Kúpa auta na ZŤP

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Kúpa auta na ZŤP

Príspevok od používateľa Thomasl »

zdravím,chcem sa opýtať kto má skúsenosti s kúpou auta na príspevok
ŽŤP,rozmýšľam o kúpe ojazdeného vozidla,podľa podmienok by som mal kúpiť auto do 5 rokov,ako sa to počíta t.j možem kúpiť s rokom výroby 2015,nezáleží na mesiaci ,alebo od dátumu prihlásenia v roku 2015,ďalej aký je postup keď mi príde písomné rozhodnutie o priznaní
poprosím skúsenosti ,musím na úrad predkladať predfaktúru,za aký čas prišli peniaze na účet ,musím u predajcu platiť zálohu atď poprosím reálne skúsenosti,čoho sa vyvarovať ,ďakujem vopred za odpovede....
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ides kupit auto prehnat to cez ztp a nevies podmienky?napiseme rovno navod ako sa zivit danovou navratkou.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

Nemám peniaze na kúpu nového auta a preto sa zaujímam o kúpu ojazdeného auta , s ročníkom 2015 ,to je celé prosím o normálne odpovede...
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

Stačí hodiť svoje otázky do strýčka googla ten vie všetko, prípadne zbehnúť sa informovať k predajcovi nových vozidiel. Známa takto kupovala auto a predajca jej všetko vysvetlil. :)

https://www.employment.gov.sk/sk/rodina ... o-vozidla/
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

vďaka za odpoveď,skor ma zaujíma ,ako to prebiehalo v praxi,časovo atď.
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

Bohužiaľ to neviem, predpokladám časovo taký mesiac pravdaže aj s rozhodnutiami a vyjadrovačkami od úradníkov. Keďže sme na Slovensku všetko trvá dlhšie a rozhodnutie príde spravidla vždy 29 deň (pravdaže česť výnimkám)-
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

tuto to je -
Ak je podkladom na rozhodnutie o peňažnom príspevku na kompenzáciu komplexný posudok, lehota na jeho vypracovanie je 60 dní od začatia konania a lehota na vyhotovenie rozhodnutia je 30 dní od vyhotovenia posudku. Ak nemôže príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vzhľadom na okolnosti prípadu rozhodnúť v lehote, môže Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny predĺžiť lehotu na rozhodnutie najviac o 30 dní.
čiže dokopy 120dní.
a toto naozaj treba rešpektovať, lebo u nás čo okres to iný výklad toho istého zákona
Odporúčame vám, aby ste sa pred podaním žiadosti informovali na príslušnom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny o všetkých náležitostiach tejto žiadosti a o ďalších písomnostiach, ktoré je k nej potrebné priložiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

najskor si musis dat na socialny urad ziadost o dotaciu na kupu auta , tam ti aj vysvetlia presne do akeho veku si mozes auto zaobstarat, az po schvaleni a vyrozumeni v akej vyske dostanes pomoc ak je to nove auto predajca ti po predlozeni dokladov odrata s nakupnej ceny auta, ak kupujes ojazdene od sukromnej osoby najlepsie je sumu vyplatit a z kupno predajnou zmluvou ist na socialne a tam ti vlastne vyplatia schvalennu sumu, ak to bude auto z bazaru malo by to byt ako pri novom no ale tu treba podotknut ako sa k tomu bazar postavy , vacsinou podpisu s tebou zmluvu a cakaju na vyplatenie od socialky az nasledne stvojim doplatkom odovzdaju auto , len vsade je podmienka 7 rokov nesmies auto predat , to ale asi vies
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

seven549 napísal:ides kupit auto prehnat to cez ztp a nevies podmienky?napiseme rovno navod ako sa zivit danovou navratkou.
Ty si fakt debil.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Od sukromnej osoby auto kupit nemozes.

V podmienkach budes mat, ze auto mozes kupit jedine od niekoho, kto ma zivnostenske opravnenie na predaj aut. Takze autobazar alebo dealer.

Kupa od sukromnej osoby jedine tak, ze si dohodnes niekoho znameho v bazari, aby to prehnali cez seba (asi bude chciet proviziu).
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

mám záujem o ojazdené auto z roku 2015 a všade sa píše do 5 rokov ,v bazári mi povedali ,že doležitý je aj mesiac 2015,na nete som našiel všeobecné info ,že sa táto lehota 5 rokov počíta od januára nasledujúceho roku ,v ktorom bolo auto vyrobené,tak ako to vlastne je..? alebo kúpiť radšej 2016 ...?
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

spekulujes o holube na streche. pockaj si na rozhodnutie uradu a potom hladaj auto. Podla vsetkeho este nemas vyhliadnute konkretne ked sa zaoberas rokom vyroby
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

martincichy napísal:Od sukromnej osoby auto kupit nemozes.

V podmienkach budes mat, ze auto mozes kupit jedine od niekoho, kto ma zivnostenske opravnenie na predaj aut. Takze autobazar alebo dealer.

Kupa od sukromnej osoby jedine tak, ze si dohodnes niekoho znameho v bazari, aby to prehnali cez seba (asi bude chciet proviziu).
neviem ci sa zmenili podmienky a kolegova sestra kupovala auto od sukromnej osoby caa4 roky dozadu
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ked som minulu jesen predaval 4 rocneho dustera, bolo u mna viacero ludi s rozhodnutiami zo socialky a v kazdom bolo napisane, ze auto musi byt zakupene od pravnickej osoby, alebo fyzickej osoby - podnikatela majucich platne zivnostenske listy na predaj aut alebo sprostretredkovania predaja a kupy aut.
sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanoDu »

Asi pred pár mesiacmi môj známy takto kupoval auto. Otázky prečo ojazdené. Štátny príspevok je asi 8000 euro a to na nové auto bez vlastného doplatku nepojde. Nemôžeme tu písať presne firmy. Ja by som riešil nejake 4 ročne auto vrátené z operatívne leasingu. Ceny sú zaujímavé a stále je tam nejaká ročná záruka.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných