Kúpa auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0950493088
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.12.2016 14:12
Zdieľať na Facebook

Kúpa auta

Príspevok od používateľa uwa0950493088 »

Zdravím uvažujem nad kúpou jazdeného auta. Zaujimalo by ma aký benzínový motor by ste odporučili. Zvažujem golf 5 alebo BMW 1 chcel by som ostať hlavne pri Nemcoch. Cenovo sa pohybujem do 6000€. Našiel som toho veľa popísaného o diesloch ale p benzínoch uz až tak nie a preto budem rad za každú radu.
adrixo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.06.2018 13:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adrixo »

záleží aj podľa toho koľko najazdíš.. pri týchto autách nie je benzín zlá voľba, no neviem, osobne by som pri nich šiel skôr do dieslaku
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Keby hľadám benzín tak určite lovím v iných vodách, napríklad Focus

1er je predražená pi<>vina s mizerným priestorom, to nechaj pre iných

Čím viac obľúbené autá budeš pozerať tým ťažšie sa hľadá solídny kus
uwa0950493088
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.12.2016 14:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0950493088 »

Auto potrebujem do zahraničia pretože robím v zahraničí a do teraz som mal len diesel ale bojím sa že keď budem v zahraničí chodiť denne 20km z roboty a domov tak že ten diesel nie je dobrá voľba aj keď raz za 3-4 mesiace spravím cez 1000km cestou domov.
Kusiakgsr
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 02.07.2018 12:53
Zdieľať na Facebook

Golf

Príspevok od používateľa Kusiakgsr »

Ak ti to pomôže pri rozhodovaní tak ja vlastním VW golf V 1,4 16v a Max spokojnosť. Mám ho 2 roky, cca 125000km(mojich 25tis) a nemal som s ním žiadne problémy. Auto šliape ako hodiny, nič nebucha,neklepe. Ma síce malý výkon ale mne to úplne stačí a po diaľnici tých 150-160km/h bez problémov. Čo stráca na vykone, doháňa na spoľahlivosti a nízkych nákladoch na servis. Tak napr výmena oleja cca 50e, zadné obloženie 20e. Ostatné neviem lebo nebolo treba :) ročné PZP 90e. Golfik benzín ti odporúčam aj keď tu budú určite namietať tdi-ckari. Akurát si daj bacha na tsi a pri klasických 16v na výmenu rozvodov (interval 90tis)
Ja som svoj kupoval od známeho čo ho mal od novoty a je veľký pedant. Tiež by som ti odporučil niečo také.. vyhnes sa tak stocenkam a buranym autám.
Pokiaľ nie si náročný na výkon auta, 1.4 16v je ideálna voľba.
Ja mám v pláne svojho predať aj keď nerád no čoskoro príde na svet ďalší prírastok a už nám bude malý.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak ti to pomôže pri rozhodovaní tak ja vlastním VW golf V 1,4 16v....
Tak napr výmena oleja cca 50e, zadné obloženie 20e. Ostatné neviem lebo nebolo treba :) ročné PZP 90e.
Ja vlastním 2,5i 16V, výmena oleja ma nestojí o nič viac ako teba, vlastne ešte menej (olej+-30€ + filter 5€), zadné platničky stoja rovnako 20€ (podla značky) a PZP mám za 111€
Na rozdiel od teba vlastním auto 7 rokov a natočil som 115000km, síce ma na údržbe stálo o niečo viac ale mám aj patrične viac km

Ber to tak že tvoje auto nie je ničím výnimočné od iných ak nepočítam to že nemá žiadnu výkonovú rezervu
Kusiakgsr
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 02.07.2018 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kusiakgsr »

Písal že uvažuje nad golfom, nie focusom. Focusa som nikdy nemal tak nemôžem veľmi hodnotiť no na pár z nich som sa viezol. Jazdné vlastnosti super no podľa reči majiteľov je to s kvalitou dosť biedne. Ja osobne som mal veľa áut, veľa značiek a úprimne o vw som si nikdy nič moc dobre nemyslel až pokiaľ som neskúsil V golfa. Papierových 58kw na 1200kg je fakt veľká slabota no bol som milo prekvapený ako svižné to ide. Jasné, asfalt netrha no pre bežné jazdenie úplne stačí. Horšie to je pri plne obsadenom aute + batozina..tam už ten výkon chyba ale pre bežného užívateľa úplne postačuje. Už dávno som vyrástol z potreby rýchlej jazdy a auto už nemám pre frajerinu ale aby ma bezpečné a spoľahlivo odviezlo z bodu A do B. Skús si nájsť nejaké testy golfa V.. väčšina odporúča práve 1,4 16v pre jednoduchú údržbu, dobrú spotrebu a hlavne spoľahlivosť.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Do toho Golfu nemontovali slabší motor preto, lebo ten najslabší je na hranici použitelnosti, tým to pre mna hasne. Celé zle
Presne ako si sám napísal, pár ludí + batožina + klíma a neobehneš ani linkový autobus na okreske ak nemáš 0,5km volného pred sebou
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

ivko1, keď Ti na tom najlepsom aute na svete, ktore vlastnis, zahuci viskozna spojka, tak potom hovor o lacnej udrzbe. Strojovna na kolesách v podobe Lega určite vie potrapit viac na servise ako jednoducha koncernova atmosfera.
Naposledy upravil/-a Dep v 03.07.2018 06:27, upravené celkom 1 krát.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Visco potrápi ludí čo si mýlia osobák s traktorom, riešia to hlavne majitelia Forestra
Za dalšie ak chceš raz pohon na všetky kolesá tak tam musíš niečo mať naviac ako bežné 2WD
Kusiakgsr
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 02.07.2018 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kusiakgsr »

Pán sa pýtal na určité auta a myslím že nechcel, aby sme si tu pomeriavali pindurov. Mal som aj výkonné auta a viem o čom hovoríš. No tak isto viem, že aj keď bez problémov predbehnes ten linkový bus, na prvej svetelnej križovatke bude ten bus stat kúsok za tebou a neziskas absolútne nič akurát dobrý pocit z predbiehania a -2L benzínu v nádrži.
Pán sa pýtal na golfa a na benzín. Tak mu píšem len svoje skúsenosti že 1.4 je to naj od vw čo tam môže mať. 1.6 má len o trochu lepšie jazdné vlastnosti no vypýta si až o 1L viac a FSI sú nepodarky už od výroby. Nie ešte s 200tis km za sebou.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Preto sa im treba vyhnúť...

Som tu písal dávnejšie story ohľadne Tourana - dotyčný už nechcel investovať, tak sa ho rozhodol vymeniť za novší po facelifte.
Zasa sa raz kúpil koncern za dobrú cenu so štrajkujúcim DSG, že veď sa opraví a pohoda.
Akurát repas toho 7°DSG vyšiel na 4500€
Ten chalan sa opálil na 4 koncerne po sebe a ešte mu nedošlo, že má od neho utekať čo najďalej
Kusiakgsr
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 02.07.2018 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kusiakgsr »

Bavíme sa o vw golf V r 06.. to boli ešte jedny z mála kvalitných vw. O DSG som toho počul dosť ako aj o FSI alebo 2.0 TDI a preto mu radim klasiku ako mam ja.
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ludia si nedokazu ani vybrat auto a to vobec nie je vec technickych znalosti, ale zadavatel si jednoducho nedokaze urcit kriteria, co od toho auta ocakava. Toto nech mi niekto vysvetli, co su za kriteria, ze benzin, Nemec, cena okolo 6000e a bud golf alebo bmw jednotka... Sak tie auta ani len nie su rovnakeho rozmeru.
Za 6000e si kupit priblizovadlo bez motora, no koniec. To uz si kupim za sedmicku uplne novy logan a za 4 roky bezproblemovej jazdy predam s mensou stratou ako vydojeny golf.
Kusiakgsr
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 02.07.2018 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kusiakgsr »

Osobne keby si mám vybrať medzi novým loganom alebo vydojenym golfom tak radšej toho golfa. Ale je pravda že za 6tis sa dá určite kúpiť lepšie auto. Napr taká laguna III 2.0 16v no nájsť takú s dobrou históriou a nie veľkým nájazdom nie je ľahké.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubos zimovcak a 61 neregistrovaných