Kúpa auta - SUV za 17 000 €

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Kúpa auta - SUV za 17 000 €

Príspevok od používateľa mattesss »

Ahojte,
dlho som tu nebol a ak som zle pridal tému prosím o presunutie. Chcel som dať tému do všeobecnej diskusie o kúpe auta, ale nenašiel som možnosť vytvoriť tému inde ako vo fóre konkrétnej značky.

Na začiatok rovno poviem, že ešte neviem čo chcem a aj preto sa chcem poradiť s vami.
SUV, ročník 2015 a novšie, nájazd cca 100k km (vieme sa pri spoľahlivých kusoch pohybovať niečo vyššie).Používam dve autá, takže ročný nájazd ťažko odhadovať, ale cca tých 10-15k km - je predpoklad, že niečo narastie. Preferujem viac diesel.
Čo sa týka výbavy, tak automat, tempomat, aut. klimatizácia, vyhrievané predné sedadlá, elektrické otváranie kufra (ostatné pre mňa menej dôležité prvky už to auto s touto výbavou bude mať), chcel by som tiež panoramatickú strechu, ale to nie je nevyhnutné.
Cena cca 17 000 €, ale je to iba cca, pôvodne som chcel okolo 15k, ale to je asi pri tej výbave nereálne, keď by bola dobrá ponuka, tak aj niečo priplatím. Na výber auta mám čas a predpokladám, že ho asi kúpim až niekedy budúci rok. Ak by bola dobrá ponuka, tak kľudne vybehnem zobrať niečo aj cez mobile.de

Teraz k tomu čo som pozeral. Spravil som si nejaký zoznam od počítača a tam som vybral X-trail, Outback, Freemont, Outlander. Okrem Outlandera som sedel v každom a v podstate, ani jedno mi nesadlo. Auto chcem, aby bolo priestranné vhodné ako rodinné a aby som mal dobrý rozhľad a komfort pri jazde. Freemontom sa nedalo zviezť, ale ten rozhľad vodiča, keď som tam sedel - no cítil som sa utopený, palubná doska bola vyššie ako moja poloha + vraj sa tam ten automat kazí. Asi vypadáva, aj keď je priestranný, tretí rad sedadiel je ako bonus dobrý, ale zase ani rozhľad z neho sa mi nezdal bohvie aký, malé okno, trochu na veľké auto stiesnené. A vyhrievané sedačky v ňom nenájdem asi tiež.
Outback je v podstate viac kombi ako SUV.
V Outlander som nesedel, ale obávam sa, že to nebude žiadna sláva čo sa týka priestoru.
Na X-trail som sa previezol. Kufor sa otvára ako na Qashqai, teda keď tam pôjdem tak si môžem aspoň raz do týždňa šľahnúť čelom do otvoreného kufra, čo sa mi moc nechce. A tiež pocit z neho nič moc, čakal by som po presadnutí z 15 ročného auta aspoň nejaký wau efekt, ale priestor vodiča, palubka, materiály nič moc. Ale úplne ho nevypúšťam, sedel som v slabej výbave bez automatu, viem si predstaviť pekný béžový interiér, že vyzerá inak.

PO vyradení väčšiny áut zo zoznamu som si spravil ďalší rešerš áut, ktoré by som otestoval. Vychádza mi: Sorento, Santa Fe a ďalej ani neviem. Pozeral som aj Volvo XC60, ale to bude asi malé. Ateca, Kodiaq, či niečo od VW bude už cez rozpočet a napr. od VW sa mi ani nič nepáči. Do starších BMW a pod. nechcem ísť a mať drahý servis. Sorento sa mi z fotiek páči najviac, akurát kamarát keď kupoval pred pár mesiacmi auto a skúšal okrem iného aj Sportage mi povedal, že Kia je shit - hlučné, lacné spracovanie, zlé jazdné vlastnosti, drahé náhradné diely, vysoká spotreba. Možno som nejaké SUV prehliadol a poradíte.
Vďaka.
Naposledy upravil/-a mattesss v 16.10.2020 16:07, upravené celkom 4 krát.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Tuareg II / Q7 bez vzduch.podvozku(cena)
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

To bude, ale všetko mimo rozpočet alebo by muselo byť staršie ako 2015 alebo vysoký nájazd km.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Panoramatická strecha sa dáva len do úplne najvyšších výbav, cena 17 000eur je tak na auto veľkosti Seat Ateca a s dieslom 1.6tdi,na 2.0 tdi potrebuješ prihodiť cca 2-3000eur...na santa Fé, Kia Sorento potrebuješ dolozit cca 5000, nereálne nároky ta tu sumu alebo úber ročník alebo km... Všetko je to len o eurách, ktoré si ochotný za to dat, veľa šťastia pri kupe
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Díky, ako nájde sa Sorento aj pod 20k, len ich nie je veľa. A samozrejme bez panorámy.

Ide mi aj o to, že nevyznám sa do áut a teda chcem poradiť ako je to napr. s tým Sorentom, prípadne Santa Fe z hľadiska mojich požiadaviek, prevádzky. Prípadne na čo ešte iné sa dá v tejto sume zamerať.

A tá Ateca je ako na tom ? Čo som mrkol nejaké foto, tak sa mi zdá ten kufor malý.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Skús sa popozerať po Honde CR-V. Veľa miesta, vzadu rovná podlaha pre nohy, kufor má 589l, kvalita.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Vďaka, mrknem v akých cenách sa pohybuje a potom by som ju šiel omrknúť na vlastné oči.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

No co, nikto mi to nepresunie do vseobecnej diskusie ?
TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Nazdar, hladam nieco podobne a najlepsie z pohladu kvalita/cena mi vychadza Honda CRV a Toyota RAV4. Samozrejme benzinove, pripadne Hybrid od Toyoty. Ja osobne sa priklanam k motoru 2.5 Hybrid Toyoty, je to CVT ale spolahliva. Problem: na SK velmi maly vyber benzinovych jazdeniek za velmi vysoke ceny.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Nazdar, ja sa skôr prikláňam k dieselu. Dnes už o spotrebu nejak nejde, ale má to iný ťah. Šiel som v benzínovom Xtraily a ten ťah tam proste chýba. A zase nejaký výkonnejší motor by bol už žrút. Hybrid mi zmysel nedáva, akurát čo sa tam má toho viac pokaziť.

CRVčko sa chystám omrknúť, RAV4 som videl iba zvonka, ale bol som prekvapený ako na mňa to auto pôsobilo, že je malé. V porovnaní s ostatnými čo som spomínal mi prišlo najmenšie.

Postupne budem skúšať rôzne z týchto áut a uvidí sa. Ako vizuálne sa mi z nich páči najviac asi Sorento, ale nechápem tú spotrebu. U Sorenta, ale aj u Santa Fe brutál vysoká spotreba, niekde pri tých motoroch spravili zjavne chybu resp. na spotrebu sa vykašlali.

A hlavne musím mať z toho wau efekt, nebudem kupovať niečo z čoho nebudem nadšený ani pri tom prvom posadení a jazde. Keď sa naštvem, tak vybehnem za 25k kúpiť do Nemecka Volvo XC90 nejakú 2015ku s 80k km nájazdom :D To už vyzerá byť poriadne auto proti vyššie spomenutým.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Fakt tu nie je žiaden moderátor, admin, nikto kto by to presunul tam kde to patrí, aby tú tému aj ľudia viac registrovali tam kde patrí ? Písal som jednému z moderátorov, žiadna reakcia. Mám tú tému vytvoriť duplicitne vo všeobecnej debate ?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je celkom jedno kde tému máš, myslím, že väčšina ludí má nastavené "zobraziť príspevky od poslednej návštevy". Tam mi ukáže čo pribudlo a ak by ma 17litrové auto zaujímalo(alebo niekoho iného) tak si to otvorí. :4012:
Moj názor je že v súčasnej situacii vyhodiť kopu eur je blbosť tak ani to nečítam. Navyše tie SUV vyrábam a :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Oco neviem, každopádne to patrí do všeobecnej debaty a myslím, že to tam má o niečo väčší dosah.

K tej situácii. Ide o to, že tvoja situácia, moja alebo ďalších X ľudí môže byť odlišná, takže riešiť to postráda zmysel. Tak isto ako každý inak vníma, čo je pre neho kopa eur.
Každopádne mám v pláne kupovať niekedy asi na jar (nie hneď), dúfam, že sa už trošku nejaká tá kríza prejaví a ceny pôjdu dole a aj ponuka bude lepšia ako je teraz, keď sa všetko zatvára, obmedzuje a všetci vyčkávajú.

Aké SUV vyrábaš ? Myslíš, že všeobecne je SUV horšie ako neSUV ? :) A menej bezpečné ako nejaká Dacia Logan trebárs ? :)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Robím len diely, ale mám obraz aj o nejakom tom zahraničnom automotive.
Môj nízor je že kvalita absolutne všetkého ide tak brutalne dolu vodou, že mám často obavu objednať si obed alebo kúpiť mäso v obchode. Pretože rovnakí ludia ako robia okolo mňa robia aj na poliach alebo v reštikách.
Tvoja téma má rovnaký dosah všade kam ju dáš - dôvody som popísal v prvom príspevku.
A kopa eur je všetko čo je viac ako 4 násobok priemerného mesačného hrubého platu v danej krajine. To nie je z mojej hlavy , to tvrdia ekonomovia čo to študovali. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Zase nehádž všetkých do jedného vreca. Pár ludí robota aj baví a väčšinou ani na to nemajú školu.
Ale tuto tam robia chybu páni hore aj dole, ktorí len pridávajú rýchlosti a ludí ubúda. A tak to aj vyzerá napr. v tej tvojej robote. Pár, ozaj pár rokov späť bola iná doba.

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní