Kúpa ťahača

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nitnelav
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11.07.2016 22:08
Zdieľať na Facebook

Kúpa ťahača

Príspevok od používateľa nitnelav »

Zdravím páni

V blízkej budúcnosti plánujem kúpiť ťahač a potreboval by som poradiť. Rozmýšľam zatiaľ len nad dvoma značkami a to Scaniou a Volvom. Rok výroby 2007 - 2009. Cena okolo 20 - 25 000€ s DPH. Auto bude jazdiť len po Slovensku, občas blízke zahraničie.Ťahač si plánujem nechať do konca jeho životnosti. Poradte prosím čo sa oplatí najviac z hľadiska nákladov, údržby a životnosti ?

Sú motory ktorým by som sa mal vyhnúť ?

Neviem sa rozhodnúť medzi Euro 4 a Euro 5 ? Ad Blue môže robiť problémy ?

Ako sú na tom automatické prevodovky z týchto rokov? Alebo mám brať radšej manuál ?

Ako je to s kvalitou po roku 2008? Začalo sa šetriť aj na ťahačoch alebo sa toho obávať nemusím ?

Viem, že už všetky autá budú mať okolo 1 000 000km. Oplatí sa radšej ísť vonku pre auto ?

Na čo si mám dať ešte pozor ?

Vopred ďakujem za všetky rady, odporúčania a postrehy.
mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

Ani nerozmyslaj o aute s nizsou emsnou triedov ako euro5 eev,idela euro6.Pri jednom aute ta poplatky,dane,myta ZOZERU ZAZIVA.Dnes nieje doba na podnikanie v doprave,velke firmy tlacia cenu na cca80-85crntov od km.To by si musel mat tutovku robotu aby sa ti to oplatilo.Ja osobne mam na firme volva 2011rok.Auta kvalitativne na vysokej urovni, maju okolo 600tisic km,uz pri takomto najazde pocitaj s priemernou investiciou okolo 500euro mesacne do oprav.VELMI DOBRE SI TO ROZMYSLI CI STYM CHCES VOBEC ZACAT a ci mas DOSTATOCNU HOTOVOST na pokrytie obdobia,kym zacnu platit prve faktury.
nitnelav
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11.07.2016 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nitnelav »

Páni, neriešme prosím prácu. Tam som sa práve nechcel dostať.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa ťahača

Príspevok od používateľa christiane »

nitnelav napísal:
čo sa oplatí najviac z hľadiska nákladov, údržby a životnosti ?

Sú motory ktorým by som sa mal vyhnúť ?

Neviem sa rozhodnúť medzi Euro 4 a Euro 5 ? Ad Blue môže robiť problémy ?

Ako sú na tom automatické prevodovky z týchto rokov? Alebo mám brať radšej manuál ?

Ako je to s kvalitou po roku 2008? Začalo sa šetriť aj na ťahačoch alebo sa toho obávať nemusím ?

Viem, že už všetky autá budú mať okolo 1 000 000km. Oplatí sa radšej ísť vonku pre auto ?

Na čo si mám dať ešte pozor ?
Pri starsom aute je to diskutabilne.Zavisi to od toho kto na tom jazdil a ako bola robena udrzba.Vodica nezistis ze by ti povedal co je to za auto a servisna knizka sa da vypisat aj nanovo.
Motor som este nevidel ziadny ktory nepotrebuje udrzbu.Zavisi ako casto bola robena.Novy motor ti dokazem zhumplovat za den ale pri spravnej udrzbe vydrzi pokial sa nezoderu piesty.
Radsej Euro 5,miesto Ad Blue sa aj tak leje voda.
Prevodovku radsej automaticku-servis a oprava drahsia.Zalezi na udrzbe.Nevies to v zime na snehu rozhupat.Blbovzdornejsia pre tych co nevedia radit.V mechanickej prevodovke olej a max.oblozenie na spojke.Ale vodici dokazu rozmlatit aj to ked prepocitaju zuby.
Setri sa na vsetkom,to si nevyberies.A kazdy vyrobca.
Vonku to je este horsie.Tu ked nema prepravca robotu masina stoji.Vonku ma 5 rocnu zaruku dajme tomu a 5 rokov nevychladne na aute motor.Po 5 rokoch ide auto do Bulharska lebo servis prevysi hodnotu auta.
Pozor pri kupe starsieho tahaca si musis dat asi na vsetko.Predsa nie je osobak ktory stoji niekomu v teplej garazi ako moje.Ja co som mal kedysi supravu a vozil som strk,sam by som to nechcel aj keby mi to auto darovali.Udrzba ziadna-neboli financie,stale pretazovane,oleje a tak podobne -pre firmu drahe.
Kupa auta je ako chytat ryby holymi rukami,bud vytiahnes zlatu rybku alebo ti ju zozeru pyrane.
Moj nazor na robotu tu chalani napisali a suhlasim s nimi.
Inak vela stastia pri kupe,budes ho potrebovat.
maximteodor
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 21.06.2009 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maximteodor »

Ani jedno ani druhe! Neviem čo chceš voziť ale u tak starého auta bude údržba ďaleko väčšia ako si dokážeš predstaviť. Viem očom hovorím mal som starší ťahač a po roku som ho zošrotoval a kúpil som 3ročný ťahač. Teraz mám MAN 2012 aj SCANIU 2012 a max spokojnosť.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Na začiatok, nikdy som dopravcom nebol a na kamionoch nejazdil. No 15r. som sa živil predajom a mal/mám mnohách zákazníkov, medzičasom už kamarátov a priateľov ktorí prevádzkujú veľké autodopravy. Vo všeobecnosti, každý čo rozmýšla cez peňaženku a nie cez emócie (lebo Scaniu a Volvo chcú všetci) uvažuje nad dostupnosťou servisu. A skor či neskor sa mnohí, po prevádzkovaná značkovo pestrého autoparku, ukludnili pri 1-2 značkách, ktoré majú ako tak dobrý servis pod nosom. Lebo, mnohí, takí svedomití mi ukázali excel tabulky kde si písali všetky náklady od ceny pri kúpe, cez všetky ND, servis, spotreba.... nakoniec predajná cena jazdenky a dolu vo výsledku sa po rokoch prevádzky ukazovali vzácne podobné čísla. A bolo úplone jedno či na začiatku stĺpca svietila značka Volvo, Iveco, MAN, Renault, Scania.... dolu na konci to bolo úplne jedno. Ludia vo svojej naivite veria tomu, že dnes je niečo lepšie a niečo horšie. No všetci výrobcovia majú presne spočítané koľko chcú zarobiť na servise a chcú všetci zarobiť rovnako. Takže prvé, čoho za vzdaj sú emócie a falošná nádej, že snáď nejaká značka je lepšia. A poobzeraj sa po servise v okolí a čo robia a ako vedia zohnať ND na danú značku (ak to nie je vyslovene servis jednej značky) a také auto si kúp. Lebo rýchly a dobrý servis sú peniaze do kešene.
nitnelav
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11.07.2016 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nitnelav »

maximteodor napísal:Ani jedno ani druhe! Neviem čo chceš voziť ale u tak starého auta bude údržba ďaleko väčšia ako si dokážeš predstaviť. Viem očom hovorím mal som starší ťahač a po roku som ho zošrotoval a kúpil som 3ročný ťahač. Teraz mám MAN 2012 aj SCANIU 2012 a max spokojnosť.
Na novší ťahač nie sú peniaze, ak mám počítať ešte s počiatočným servisom a údržbou ( 3 - 5000€) + finančnou rezervou na rozbeh. Preto sa pýtam aby ste mi poradili čo možno najjednoduchšie auto, kde bude čím menej vecí, ktoré sa môžu pokaziť. Nepotrebujem nejakú super modernú a luxusnú výbavu. A auto čo sa týka údržby nemusí byť v top stave, stačí aby prešlo STK a tým to hasne.
jozdo12
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.01.2017 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozdo12 »

Tak si pozri na internete nieco, ako su autobazare alebo chod popozerat tahace..urcite niekde najdes nieco
nitnelav
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11.07.2016 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nitnelav »

Je tu jedno Volvo rok 2008, 670 000km, manuál. Co poviete?
maximteodor
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 21.06.2009 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maximteodor »

Dosť malo km na ten rok! Ja jazdím SK a ročne 110000 až 120000 neviem asi nereálne km. Určite by som sa poobzeral priamo u predajcov. VOLVO SCANIA.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

mkhk1987 napísal:Ani nerozmyslaj o aute s nizsou emsnou triedov ako euro5 eev,idela euro6.Pri jednom aute ta poplatky,dane,myta ZOZERU ZAZIVA.Dnes nieje doba na podnikanie v doprave,velke firmy tlacia cenu na cca80-85crntov od km.To by si musel mat tutovku robotu aby sa ti to oplatilo.Ja osobne mam na firme volva 2011rok.Auta kvalitativne na vysokej urovni, maju okolo 600tisic km,uz pri takomto najazde pocitaj s priemernou investiciou okolo 500euro mesacne do oprav.VELMI DOBRE SI TO ROZMYSLI CI STYM CHCES VOBEC ZACAT a ci mas DOSTATOCNU HOTOVOST na pokrytie obdobia,kym zacnu platit prve faktury.
Tu mas fundovanu odpoved. NIKDY BY SOM UŽ NEKÚPIL STARÝ ŠROT! Na operatívny leasing novú euro 6ku, volvo alebo scania, hlavne vyrobene vo sweden. Dalej musíš len sám, maš občianku, aj podpisový vzor v banke tak si viac menej dospelý a zodpovedný sám za seba. :4012:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

nitnelav napísal:
maximteodor napísal:Ani jedno ani druhe! Neviem čo chceš voziť ale u tak starého auta bude údržba ďaleko väčšia ako si dokážeš predstaviť. Viem očom hovorím mal som starší ťahač a po roku som ho zošrotoval a kúpil som 3ročný ťahač. Teraz mám MAN 2012 aj SCANIU 2012 a max spokojnosť.
Na novší ťahač nie sú peniaze, ak mám počítať ešte s počiatočným servisom a údržbou ( 3 - 5000€) + finančnou rezervou na rozbeh. Preto sa pýtam aby ste mi poradili čo možno najjednoduchšie auto, kde bude čím menej vecí, ktoré sa môžu pokaziť. Nepotrebujem nejakú super modernú a luxusnú výbavu. A auto čo sa týka údržby nemusí byť v top stave, stačí aby prešlo STK a tým to hasne.
Tu si sam sebe odporuješ! Za tie peniaze co planujes mesacne do servisu zober funglac na operativny leasing. Mam to preratane, ale moje know how odkedy vymysleli peniaze stoji vela, a zadarmo dnes ani kura nehrabe :40bd: preco by Ti mal niekto davat rozum zadarmo a Ty v prispevku zrusis dobre mienenu radu. Komu niet rady tomu niet pomoci aneb skola/prachy/ neznamenaju patent na rozum :d :D
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to co je take drahe na tych tahacoch.rok 2008,1150000km a pyta za to 25000euro.ved to uz je cas do srotu.25000 nikto neda.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Majiteľ zúfalec, kopa šrotu na dvore, babička milionárka scania rv08, nabudíkované jeden a pol mega a predáva ju za cenu mladice :40bd: .
Preto investícia cez operatívny leasing, je tá najschodnejšia cesta, aspoň dnes, v ponuke ťahačov vs ponuka práce.
Inak dvakrát samozavraždenie.
partizan22
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.09.2014 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa partizan22 »

Ked ti možem poradiť,tak ani Man TGX euro 5,nie je zlý...jazdil som aj s Volvom Fh euro 3 a aj 5,ale s hladiska pohodlia určite Man...ja s nim chodím na štrky a paráda...

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný