Ktory z tychto kombikov kupit? Avensis,mazda 6,mondeo

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
arantir1
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.12.2017 09:58
Zdieľať na Facebook

Ktory z tychto kombikov kupit? Avensis,mazda 6,mondeo

Príspevok od používateľa arantir1 »

Dobry den, zivotna situacia ma nuti ku kupe auta, najneskor do konca februara buduceho roku. Dufam ze sa co najskor rozrastieme o dalsieho clena rodiny, ale tiez kvoli mojmu zivotnemu stylu som rozhodnuty pre kombik. Do prace to mam 11km, takze o dieslovom motore ani nepremyslam. Nerad by som aby bolo auto starsie ako 5-6 rokov, idealne do 100k kilometrov. Rozpocet je 15.000max, idealne do 14 aby bolo rezerva na nejaky servis (dovoz a prihlasenie). Kedze na nasom trhu je vyber velmi maly (sama nafta), pozeral som sa po nemeckom trhu. Tu sa par kuskov najst da, rok vyroby 2011-13, motorizacia 1,8- 2l.
Poprosil by som vas o vas nazor, pripomienky, co by ste si vybrali vy, na co si dat pozor, atd... dakujem
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Muj tip:

Chevrolet Orlando 1.8

oficialne to má karoseriu tybu Kombi, teda može postupiť do Tvojho výberu...

Najdu sa zachovale kusy v cene okolo 10 000 e + -

motor je Opel Eco-Tec spotreba kombinovaná REALNA benzinu je 7,3 litra , na okreskach sa dá dostať okolo 6,8
na dialnici 7,7
v meste samozrejeme okolo 9 lebo je to tažke auto..
priestorom vyhovuje, ma isofix na strednych sedačkach
pre 4-člennú rodinu idealny voz.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

6tka 2,0 vs avensis 1,8 po praktickej skusenosti, urcite avensis, neni to tiez zazrak sveta! dalo by sa mu vytknut dost blbych veci - zbytocne rozpisovat, kazdemu moze vadit nieco ine
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tomas-b
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 25.08.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas-b »

Za mňa tiež Avensis.
-Fordy sme mali v bývalej firme ako flotilové autá a na vzorke viac 100 kusov ma presvedčilo, že sú to autá fakt len na prvých pár rokov (v garancii) a potom sa toho zbaviť. Tak Ford by som bral iba ako nové. Viem, staršie Fordy vydržali viac, ale to je u väčšiny značiek tak.
-Mazda 6: sú krásne, ale spoľahlivosťou sa podľa mňa nevyrovnajú Toyote
-Toyota: máme (a mali sme) viac v rodine (Carina, Yaris, Camry) a najväčšia výhoda je bezstarostná prevádzka (asi čo sa najviac ocení, keď čakáte prírastok). Vidno, že značka sa snaží budovať renomé na spoľahlivosti. Samozrejme aj tu platí, že treba kúpiť spoľahlivý kus a nie z bazáru.
Prajem štastný výber
arantir1
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.12.2017 09:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arantir1 »

laco1871 napísal:Muj tip:

Chevrolet Orlando 1.8

oficialne to má karoseriu tybu Kombi, teda može postupiť do Tvojho výberu...

Najdu sa zachovale kusy v cene okolo 10 000 e + -

motor je Opel Eco-Tec spotreba kombinovaná REALNA benzinu je 7,3 litra , na okreskach sa dá dostať okolo 6,8
na dialnici 7,7
v meste samozrejeme okolo 9 lebo je to tažke auto..
priestorom vyhovuje, ma isofix na strednych sedačkach
pre 4-člennú rodinu idealny voz.
Vdaka za zaujimavy tip, pozriem sa aj nanho. Aj ked na prvy pohlad sa mi zda zatial az zbytocne velke. Mozno do buducnosti.
Za mna zatial o maly kusok asi najsympatickejsia tiez avensis. Ale tak zalezi co bude v ponuke.

Zatial dakujem za vase nazory a kludne prispievajte dalej. Tieto 3 som si vybral preto, lebo podla mojho skromneho velmi amaterskeho nazoru by na tom mali byt v spolahlivosti nadpriemerne. Ak sa mylim, kludne ma opravte. Budem len rad
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: peto. a 19 neregistrovaných