Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa Thomasl »

zdravím ,zháňam auto pre druhého syna ,jedná sa o Golf 6 benzín a predávajúcemu som navrhol zaplatenie kúpnej ceny pri odhlásení na dopravnom inšpektoráte ,ten to však odmieta a chce peniaze vopred do ruky pred odhlásením,dušuje sa, že auto nie je v exekúcii,nechce sa mi do toho ,ako by ste postupovali...?Vysvetlil som mu ,že aj po odhlásení a nevyplatení mnou može auto opätovne prihlásiť spätne na svoje meno...
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa achada »

Aut je ako hnoja.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa Thomasl »

auto nie je napísané na neho ,ale na jeho priateľku...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa oco13 »

Človek čo už má syna s VP by teda už mohol mať trocha racionalneho uvažovania.
Pošli dotyčného predajcu .... vieš kam. Už by som sa s ním ani len nebavil a žiadna zlava by to nespravila. :4012:
Už len to, že niekto predáva auto čo nie je napísané na neho - :40bd: :40bd: dovi dopo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa Thomasl »

to sa aj stane ,ale mňa by zaujímalo ,čo by sa mohlo stať keby som mu tie peniaze vyplatil...?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa oco13 »

Bol by si bez peňazí aj bez auta
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa Thomasl »

vďaka za odpoveď,zamávam mu radšej...
















´da
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa leonNL »

Predava auto co nie je pisane na neho, to by sa este pochopit dalo, kto by s chlapskymi vecami nepomohol priatelke, ze ano? Co sa ale pochopit neda, a co by ta malo odradit, je, ze ti nechce predat auto stylom: peniaze na ruku ihned po odhlaske na DI.
Opytaj sa ho aky ma problem stretnut sa na DI kde mu ukazes hotovost, ktoru mu po odhlaske okamzite este pri okienku odovzdas…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa herin »

Možno priateľka o tom ani nevie, že jej ide niekto predať auto...on to predá a ked priateľka/ktorá už ani nemusí byť priateľka/ zistí že auto je fuč, tak ho ohlási ako kradnuté..
Oki šak ti ho asi zhabú a ty budeš mať po aute a po prachoch..prachy vysúdiš tak možno o 5 rokov a on kedže ich nemusí mať si dohodne splátkový kalendár a bude ti to po 50 eur splácať čo ja viem ale 10 rokov...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa mastik29 »

Pred prepisom sa tam neda strcit OTP do citacky, co z nej vylezie? Tie citacky tam boli, ak si dobre spominam.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Thomasl, jediny realny problém je tam to, ze predáva auto, ktore neni jeho. To je dovod mat obavy, kedze aj keby si mal auto napisane na teba, zmluva je neplatna. Keby skutocny majitel nahlasil kradez, skoncil si a musel by si sudit prachy od predajcu co je na dlho.

Ale odhliadnuc od toho, nepises ci by ti dal auto hned ked ty jemu prachy. Ak hej tak prachy pred prepisom aky problem? Spises zmluvu, das prachy, on tebe auto. Nasledne sa prepise. Este som to nikdy neriesil inak a ziaden problem nebol. Ked mas ty auto, skor predajca je motivivany, aby si to mal co najskor na seba. Tu je problem ten, ze to skratka neni majitel
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa achada »

Ricardinho, o exekucii alebo inej tarche na aute si uz niekedy pocul? To je to preco sa peniaze nedavaju VOPRED! Lebo potom sa tu vyplakava - zaplatil som auto a predajca ho nechce odhlasit. On by mozno ja chcel, ale nemoze.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Achada, ok, moze byt, toto ma nenapadlo
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Neprečítal som si všetky príspevky - iba zopár.

Doposiaľ som si kúpil tri jazdené vozidlá a dve motorky (skútre).
Pri všetkých som postupoval totožne.
Obhliadka na základe inzerátu cez víkend.
Cesta domov - rozležanie, premyslenie.
Padol záver - beriem. Kontaktujem majiteľa, že beriem.
Dohodnutý termín na stredu (dlhý deň na DI).
Ráno príchod k vozidlu a majiteľovi. Kontrola, či nenastala akákoľvek zmena od víkendu. Vypísanie zmlúv a všetkých sprostostí. Príchod na DI - v dvojici - ja a pôvodný majiteľ. Prepis vozidla - ak toto všetko úspešne prešlo - vyplatenie kúpnej ceny.
Takto som to vždy ja vyžadoval a takto to vždy predávajúci akceptoval a kvitoval.
Ak s týmto mnou navrhnutým postupom mal majiteľ problém - dovidenia, už nemám záujem.
Nekupujem vozidlá na týždennej báze, aby som sa akokoľvek snažil postup zľahčiť. U mňa žiadne splnomocnenia a prevody vopred nemajú miesto!
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa jergusko »

Thomasl napísal: 28.11.2021 22:05 zdravím ,zháňam auto pre druhého syna ,jedná sa o Golf 6 benzín a predávajúcemu som navrhol zaplatenie kúpnej ceny pri odhlásení na dopravnom inšpektoráte ,ten to však odmieta a chce peniaze vopred do ruky pred odhlásením,dušuje sa, že auto nie je v exekúcii,nechce sa mi do toho ,ako by ste postupovali...?Vysvetlil som mu ,že aj po odhlásení a nevyplatení mnou može auto opätovne prihlásiť spätne na svoje meno...
Nebrať. Nič iné sa tu poradiť nedá.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných