Kúpa 1. lacného auta.

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Kúpa 1. lacného auta.

Príspevok od používateľa milan209 »

Rád by som vedel Váš názor. S 17r. synom riešime jeho budúcu kúpu auta. Bude to jeho 1. auto. Má byť určené pre vozenie v meste teoreticky 20 km denne. Ide o to aby bolo lacné (+-1.000e) aby to nebola nejaká hrdzavá rakovina a aby to auto bolo menej v servise ako na ceste. Ideálne co najmenej v servise. Viem ze áut je na mraky. Ale z tých čo sú v takej cenovej relácii by ste si na jeho mieste čo kúpili.
Len tak na okraj:
Páčia sa mu americké veteran vozy typu cadillac eldorado ,lincoln . Ale zhodli sme sa ze to nie sú auta pre bežné vozenie sa, inej cenovej kategórie, a hlavne nie vhodné pre 18r. chalana ktorý sa musí naučiť jazdiť na normálnom aute.
Takže keby bolo to auto niečím iné ako všetky tuctovky bolo by to len plus.
Vopred ďakujem za každú rozumnú odpoveď.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za netuctovku sa dá považovať trebárs aj Daewoo Lanos, ale postačí mu aj nejaké Clio
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Práveže taky lanos a clio sú bežné na cestách. Samozrejme to clio nie je zla voľba lebo ich je veľa a aj co sa týka servisu.
Ale pre neho majú oblé tvary. Chce nejaké hranaté...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

zigulik , moskvich, volga

auta z archaickým motorom /karburator/ 30 rokov staré....

a dalsie auta spred 30-tich rokov....
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Toyota Corolla e10. Na nej som sa učil jazdiť ja po autoškole a bolo to super auto pre začiatočníka. Dokonca som na nej rád jazdil aj vtedy, keď som už mal auto trošku iného levelu oproti starej Corolle. Má presné riadenie, kde otočíš volantom, tam ide, super stabilný podvozok, ideš ako po koľajniciach. Len nájsť ju bez hrdze bude problém. Inak je to super auto. Za 11 rokov len spojka, brzdy, tlmiče a jeden ABS senzor. Škoda, že sa už také autá nevyrábajú.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Hentie archaicke zas kôli bezpečnosti nie. Aj keď takú škodu garde možno hej ale takú zachovalú v tej cene asi ťažko.
Taka corolla je tiež dobrý kandidát.
Som este uvažoval nejaké volvo. Tie sú hranaté a tuším nehrdzaveju , v70 možno. Zas neviem ci pre začiatočníka to nie je ako tank.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných