľ predáva auto priateľke, vy tu premúdrelí a najmúdrejší česť výnimkám, by ste pustili svoju priateľku či manželku predávať auto, počúvať technické otázky a ísť niekam na obhliadku s cudzími ĺudmi ? Veď predpokladám, že asi nebude problém sa zoznámiť s predávajúcou, fyzicky si overiť či auto patrí jej a či samozrejme súhlasí s predajom a sumou za auto. Samozrejme je normálne,že priateľ, manžel pomáha pri predaji, ale stále platí, že normálni ľudia sa vedia aj normálne dohodnút. Predpokladam že auto nebolo v osade alebo v pentagone a aj ste sa s ním stretli a aj rozprávali. Keď je predávajúci príčetný a vy máte záujem o auto, normálni ludia sa vedia vždy rozumne dohodnúť. Uvedomte si ale aká je momentálne situácia na ODI a termín môže byť aj o mesiac a po druhé, nie každý má elektronický občiansky preukaz a keď aj áno neznamená to že vie s ním aj narábať na stránke minv... čiže sťále platí, je to len o ľuďoch. Jednoducho nieje možné okamžite auto odhlásiť, samozrejme záleží od miesta registrácie... čiže moja rada znie, rozumne sa s ním dohodnite, urobte zmluvu s priatelkou, jej dajte peniaze, do zmluvy si dajte hraničný termín na odhlásenie, odovzdajte jej splnomocnenie na odhlásenie a čakajte na odhlášku, ak teda nieje schopný auto na vás odhlásiť elektronicky... inak je info linka minv 0800 222 222 kde vám veĺmi ochotne poradia a zistia, či náhodou nieje auto blokované, v exekúcii.a.pod. Nieje každý podvodník. Prajem veĺa šťastia a zdravia

Toto je rozumný príspevok. Kedy ste sa naposledy dostali po predaji na DI odhlásiť auto bez nervov alebo tlačenky ? Ale jedno beriem - áut je kopec. Komu sa postup nepáči, nech si vyberie iné...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa oco13 »

Nieje každý podvodník

To je sice pravda, ale rovnako platí aj to že dobré veci nie je dôvod predávať a ak o každom predpokladám že je lump a podvodník, tak prekvapenia sú len príjemné. :40bd: :40bd:
Pesimista je len dobre informovaný optimista. :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa autolaik »

oco ale to potom znamena ze tie traktoriky co predavas ... :)

a moj pripad,synator (dospely chlap,no pre mna stale len synator) sa uz nechce vozit na skutri,tento rok urobil cca 300km ,aj ked to nie je velmi objektivny udaj lebo dost dlho bol v servise ...tak ho rozmyslam na jar po stk predat. Podla tvojej logiky som podvodnik
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Autolaik, jasne, a to aj v pripade, ze by niekoho nedajboze napadlo, ze vymeni svoje stare auto za novsie a modernejsie lebo chce. Alebo ho sktatka to jeho omrzi a chce vyskusat ine. V tom pripade musis mat prenajaty hangar kde tieto staršie auta budeš skladovat a platit za ne dalej PZP, STK a EK aj ked ich nepotrebujes.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa achada »

Ja som kúpil tri auta a nikdy ziaden problem; rozumni ludia sa vzdy dohodnu; daj peniaze priatelke a cakaj a podobne kydy si mozete nechat kym nepodpisete papier, ze kazdemu, kto sa kvoli tymto radam popali, zaplatite plnu sumu, o ktoru pride! :3c90:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa oco13 »

oco ale to potom znamena ze tie traktoriky co predavas ..
Ano samozrejme sú to vraky a kupujúci je niekolkokrát upozornený na všetko čo je tam zlé, niekedy aj pridám navyše. lol
Podla tvojej logiky som podvodnik
Jednoznačne - každý jeden človek je lump a........ -šetrí to sklamania. :4012: Fú a keď sa pozriem do zrkadla - to rovno zavrieť aj bez súdu. :40bd:
ze vymeni svoje stare auto za novsie a modernejsie lebo chce.
Toto je uplne najhoršia varianta - rozmaznaný spratek čo sa nemestí do kože - aj keď by mal 60 rokov - berie sa mentálny vek. :42f8: Ak mi niekto povie, že auto sa mu zunovalo rovno skladám telefon, bez pozdravu. :42f7:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jaster-83, tuninka a 16 neregistrovaných