Kúpa auta a následný predaj do 30 dní bez prihlásenia

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tommy96
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.01.2015 20:50
Zdieľať na Facebook

Kúpa auta a následný predaj do 30 dní bez prihlásenia

Príspevok od používateľa tommy96 »

Zdravím všetkých,

chcel by som sa spýtať, je možné kúpiť auto a do 30 dní ho následne predať s tým, že ho nemusím na seba prihlásiť? (a ušetriť tak reg. poplatok)

Keď pôvodný majiteľ odhlási na mňa auto tak mi plynie 30 dňová lehota na prihlásenie, ako je to ale v prípade, že by som to auto predal ešte skôr ako po 30 dňoch? Nemusím ho prihlasovať?

Vďaka za rady.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta a následný predaj do 30 dní bez prihlásenia

Príspevok od používateľa zsvatos »

Nuz asi to z legislativneho hladiska nepojde. V TP si zapísany ako buduci majitel. Tak ci onak si zavolaj na DI a opytaj sa.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta a následný predaj do 30 dní bez prihlásenia

Príspevok od používateľa oco13 »

Pretože do TP sa musí zapísať meno tej osoby na ktorú je splnomocnenie k prijhlaseniu vozidla.
https://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu
osvedčenie o evidencii časť II alebo technický preukaz vozidla,
platný doklad totožnosti,
splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne osvedčeným podpisom splnomocniteľa,
v prípade, že o zmenu žiada držiteľ vozidla, ktorý nie je vlastníkom, je potrebný úradne osvedčený súhlas vlastníka vozidla alebo úradné rozhodnutie,
platné potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (povinné zmluvné poistenie)*,
písomné plnomocenstvo s osvedčeným podpisom osoby, na ktorú sa držba vozidla previedla alebo dokladu o nadobudnutí vlastníckeho práva k vozidlu s osvedčeným podpisom osoby, na ktorú sa držba vozidla previedla.
Do TP zapíšu len meno osoby ktorá má overený podpis na splnomocnení.
Vyskúšané, takže nie asi, ale určite to nejde.
Jedine pôvodný majitel zrušiť odhlasenie na osobu A, a znovu ho odhlasiť na osobu B :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta a následný predaj do 30 dní bez prihlásenia

Príspevok od používateľa oco13 »

Predaj a evidencia nie je z pohladu zákona to isté. Odhlásením auta na osobu A bol začatý evidenčný úkon a kým tento nebude ukončený, nemôže byť začatý iný evidenčný úkon. :3020:
Ale nič nebráni zadávatelovi skúsiť to. Ja už auto, ktoré je odhlásené na niekoho nekúpim. :40bd:
A prečo by tam nemohli zapísať aj druhú osobu?

Pretože meno osoby s overeným podpisom a osoby zapísanej v TP sa musí zhodovať, obidve listiny sa archivujú spolu. :41c2:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Jakub2712
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27.05.2008 21:24
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta a následný predaj do 30 dní bez prihlásenia

Príspevok od používateľa Jakub2712 »

Napíšem to skrátene, nie na 100% nedá jedine pôvodný majiteľ zrušiť odhlasku na teba a potom odhlásiť na toho ďalšieho komu to predáš
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta a následný predaj do 30 dní bez prihlásenia

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak tak, odhlášku môže zrušiť len pôvodný majitel...
A teraz skúsme hádať aká bude ochota zo strany bývalého majitela chodiť znova na DI, urobiť storno odhlášky a zároven odhlášku na inú osobu...
tommy96
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.01.2015 20:50
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta a následný predaj do 30 dní bez prihlásenia

Príspevok od používateľa tommy96 »

Dakujem za odpovede :) aj som si myslel, ze to tak bude, tak to nema cenu vymyslat ale auto rovno prihlasit a az potom riesit predaj, usetrim si zbytocne komplikacie.
kubco23
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta a následný predaj do 30 dní bez prihlásenia

Príspevok od používateľa kubco23 »

V roku 2018 ( neviem ci sa nieco odvtedy zmenilo) som kupil vozidlo, od predajcu dostal splnomocnenie na prepis daneho auta, a ked som ho asi za 2 tyzdne predal, tak som s tym splnomocnenim odhlasil vozidlo priamo na noveho majitela. Bez toho aby som tam ako kolvek figuroval ako majitel ja.
db69
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta a následný predaj do 30 dní bez prihlásenia

Príspevok od používateľa db69 »

toto bude asi iné ? nemyslíš?" od predajcu dostal splnomocnenie na prepis daneho auta".ked kupuješ vozidlo dávaš splnomocnenie predajcovi že môže vozidlo odhlásiť na teba .Potom s TP kde si zapisany ako novy novy majitel ideš prihlasit na DI .samozrejme plus PZP a kupnopredajná zmluva kde ho zapíšu na teba
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta a následný predaj do 30 dní bez prihlásenia

Príspevok od používateľa ivko1 »

kubco23 napísal: 02.12.2022 06:35 V roku 2018 ( neviem ci sa nieco odvtedy zmenilo) som kupil vozidlo, od predajcu dostal splnomocnenie na prepis daneho auta, a ked som ho asi za 2 tyzdne predal, tak som s tym splnomocnenim odhlasil vozidlo priamo na noveho majitela. Bez toho aby som tam ako kolvek figuroval ako majitel ja.
Nezmenilo sa nič, len tvoj prípad nie je ako tento. Ty si vozidlo predal skôr ako prebehla zmena vlastníctva na DI
Pochop že on kúpil vozidlo, ktoré už bolo odhlásené na DI s tým že on bude nový majitel, teda on je už v systéme vedený ako budúci majitel...
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta a následný predaj do 30 dní bez prihlásenia

Príspevok od používateľa oco13 »

Teda už bol začatý evidenčný úkon. Ktorý je potrebné dokončiť a zaplatiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kubco23
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta a následný predaj do 30 dní bez prihlásenia

Príspevok od používateľa kubco23 »

ivko1 napísal: 02.12.2022 16:28
kubco23 napísal: 02.12.2022 06:35 V roku 2018 ( neviem ci sa nieco odvtedy zmenilo) som kupil vozidlo, od predajcu dostal splnomocnenie na prepis daneho auta, a ked som ho asi za 2 tyzdne predal, tak som s tym splnomocnenim odhlasil vozidlo priamo na noveho majitela. Bez toho aby som tam ako kolvek figuroval ako majitel ja.
Nezmenilo sa nič, len tvoj prípad nie je ako tento. Ty si vozidlo predal skôr ako prebehla zmena vlastníctva na DI
Pochop že on kúpil vozidlo, ktoré už bolo odhlásené na DI s tým že on bude nový majitel, teda on je už v systéme vedený ako budúci majitel...
On ešte auto nekúpil a nikto na neho nič neodhlásil zatiaľ, aspoň v prvom prispevku je to v teoretickej rovine otázka. Ja som len dal možnosť ako som to spravil ja bez toho aby som to na seba prihlasoval, ale je pravda že to bola špecifická situácia a nebolo to kupované od cudzieho človeka. Ale bohvie čo zamýšla, tak dostal možnosť ako sa to dá :300f:
db69
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta a následný predaj do 30 dní bez prihlásenia

Príspevok od používateľa db69 »

Ano Kubco.ked mu dá majitel splnomecnenie "na predaj" tak sa to dá urobiť.Otázka je či niekto koho nepoznám to bude ochotný urobiť. Ale je to možnosť 👍
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta a následný predaj do 30 dní bez prihlásenia

Príspevok od používateľa oco13 »

Keď pôvodný majiteľ odhlási na mňa auto tak mi plynie 30 dňová lehota na prihlásenie,
Toto je popis situacie, keď už jediná cesta je , vydať nový TP na toho na koho je odhlasenie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vvauto
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.06.2004 17:04
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta a následný predaj do 30 dní bez prihlásenia

Príspevok od používateľa vvauto »

....alebo zobrať späť, už odhlásené vozidlo/ poplatok cca 12e/ na základe splnomocnenia od povodného majiteľa- napríklad keď nechce chodiť na DI, a potom už odhlásiť na koho treba... robil som to viac krát... :4012:

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných