Kupa auta, rocne 40k-50k km

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xgeorgio
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.09.2012 15:05
Zdieľať na Facebook

Kupa auta, rocne 40k-50k km

Príspevok od používateľa xgeorgio »

Zdravim,

Potreboval by som poradit, co sa mi oplati podla nizsej specifikacie oplati kupit:
Pocas pracovnych dni najazdim denne cca 150km sam, pocas vikendov s rodinou dlhsie cesty BA - Liptov. Rocne ratam nejakych 40-50 tisic km. Pohodlene sedadlo vodica a dobre ozvucenie je velkym plusom. Navigaciu mam v mobile / nepotrebujem.
Kedze mam rodinu, tak urcite kombi. Vyborna spotreba mimo mesto je dolezita, rovnako aj motor, skor preferujem diesel. Cenovo ratam niekde od 19k - az po max 26-27k s vyhodnym financovanim.

Poradte prosim spolahlivu znacku a model, ja som skor konzument a moc proaktivne auta nesledujem.

Dakujem
Bohus
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Tých 150km denne najazdíš kde? Ako? Dlhé presuny aspoň 40km mimo alebo max 10km po meste? Mimo mesta okresky alebo diaľnice?
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Pozri sa na P308 SW, s 1,6 HDi88kw, s hydromeničom. Kufor ako obyvačka, kultivovaní a tichý dizel. Pohodlné cestovani s nadpriemernými jazdnými vlastnostami. Nad 5 l sa dostať so spotrebu je problém. Ak by si chcel väčšie, obzri sa po 508-čke, ale tam by to chcelo už 2 liter. Ak by sa ti páčilo dizajnovo, tak nemáš čo riešiť. Neviem, aké máš skúsenosti s navigáciou, ale na navigáciu v telefóne, by som sa moc nespoliehal.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

ľoboš no pozri sa. Ak dotyčný chce nové auto v uvedenom cenovom rozsahu, tak asi ťažko kúpi väčšie auto ako 308-čka. Už tá 508, by bola zrejme nad limit. Keď sa Ti zdá 308sw, malé auto, tak potom už len MPV, alebo SUV, poprípade dodávku. K tomu tvojmu hodnoteniu interieru, a pohodlia, sa radšej ani nevyjadrujem, lebo 508-čku si videl zrejme len v katalógu.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ale kúpi v pohode Mazda 6 začína na 22 tisíc,Kia Sportage na 18 tis., Honda CR-V od 21 tis.Peugeot 3008 od 21 tis. atď... len zadávateľ nespomenul ani jedno auto ako príklad
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

braga, trocha som sa zle vyjadril, určite, za tie prachy kúpi aj iné auto. Ale zadávateľ dáva prednosť dizlu, a kombi. Tak tam fakt na výber je KIA/Hyundaj, popúrípade Ford, Fiat alebo Opel. Škoda, je dizajnovo a cenovo uletená. Ta mazda je fajn, ale keď zoberieš dizel a kombi, tak si už kdesi inde. Sportage, je vyložene maličke auito priestorovo blížiaca k fabii. Neviem ako Ty, ale ja by som auto nekúpil "od" . KeĎ chcem trocha pohodlia tak ta výbava tam musí byť.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

pacho17 napísal:Pozri sa na P308 SW, s 1,6 HDi88kw, s hydromeničom. Kufor ako obyvačka, kultivovaní a tichý dizel. Pohodlné cestovani s nadpriemernými jazdnými vlastnostami. Nad 5 l sa dostať so spotrebu je problém. Ak by si chcel väčšie, obzri sa po 508-čke, ale tam by to chcelo už 2 liter. Ak by sa ti páčilo dizajnovo, tak nemáš čo riešiť. Neviem, aké máš skúsenosti s navigáciou, ale na navigáciu v telefóne, by som sa moc nespoliehal.

na navi v mobile by si sa nespoliehal?

omg, kde zijes?

online mapy ti nieco hovoria?

si uplne degonestoval svoj prispevok tym splechom
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Novy Peugeot 3008 1,6 bluehdi 88kw
slavoSV
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 08.10.2011 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slavoSV »

Hyundai i40 je celkom pohodlne priestranné auto za prijateľnú cenu. Ak by vás zaujimalo niečo bližšie k autu tak v SS
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Zasadna otazka, ktoru treba zadavatelovi polozit je, ci to ma byt nove alebo moze byt aj ojazdene?

Lebo bez jej zodpovedania tazko polemizovat. Ak to nmemusi byt nove, tak do 20 tisic € kupi v podstate vsetko a ten vyber je potom obrovsky.

Nie som odbornik, ani mechanik, ale P308SW je podla mna zla volba. Jazdil som v tom uz nejake roky dozadu par krat, ale to bolo krpate auto akurat s kufrom.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tak logicky ak chce 50 000km ročne tak koľko mu vydrží jazdenka ktorá má za sebou 200 000km?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kup predvadzacku, usetris pekne peniaze a mas stale zaruku jak na nove...inac dobre ta smeruju na kachle od psa :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

YxoYpsilono napísal:
pacho17 napísal:,quote]


na navi v mobile by si sa nespoliehal?

omg, kde zijes?

online mapy ti nieco hovoria?

si uplne degonestoval svoj prispevok tym splechom
Je pravda, niekto bez nanetrefí ani nazáchod. Co sa týka online navígaácie, tak to majú už aj autá.... len musíš byť pripojeny. Osobne navigáciu využívam hlavne v meste, a tam zasa navigáci medzi "budíkmi", je na nezaplatenie. čiže vec názoru a priorit.
adam8520
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 20.12.2013 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam8520 »

čo takto volvo V70?... kufor, nafta, pohodlie, spotreba ok
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

Ak checs naftu tak napr. predvadzacku Hyundai i40 kombik, v CZ som ich videl od 18tis aj s prihlasenim, je to pohodlne a priestranne, mne sa vsak nepacila palubovka (hrube stlpiky, divny dizajn atd.)

Velmi sa mi pacila Kia Optima kombik, vychadzaju pomerne vyhodne z PL, uz zakladna vybava je v PL dost bohata a o cosi lepsia ako tu a mohla by postacovat, za 23,5tis mas novy kombik v nafte a zakladnej vybave vratane prihlasenia. Pripadne vyssiu vybavu a vyjednat nejaku zlavu. Je to priestorovo super auto a aj sedacky boli prekvapivo velmi dobre vo vsetkych vybavach. Vadilo mi trochu preposilovane riadenie pri nizkych rychlostiach. Ak chces sedan tie su lacnejsie.

V tej cene vies v PL kupit aj novu i40 v kombiku, nafte a pouzitelnej vybave.

Vyhodou ked kupujes auto s najazdom do 6tis km tak DPH platis na SVK cize usetris (v CZ dan 21% ale teraz je zly kurz, v PL je dan 23%). Ceny som ratal s nasou DPH a aktualnym kurzom.

Alebo zacat vyjednavat o cene u nas :d :D zalezi aky je rozdiel medzi cenami
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: oco13, Steffo4 a 12 neregistrovaných