Kupa auta do 8000-8500 €

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Miro1989
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.04.2010 00:06
Zdieľať na Facebook

Kupa auta do 8000-8500 €

Príspevok od používateľa Miro1989 »

Dobry den.

V prvom rade...uz mesiac sa venujem studovaniu tochto fora a plno inych stranok kde su testy ,rady,recenzie,atd..
Uz mam tak popletenu hlavu ze normalne uvazujem nadtym ze kaslem nato a kupim ..ja neviem.,. kona...
V zivote som mal 2 auta skoda felicia 1.6 a vw passat var. 1.9 tdi 66kw . teraz som uz olutoval ze som predal tu feldu, bolo to uplne bezproblemove auto do ktoreho som len tankoval a menil olej a filtre atd.. ale ja som chcel nieco lepsie, krajsie, chcel som ..tak to si kupil toho passata. osudova chyba ktora ma po case vysla okolo 2 tisic euro..auto som predal za velmi nizku cenu....

Nechcem tu moc pisaj ziadne bajky..V skratke
Docital som sa tu ze Nemecke TDI su sra cky.
Docital som sa tu ze Vseobecne naftove motory su kazove lebo tlaky,lebo zhavice,lebo silentbloky,lebo zotrvacnik,lebo vahy vzduchu a plno inych veci.
Docital som sa tu ze usporene peniaze na palive tiez neprekriju servis u Tdiciek..

tak som zacal rozmyslat o Benzinaku.
padla mi do oka mazda 3 2.0i sport ..uz som bol plne rozhodnuty pre to auto,japonske kvalitne auto, plno super recenzii vyborny v testoch, rozvodova retaz, krasne auto..
Avsak jeden mechanik mi povedal ze ceny ND su enormne vysoke..ze vraj obycajna vaha vzduchu 350 € prosim ten kto ma skusenosti s ND, ceny, pomer medzi inymi znackami napiste mi kludne aj ss.

Dalsi ,,japonec,, co mi padol do oka je HOnda Accord 2.2 CTDi sport, jedno som si uz aj bol vyskusat, je to nadherne auto, super desing, interier eno nuno, uplne iny tah ako na VW alebo skoda Tdi, bolo to omnoho plnynulejsie. A zas to cele pokazilo to ze su extra drahe nahradne diely... a ze ich je velmi malo..

snazim sa povedat to ze nemam ako zistit ktore informacie su nepravdive,nie az tak pravdive, alebo uplne hluposti...
Uz mam tak popletenu hlavu ze neviem ake auto si vybrat, neviem uz ani podla coho si mam vyberat..
je mi jasne ze aj tu kazdy napise nieco uplne Ine :D ale pevne verim v To ze sa tu najde nejaky odbornik co ma usmerni a pomoze mi vybrat si aku znacku a model.
Popravde mi je jedno ci to bude diesel alebo benzin, ci to bude combi alebo sedan.. chcel by som pocut nejake nazory na tieto kusky. vw passat 1.9 tdi 96 kw, mazda 3 2.0i, honda accord 2.2 CTDi, octavia II 1.9 tdie 77kw..popripade ine kusy..

Neviem ani odhadnut ci jazdim alebo nejazdim vela... momentalne mam sluzobne, takze jazdim na tom. ale auto si nechcem kupit podla toho ze ,,aha ty jazdis rocne malo,, tak tebe benzin l ..take rady ma nezaujimaju, mozno o dva roky budem rocne davat 60 tisic km.ak sa vam ta tema zda uplna hlupost nekomentujte ju prosim blbostami, naozaj dufam ze tu bude par dobrych rad co mi pomozu pri vybere a na ake veci si mam davat pozor.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Sory, ale môj názor je asi taký, že zbytočne sa bojíš kúpy auta a veľmi mudruješ!! lol , aspoň môj názor je, tie autá čo si tu uviedol, nájdem si nejaké urobím testovačku, každé s tých áut je v niečom lepšie v niečom horšie. Predsa aspoň ja keď sadnem do turbo diesla, vždy mam chuť kúpiť taký motor, čiže jedno by ti to nemalo byť jedno, a keď je tak nešpekuluj, jasne kup benzín, je jednoduchši kup európsku značku máš lacnejšie diely keď tak pozeraš na peniaze,. Čiže asi toľko :2f93:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak ide o lacné diely a spoľhlivosť - Octavia II 1,9 TDI
S Passatom nemáš dobrú skúsenosť a zasa si ho zahrnul do výberu... :41c2:

Na japoncov sú diely o niečo drahšie, kopec ľudí to ale ani po piatich rokoch nezistí lebo na to nič nekupovali - nebol dôvod...
Miro1989
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.04.2010 00:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Miro1989 »

Viete to len preto pozeram na cenu tych dielov lebo posledny rok som zarabal iba na ten stary passat co som mal... repas turba, Rj comfort, chladic, starter, nejake hadicky atd..
zato som tentokrat taky opatrnym,.

S passatom som padol na hubu ale zahrnul som ho do vyberu z dovodu ze tentoraz iden mo mnovsom modely a 96 kw verzie su asi trochu inak stavane, motoricky nie?

Avsak najviac sa rozhodujem medzi tou octavkou II 1.9 tdi Accord 2.2 Ctdi alebo mazda 3 2.0i ktorych je extremne malo :/
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Miro1989 napísal:S passatom som padol na hubu ale zahrnul som ho do vyberu z dovodu ze tentoraz iden mo mnovsom modely a 96 kw verzie su asi trochu inak stavane, motoricky nie?
Áno, sú to už PD takže o niečo zložitejšie a náchylnejšie na problémy. :-)

A turbo, RJ komfortu, chladič, štartér a nejaké hadičky majú tiež...
Miro1989
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.04.2010 00:06
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa Miro1989 »

popravde mas pravdu...asi som bol naivny , pravda je taka ze tie varianty sa mi pacia .. no ale hned som si spomenul na temu
,,preco si ludia namiesto Passatu nekupia napriklad..., a tam je velmi jednoducho napisane ze preco passat nie.


V hre zostali 3 auta dve japonske honda 2.2 CTDi mazda 2.0 benzin alebo dvojkova octavka ..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

inak dobra tema to bola, co? jaaaaaaaaj mi normalne styri slzy upadli dole schodmi teraz...

benzinova mazda6 alebo honda (tieto su extremne extremne drahe) a mas pokoj. Ked chces spekulovat tak prerobit na plyn a jazdis lacnejsie ako na diesel.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

ja nechápem len jednej veci, prečo pri Honde uvažuješ len o diesly a Mazdy len o benzíne ??? Ako Honda nerobí dobré benzináky ???
Miro1989
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.04.2010 00:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Miro1989 »

tak preto uvazujem nad dieslovou hondou lebo tie motory su vychvalene az do neba, nehovorim ze benzinove nie.
Popravde mam naozaj problem sa rozhodnut ci benzin alebo diesel. ci honda ci mazda... bojim sa turba,vah vzduchu a vsetkeho mozneho co maju dieslaky.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jednoznacne z technickeho a technologickeho hladiska je benzinovy motor TRVACNEJSI S VYSSOU ZIVOTNOSTOU. Bez diskusie.

teraz nejde len o motor samotny, lebo blok, piesty, valce, to proste vydrzi. Ide aj o prislusenstvo ako hovoris, turba, vstrekovace, co ti je platny supermotor s excelentnymi kompresiami ked zlyha commonrailova pumpa a nema ti co do toho motora dodavat naftu...

cize ked je diesel 2.2cdti od hondy vychvaleny do nebies, tak benzinovy motor presahuje hranice nasej mliecnej sustavy. Bez srandy.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Miro1989
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.04.2010 00:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Miro1989 »

ano, benzinove hondy natom boli vzdy dobre..a tie accordy si strasne drzia cenu .. dost slusne kusi, ale tie pytane eura.. uff http://honda-accord.autobazar.eu/24i-vt ... 74578.html a http://honda-accord.autobazar.eu/20i-vt ... 72298.html ..

zaujimalo by ma hlavne to ci aj motory od mazdy su natom tak dobre ako hondacke vétechy, mazda 3 2.0i
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hondy boli, su a zrejme aj budu neskutocne drahsie ako podobne auta z rovnakych rocnikov. Avsak je tam velmi dobry technicky zaklad preco je to tak.

ano, mazda robi rovnako vynikajuce motory ako honda. Neriesme teraz extremne vysokootackovy VTEC v specialnych aplikaciach typu CRX kde ma mazda extremne zdatneho konkurenta v podobe 2.3i MPS - bezne motory teda 1.6i, 1.8i, 2.0i a z tych starsich 2.5i maju obidve automobilky absolutne premakana, bezproblemove (az na mazda mps ktory doplacal na extremne malu olejovu napln a sibnutych majitelov, to je ale ina diskusia) a dlhotrvacne.

A vobec co tu hubu nadarmo deriem :

http://77.247.224.52/Honda_Accord_7G+Mazda6.rar


klobuk dole chlapci japonski, o takomto vysledku moze passat len zbozne snivat a fantazmagorovat...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

K cene dielov, ako keby na Passat nestál repas nápravy kopec penazi, rovnako zotrvák u TDI....
Ale ešte ti zamotám hlavu dalším japoncom, Subaru Legacy, tam ti trebárs na repas prednej nápravy stačí vymeniť samotné čapy za pár €€€ na rozdiel od sady AL ramien, celkove údržba auta jedna radosť , pretože ku všetkému okolo motora je prístup doslova ideálny, hlavne ked si to človek porovná s dnešnými modernými autamai, kde človek musí vyhodiť najskôr 5 vecí aby sa dostal k tej ktorej chce... Ako bonus stály pohon oboch náprav... Aby si také kúpil budeš musieť asi za hranice SK, pretože tu sú hitom stále "tuctovky", poriadné autá tu vlastní málokto, čomu zodpovedá aj ponuka trhu, zrátaš to na jednej ruke
Obrázok
Interieru tiež nie je čo vytknúť...
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
.
. Mňam !!!! ale rychlo sa musim na takom povozit...
.
.
.
|
v
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Škoda, že sa nerobí liftback, sedan je nádherný, len nepraktický a kombi už nemá takú sexy riťku...

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných