kupa auta z bazaru

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
dalimaly
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.05.2016 17:12
Zdieľať na Facebook

kupa auta z bazaru

Príspevok od používateľa dalimaly »

je tu niekto, kto kupoval auto v AAAAuto? Aku máte s nimi skusenost?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

V prvom rade záleží na tom KDE v ktorom meste pojdeš do CCC bazaru si vybrať auto,
lebo rozhodne v takej BA maš lepší vyber aut ako napr. v bazare CCC v Michalovciach napr.

Ďalej ide o to aby ťa obtiahli čím menej ,lebo to je ich hlavná strategia..

Teda ak leasing tak rozhodne NAJvyššia akontácia aká sa vobec dá dať a doba splácaniačím najkratšia, vtedy prerobiš najmenej.

A platba v hotovosti v CCC je uplne ta najhoršia možnosť.

A samozrejme dobre preveriť auto po technickej stránke,
a vyzbrojiť sa trpezlivosťou pri čakaní na jednotlivé úkony ....
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

laco1871 napísal:... rozhodne NAJvyššia akontácia aká sa vobec dá dať a doba splácaniačím najkratšia, vtedy prerobiš najmenej.

A platba v hotovosti v CCC je uplne ta najhoršia možnosť.
Toto som akosi nepochopil lol
Na jednej strane doporučuješ maximálnu akontáciu a vzápätí tvrdíš, že platba v hotovosti je krávovina.
...........
Ale k téme.
Idem kupovať jazdenku, takže som riešil aj 3xA. Momentálne majú zaujímavú stratégiu:
1.Do ponuky dajú fajné autíčko za dobrú cenu ... no proste nekúp to.
2.Na dané auto kliknem, že mám záujem a nezáväzne rezervujem.
3.Zavolá mi pracovník z pražskej centrály a tvrdí mi že ja už autíčko predané a ponúka iné. (Chcete VW, ale ponúka Octu, chcete do 80 tis.km, ponúka 160 tis.km - a ešte tvrdí, že v tom nie je rozdiel :zg282: )
4.To auto je v ponuke ďalších 14 dní.
5.Nedá mi to a znovu naň kliknem - reku kupec nezobral, zoberiem ja.
6.Volá mi pracovník 3xA a spéruje ma, proč znovu klikám na to samý auto, když mě už zinformovali, že je prodaný ?!?!?
7.Vysvetľujem mu svoj ťažký zločin, prečo znovu klikám na to isté auto ... tvrdí, že to chvíli trvá (2 týždne), kým to stiahnú z ponuky a znovu mi ponúka Octu, či Kiu.
Resume: V ponuke majú zrejme niekoľko návnad na zakŕmenie ... keď sa chytíte, snažia sa Vám predať niečo úplne iného.
Tento systém volám ... akcia MASKOT.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

No ked tužite po Oct II. tak pridte do autobazaru CCC do Michaloviec,
tu ich maju min. 15 kusov na placi furt, stale...

Stala ponuka,tak ako držková polievka + maďarský gulaš z knedlikom v staničnej reštaurácii.... :40bd:

Čo sa týka hotovosť vs. leasing treba si uvedomiť, že CCC v prvom rade predáva uvery Quatro , auta predáva len popri týchto úveroch... :4090:

Teda je jasné,že cena v hotovosti bude len mierne nižšia alebo podobná ako cena na splatky.

A čo sa týka postupu predaja , v žiadnom bazari to nie je tak,že ukážete na auto, že toto chcem vycalujete prachy,
a za 10 min. odchádzate v aute....

Autobazar CCC nie je Kaufland...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tuto strategiu NAVNADIT na neexistujuce auta nemaju teraz, to uz pouzivaju dekadu. A ked polozis sudruhovi otazku ze preco doriti to prave predane auto ktoremu maval cez branu nestiahnu z ponuky sest dni, tak sa zacne vykrucat... a ked budes na neho tlacit tak ti aj kludne povie ze taketo veci nebrali na skoleniach o komunikacii so zakaznikom

:)

takisto vykup, naslubuju ti nerealne cisla, dojdes tam, kazdy skrabancek na dverach znizuje cenu o 1000... atd, atd.

Zakladom je spracovavat cloveka, ci uz cez telefon alebo na mieste. Dotiahnut ho cez plot, to uz len tak lahko potom neodide.

A ked tam chces predat auto, zoberu ti papiere, idu ich preverovat atd, osobne som bol svedkom situacie ked nemenovanemu kamaratovi sa snazili doniest papiere ktore zrazu neboli nejak k najdeniu ; problem vyriesil Glock 17c po objaveni ktoreho sa v druhej sekunde objavili aj doklady od auta.

Jo, kukat do hlavne z tej nespravnej strany je velmi silny psychologicky motiv. Ci je to spravne alebo nie nepovazujem za predmet tejto diskusie.
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

laco1871 napísal:No ked tužite po Oct II. tak pridte do autobazaru CCC do Michaloviec,....
Ja nechcem Octu, ja hľadám Opeľ.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Svojho času som napochodoval do ccc v BA a neomylne zamieril do pravého zadného rohu. Stál tam opustený Pegy 205 za 600 eurokorún. Keď ku mne doklusal s očividným opovrhnutím predajca ukázal som na chúďa zaprášené a povedal nachystajte mi papiere. Dobre donesiem klúčiky - netreba - tu máš telefon , keď budú papiere zavolaj.Dal som mu číslo a odpísané údaje z občianky a išiel som si po svojom.Skutočne za 5 hodín zazvonil telefon, prišiel som vyplatil , kúpnu zmluvu pred nimi hodil do koša a auto som zamkol 3m za bránou.O týždeň som si pre neho prišiel a nikto sa naňho neulakomil bolo stále tam. :40bd: :40bd: :40bd:
Pointa je vo viacerých veciach - Pegy jazdil u mňa dve stkčky a predal som ho ešte pod Tatry. V papieroch mal motor 1,4 , v skutočnosti 1,9 z GTIčka. Na dvoch STK to nikomu nevadilo , len Peggy bol trocha smednejší.Na okreskách som v tej dobe len ťažko nachádzal konkurenciu. Bohužial chýbalo mu LPG a tak po čase zamieril za ďalším pretekárom. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Sumár: nie je podstatné kde človek kúpi auto , podstatné je aby si vybral také ktoré sa nekazí - buď dobré a zachovalé (to je ťažko) alebo blbuvzdorné (tie zase už nie sú IN) :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Vyskúšaj a potom nám daj vedieť. Tiež nechápem nevýhodnosť kúpy za hotove ako tvrdí laco. Jedine ak v situácií, že človek kupuje auto za "posledné" peniaze, tak vtedy je to ok, aspoň mu ostane niečo na servis. Ale z blata do kaluže.
rybol
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14.02.2017 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rybol »

tazko povedat, ako to tam teraz funguje. viem vsak isto, ze predat im svoje auto, to sa veru neplati vobec, no ako je to s kupou, ked jeden povie tak a druhy onak. ak sa vsak rozhodnes tam predsa len ist, tak si poriadne precitaj zmluvu aj niekolko krat
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Tak je jasne ze kupa z bazaru zahrna nejake nevyhody.
-zmluva v prospech bazaru, teda dobre osetreny predaj.
-kupa od ludi, co sa zivia predajom ojazdenych aut a nie ich opravou a spolahlivou prevadzkou.

Takze dvojnasobne vacsi pozor na technicky stav. Co je pre laika takmer nemozne. Aj po vykonani vsetkeho zo vseliakych navodov je to stale macka vo vreci a dôkladne určiť kompletny stav vozidla má problem aj dobrý diagnostik, keď nepozná historiu.

Bazar nikdy nebol a nebude charita. A jeho jedinym cielom je zarabat.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

do 3A nikdy nemoze ist kupovat mlady naivny par , alebo mladik bez skusenosti ide kupit svoje prve auto a podobne... - to je urcite problem, ...kupoval som tam uz auta a pohoda - na sposob popisany ocom, ale ja sa trosicku vyznam.... tam si chod vyhliadnut auto a potom tam zober mechanika, co povie.... ak si nevyrastol na motore s bruskou v jednej ruke, v druhej zvaracka a v tretej aspon golasada, tak tam sam nikdy nic nekupuj.....
remris
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.03.2018 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa remris »

Ja by som sa im snazil vyhnut. Osobne som ich jednanie uz zazil a mal som dost. Nasjkor bolo vsetko v pohode, no po chvili , ked som bol na vazkach, ci to auto vezmem, zacali na mna tlacit, pchat mi zmluvy pod ruky, aby som ich konecne podpisal. Ich jednanie sa razom zmenilo na poriadny natlak, tak som mu hodil tie papiere do ksichu a odisiel som
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Taxko im nieco vycitat alebo nevycitat, ked v kazdom odveti sa tlaci silno na reklamu a pozitivnu prezentaciu.

Treba sa riadit tym, ze akonahle sa cítim trosku nekomfortne v nejakej situacii tak proste odchadzam. Hlavne ked ide o hromadu mojich vlastnych penazi, ktore sa rovnaju hromade odpracovaneho casu.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], fzubaty a 73 neregistrovaných